Schedule and Scores

Schedule

Monday, October 22

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

 

Tuesday, October 23

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

 

Wednesday, October 24

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

4 pm—WS—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

7 pm—WS—Goshen College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Huntington University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University @ Taylor University

7 pm—V—Bethel College @ Taylor University

 

Thursday, October 25

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

 

Friday, October 26

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

7 pm—V—Marian University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University @ Goshen College

 

Saturday, October 27

1 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Olivet Nazarene University

1 pm—F—Concordia University @ Taylor University

2 pm—V—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

3 pm—V—Grace College @ Indiana Wesleyan University

 

Saturday, November 3

12 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Southeastern University (First Bank Richmond Classic)

1 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Concordia University

1 pm—F—University of Saint Francis @ Taylor University

1 pm—MB—Michigan University-Dearborn @ Indiana Wesleyan University (Caleb Dimmich Memorial Classic)

2:30 pm—GB—Marion @ Harrison

2:30 pm—GB—Taylor @ Mississinewa

3 pm—MB—Taylor University @ Indiana Tech

8 pm—WB—Taylor University @ University of Denver

 

Monday, November 5

7 pm—MB—Taylor University @ Miami University (Ohio)

9 pm—WB—Taylor University @ Metropolitan State College of Denver

 

Tuesday, November 6

7 pm—MB—Grace Christian University @ Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Marion

 

Wednesday, November 7

7:30 pm—GB—Wes-Del @ Madison-Grant

7:30 pm—MB—Taylor University @ IU Kokomo

 

Thursday, November 8

7:30 pm—GB—Eastern @ Eastbrook

 

Friday, November 9

5 pm—WB—Taylor University @ Trinity Christian College

6 pm—WB—Holy Cross College @ Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

7:30 pm—GB—Marion @ Muncie Central

7:30 pm—GB—Mississinewa @ Wabash

7:30 pm—GB—Northfield @ Oak Hill

 

Saturday, November 10

1 pm—F—Taylor University @ Missouri Baptist University

2 pm—WB—Taylor University @ Olivet Nazarene University

3 pm—WB—Lawrence Tech @ Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

4 pm—MB—Taylor University @ Governors State University

7:30 pm—GB—Wabash @ Marion

7:30 pm—GB—Tipton @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa @ Indianapolis Cathedral

7:30 pm—GB—Southern Wells @ Eastbrook

 

Monday, November 12

7 pm—WB—Taylor University @ IPFW

 

Tuesday, November 13

7 pm—MB—Taylor University @ IU East

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Marion

7:30 pm—GB—Bluffton @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Jay County @ Oak Hill

 

Wednesday, November 14

7 pm—MB—Cincinnati Christian University @ Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Eastbrook @ Northfield

 

Thursday, November 15

7 pm—MB—Wright State-Lake @ Taylor University

7:30 pm—BB—Southern Wells @ Mississinewa

 

Friday, November 16

5 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ IU East (Crossroads League/River States Classic)

7 pm—WB—Cincinnati Christian University @ Taylor University (Crossroads League/River States Classic)

7 pm—MB—Ohio Christian University @ Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Marion @ Columbia City

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Oak Hill

7:30 pm—GB—Mississinewa @ Manchester

7:30 pm—GB—Eastbrook @ South Adams

 

Saturday, November 17

1 pm—F—Lawrence Tech @ Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Cincinnati Christian University (Crossroads League/River States Classic)

3 pm—WB—Taylor University @ IU East (Crossroads League/River States Classic)

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Whitko

7:30 pm—GB—Mississinewa @ Fort Wayne Bishop Luers

 

Tuesday, November 20

5 pm—WB—Bethel College @ Taylor University

6:00 pm—GB—Eastbrook @ Cowan

6 pm—WB—Grace College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Bethel College @ Taylor University

7:30 pm—BB—Northwestern @ Madison-Grant

7:45 pm—GB—Oak Hill @ Southwood

8 pm—MB—Grace College @ Indiana Wesleyan University

 

Wednesday, November 21

7:30 pm—BB—Marion @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Bluffton

7:45 pm—BB—Oak Hill @ Wabash

 

Friday, November 23

7 pm—WB—Taylor University @ Southeastern University (NAIA Showcase)

 

Saturday, November 24

12:30 pm—GB—Indianapolis Arsenal Tech @ Marion

2:30 pm—GB—Oak Hill @ Winchester

5 pm—GB—Wabash @ Madison-Grant

7 pm—WB—Taylor University @ University of Rio Grande (NAIA Showcase)

7:30 pm—BB—Ft. Wayne North @ Marion

7:30 pm—BB—Wabash @ Madison-Grant

7:30 pm—BB—Manchester @ Oak Hill

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Huntington North

7:45 pm—BB—Eastbrook @ Northfield

 

Monday, November 26

7:30 pm—GB—Southwood @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Bellmont @ Mississinewa

 

Tuesday, November 27

7 pm—Taylor University @ Marian University

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Mount Vernon Nazarene University

7:30 pm—GB—Anderson @ Marion

7:30 pm—GB—Southern Wells @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Manchester @ Oak Hill

7:45 pm—BB—Mississinewa @ Norwell

 

Wednesday, November 28

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Mount Vernon Nazarene University

7 pm—WB—Taylor University @ Marian University

7:45 pm—GB—Eastbrook @ Southwood

 

Friday, November 30

7:30 pm—BB—Lawrence North @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Wes-Del

7:30 pm—GB—Eastbrook @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Elwood

 

Saturday, December 1

12:30 pm—GB—Blackford @ Madison-Grant

1 pm—WB—Goshen College @ Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Spring Arbor University @ Taylor University

3 pm—MB—Goshen College @ Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Spring Arbor University @ Taylor University

5 pm—GB—Marion @ McCutcheon

7:30 pm—GB—Muncie Burris @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Homestead @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Monroe Central

7:30 pm—BB—Northwestern @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Eastern @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Taylor

 

Tuesday, December 4

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ University of Saint Francis

7 pm—MB—Taylor University @ Huntington University

7:30 pm—GB—Guerin Catholic @ Marion

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Lapel

7:30 pm—GB—Muncie Burris @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Lewis Cass @ Oak Hill

7:30 pm—BB—Southern Wells @ Eastbrook

 

Wednesday, December 5

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ University of Saint Francis

7 pm—WB—Taylor University @ Huntington University

7:30 pm—GB—Southwood @ Mississinewa

 

Friday, December 7

6 pm—GB—Eastbrook @ Frankton

6 pm—MB—Grace Christian University @ Taylor University (Silent Night)

7:30 pm—BB—Marion @ Richmond

7:30 pm—BB—Elwood @ Madison-Grant

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Frankton

7:45 pm—BB—Oak Hill @ Mississinewa

 

Saturday, December 8

12:30 pm—GB—Mississinewa @ Oak Hill

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Spring Arbor University

1 pm—WB—Goshen College @ Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Spring Arbor University

3 pm—MB—Goshen College @ Taylor University

7:30 pm—GB—Marion @ Huntington North

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Elwood

7:30 pm—BB—Norwell @ Eastbrook

7:45 pm—BB—Maconaquah @ Oak Hill

 

Tuesday, December 11

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Eastern

7:30 pm—GB—Wabash @ Oak Hill

 

Wednesday, December 12

7:30 pm—GB—Yorktown @ Mississinewa

 

Thursday, December 13

7:30 pm—GB—Taylor @ Eastbrook

 

Friday, December 14

TBA—MB—Indiana Wesleyan University @ Southeastern University

6:30 pm—GB—Marion @ Kokomo

7 pm—MB—Lincoln Christian University @ Taylor University

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Alexandria-Monroe

7:30 pm—BB—Frankton @ Oak Hill

8 pm—BB—Marion @ Kokomo

 

Saturday, December 15

TBA—MB—Indiana Wesleyan University @ Warner University

2 pm—GB—Mississinewa @ Madison-Grant (Hoosier Gym)

4 pm—GB—Eastbrook @ Alexandria-Monroe (Hoosier Gym)

6 pm—GB—Frankton @ Oak Hill (Hoosier Gym)

7 pm—BB—Ft. Wayne Dwenger @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Tri-Central

 

Monday, December 17

12 pm—WB—Taylor University @ Concordia University

 

Tuesday, December 18

5:30 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Madonna University

7 pm—MB—East-West University @ Taylor University

7:30 pm—GB—Heritage Christian @ Marion

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Monroe Central

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Yorktown

7:30 pm—BB—Western @ Oak Hill

 

Wednesday, December 19

6 pm—BB—Elwood @ Eastbrook

7:30 pm—GB—Elwood @ Eastbrook

 

Thursday, December 20

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Fort Wayne South

 

Friday, December 21

6 pm—GB—Marion @ Indianapolis Cathedral

7 pm—MB—Kentucky Christian University @ Taylor University

8 pm—BB—Valparaiso @ Marion (Marion Classic)

 

Saturday, December 22

TBA—WB—Brescia University @ Indiana Wesleyan University

10 am—BB—Madison-Grant @ Grant Four

10 am—BB—Mississinewa @ Grant Four

10 am—BB—Eastbrook @ Grant Four

10 am—BB—Oak Hill @ Grant Four

 

Friday, December 28

7 pm—MB—Indiana Tech @ Indiana Wesleyan University

 

Saturday, December 29

10 am—GB—Madison-Grant @ Grant Four

10 am—GB—Mississinewa @ Grant Four

10 am—GB—Eastbrook @ Grant Four

10 am—GB—Oak Hill @ Grant Four

 

Wednesday, January 2

7 pm—MB—Judson University @ Taylor University

7:30 pm—GB—Marion @ Southwood

7:30 pm—GB—Maconaquah @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Eastbrook @ Delta

7:30 pm—BB—Marion @ Fort Wayne Bishop Luers

7:30 pm—BB—Southwood @ Mississinewa

 

Thursday, January 3

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Saint Xavier University

 

Friday, January 4

7:30 pm—GB—Richmond @ Marion

7:30 pm—GB—Wes-Del @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Blackford @ Madison-Grant

7:45 pm—BB—Peru @ Oak Hill

 

Saturday, January 5

12:30 pm—GB—Blackford @ Oak Hill

1 pm—WB—Bethel College @ Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—University of Saint Francis @ Taylor University

3 pm—MB—Bethel College @ Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—University of Saint Francis @ Taylor University

7:30 pm—BB—Ft. Wayne South Side @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Northfield

7:30 pm—BB—Cowan @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Missisisnewa @ Taylor

 

Tuesday, January 8

7 pm—MB—Taylor University @ Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Mississinewa @ Marion

7:30 pm—GB—Taylor @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Eastbrook @ Wabash

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Southwood

 

Wednesday, January 9

7 pm—WB—Taylor University @ Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Northwestern

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Bellmont

 

Thursday, January 10

7:30 pm—GB—Northfield @ Mississinewa

 

Friday, January 11

7:30 pm—BB—Indianapolis Arsenal Tech @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Frankton

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Blackford

7:45 pm—BB—Eastbrook @ Oak Hill

 

Saturday, January 12

12:30 pm—GB—Mississinewa @ Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Huntington University

1 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University @ Taylor University

1:30 pm—GB—Logansport @ Marion

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Huntington University

3 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University @ Taylor University

7:30 pm—GB—Frankton @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Eastbrook

 

Tuesday, January 15

6 pm—BB—Daleville @ Madison-Grant

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Grace College

7 pm—MB—Taylor University @ Bethel College

7:30 pm—BB—Marion @ Anderson

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Wabash

7:30 pm—BB—Muncie Burris @ Eastbrook

7:30 pm—GB—Daleville @ Madison-Grant

7:30 pm—GB—Eastbrook @ Adams Central

7:30 pm—GB—Oak Hill @ North Miami

 

Wednesday, January 16

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Grace College

7 pm—WB—Taylor University @ Bethel College

7:30 pm—GB—Ft. Wayne Northrop @ Marion

7:30 pm—GB—Alexandria-Monroe @ Mississinewa

 

Thursday, January 17

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Northfield

7:30 pm—GB—Bluffton @ Eastbrook

 

Friday, January 18

6:30 pm—GB—Marion @ Lafayette Jefferson

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Madison-Grant

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Elwood

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Alexandria-Monroe

8 pm—BB—Marion @ Lafayette Jefferson

 

Saturday, January 19

1 pm—WB—Marian University @ Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Taylor University @ Grace College

3 pm—MB—Marian University @ Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University @ Grace College

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Eastbrook

7:30 pm—GB—Elwood @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Alexandria-Monroe @ Oak Hill

7:30 pm—BB—Greenwood @ Marion

 

Tuesday, January 22

7 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Marian University @ Taylor University

7:30 pm—GB—Frankton @ Mississinewa

7:30 pm—GB—Oak Hill @ Eastern

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Adams Central

 

Wednesday, January 23

7 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Marian University @ Taylor University

 

Thursday, January 24

7:30 pm—GB—Madison-Grant @ Alexandria-Monroe

 

Friday, January 25

7:30 pm—GB—Marion @ Lawrence Central

7:30 pm—BB—Logansport @ Marion

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Blackford @ Eastbrook

7:45 pm—BB—Madison-Grant @ Oak Hill

 

Saturday, January 26

12:30 pm—GB—Eastbrook @ Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Bethel College

1 pm—WB—Taylor University @ University of Saint Francis

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Bethel College

3 pm—MB—Taylor University @ University of Saint Francis

7:30 pm—BB—Ft. Wayne Northrop @ Marion

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Bluffton

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Lapel

 

Tuesday, January 29

7 pm—MB—University @ Saint Francis @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Huntington University @ Taylor University

 

Wednesday, January 30

7 pm—WB—University @ Saint Francis @ Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Huntington University @ Taylor University

 

Thursday, January 31

7:30 pm—BB—Muncie Central @ Marion

7:30 pm—BB—Eastern @ Oak Hill

 

Saturday, February 2

12:30 pm—BB—Mississinewa @ Delta

1:30 pm—BB—Lewis Cass @ Oak Hill

2:30 pm—BB—Taylor @ Madison-Grant

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

1 pm—WB—Taylor University @ Spring Arbor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

3 pm—MB—Taylor University @ Spring Arbor University

 

Tuesday, February 5

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Taylor University

7:30 pm—BB—Fort Wayne North @ Marion

 

Wednesday, February 6

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Taylor University

 

Thursday, February 7

7:45 pm—BB—Madison-Grant @ Southwood

 

Friday, February 8

7:30 pm—BB—Marion @ McCutcheon

7:30 pm—BB—Frankton @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Eastbrook @ Wes-Del

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Blackford

 

Saturday, February 9

1 pm—WB—Huntington University @ Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

3 pm—MB—Huntington University @ Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

7:30 pm—BB—Madison-Grant @ Alexandria-Monroe

 

Tuesday, February 12

7 pm—MB—Spring Arbor University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Taylor University @ Goshen College

7:30 pm—BB—Fort Wayne Blackhawk Christian @ Marion

7:30 pm—BB—Wabash @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Tipton

 

Wednesday, February 13

7 pm—WB—Spring Arbor University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Taylor University @ Goshen College

 

Friday, February 15

7:30 pm—BB—Marion @ Harrison

7:30 pm—BB—Lapel @ Madison-Grant

7:30 pm—BB—Mississinewa @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Elwood @ Oak Hill

 

Saturday, February 16

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Marian University

1 pm—WB—Grace College @ Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University @ Marian University

3 pm—MB—Grace College @ Taylor University

7:30 pm—BB—Indianapolis Manual @ Marion

7:30 pm—BB—Eastern @ Madison-Grant

7:30 pm—BB—Bluffton @ Mississinewa

 

Tuesday, February 19

7:30 pm—BB—New Castle @ Mississinewa

7:30 pm—BB—Southwood @ Eastbrook

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Northwestern

 

Friday, February 22

7:30 pm—BB—Marion @ Fort Wayne Snider

7:30 pm—BB—Eastbrook @ South Adams

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Northfield

Scores

Saturday, October 20

12 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Siena Heights

1 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Olivet Nazarene University

2 pm—F—Taylor University @ Lindenwood University

2 pm—WS—Bethel College @ Indiana Wesleyan University

2 pm—MS—Taylor University @ Huntington University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University @ Bethel College

7 pm—WS—Huntington University @ Taylor University

7 pm—MB—Governor State (Ill.) @ Indiana Wesleyan University

 

Friday, October 19

7 pm—F—Pendleton Heights @ Marion (Sectional)

7 pm—F—Western @ Mississinewa (Sectional)

7 pm—F—Madison-Grant @ Shenandoah (Sectional)

7 pm—F—Oak Hill @ Eastbrook (Sectional)

7 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Saint Xavier (Ill.)

 

Wednesday, October 17

7 pm—MS—Taylor University 1-1 (2OT) Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-3 Taylor University

7 pm—V—Indiana Wesleyan University  2-3 University of Saint Francis

7 pm—V—Huntington University 1-3 Taylor University

 

Tuesday, October 16

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Midwest Invitational- 3rd of 15 

 

Monday, October 15

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Midwest Invitational- 4th of 15 

 

Saturday, October 13

10 am—V—Norwell 0-3 Mississinewa (Sectional Semifinal)

11 am—V—Eastbrook 1-3 Tipton (Sectional Semifinal)

12 pm—F—Indiana Wesleyan University 38-24 Lawrence Tech

12 pm—V—Taylor University 3-1 Shawnee State University (Indiana Tech Tournament)

12 pm—BS—Eastbrook 1-4 Leo (Regional Semifinal)

12 pm—GS—Eastbrook 4-0 Fort Wayne Canterbury (Regional Semifinal)

12:30 pm—V—Taylor 0-3 Oak Hill (Sectional Semifinal)

1 pm—F—Marian University 55-0 Taylor University

2 pm—V—Taylor University 3-1 Lawrence Tech (Indiana Tech Tournament)

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-0 Marian University

4 pm—MS—Marian University 1-2 Indiana Wesleyan University

6 pm—V—Tipton 3-1 Oak Hill (Sectional Final)

6 pm—MS—University of Saint Francis 0-1 Taylor University

7 pm—V—Mississinewa 0-3 Bellmont (Sectional Final)

7 pm—GS—Lafayette Central Catholic 2-1 (OT) Eastbrook (Regional Final)

7 pm—WS—Taylor University 3-1 University of Saint Francis

 

Friday, October 12

2:30 pm—V—Taylor University 0-3 Indiana Tech (Indiana Tech Tournament)

6:30 pm—V—Taylor University 1-3 Madonna University (Indiana Tech Tournament)

7 pm—F—Marion 14-11 Harrison

7 pm—F—Blackford 0-28 Mississinewa

7 pm—F—Elwood 6-67 Eastbrook

7 pm—F—Alexandria-Monroe 0-28 Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant 47-28 Frankton

 

Thursday, October 11

6 pm—V—Heritage 2-3 Mississinewa (Sectional)

8 pm—V—Oak Hill 3-1 Madison-Grant (Sectional)

8 pm—V—Fort Wayne Bishop Luers 3-0 Marion (Sectional)

 

Wednesday, October 10

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-1 Grace College

7 pm—MS—Grace College 3-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Goshen College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Marian University 0-1 (2OT) Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 0-1 Marian University

7 pm—V—Taylor University 3-2 Spring Arbor University

 

Tuesday, October 9

9 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley- 1st of 15 

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Egypt Valley- 2nd of 15 

 

Monday, October 8

8 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley- 1st of 15 

8:30 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Egypt Valley- 2nd of 15 

7 pm—V—Northfield 2-3 Oak Hill

 

Saturday, October 6

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Taylor Invitational- 2nd of 11

9 am—WG—Taylor University @ The Players Club Invitational- 1st of 11 

9 am—V—Marion @ NCC Tournament

Marion 0-2 Harrison

Marion 0-2 Lafayette Jefferson

Marion 0-2 Logansport

12 pm—V—Oak Hill @ Grant Four

12 pm—V—Eastbrook @ Grant Four

12 pm—V—Mississinewa @ Grant Four

12 pm—V—Madison-Grant @ Grant Four

Mississinewa 3-0 Oak Hill (Grant Four)

Eastbrook 3-1 Madison-Grant (Grant Four

Oak Hill 3-0 Madison-Grant (Grant Four Consolation)

Mississinewa 3-1 Eastbrook (Grant Four Championship)

1 pm—F—Saint Francis (Ill.) 34-35 Indiana Wesleyan University

2 pm—MS—Taylor University 0-0 (2OT) Grace College

2 pm—GS—Western 4-2 Marion (Sectional Final)

2 pm—GS—Eastern 0-10 Eastbrook (Sectional Final)

3 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—V—Taylor University 1-3 University of Saint Francis

4 pm—F—Taylor University 13-40 Siena Heights University

4:30 pm—WT—Marian University 1-5 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—MT—Marian University 5-4 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 6-0University of Saint Francis

7 pm—WS—University of Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Grace College 1-0 Taylor University

7 pm—BS—Muncie Burris 0-1 Eastbrook (Sectional Final)

 

Friday, October 5

7 pm—F—Indianapolis Arsenal Tech 6-36 Marion

7 pm—F—Mississinewa 65-27 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Blackford 0-21 Eastbrook

7 pm—F—Frankton 0-35 Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant 6-0 Elwood

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Spring Arbor University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Grace College

 

Thursday, October 4

4 pm—MT—Huntington University 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—GS—Peru 0-12 Marion (Sectional)

5 pm—GS—Eastbrook 3-1 Oak Hill (Sectional Semifinal)

6 pm—V—Eastbrook 3-1 Marion

6 pm—V—Elwood 0-3 Madison-Grant

6 pm—V—Frankton 0-3 Mississinewa

7 pm—V—Blackford 0-3 Oak Hill

7 pm—GS—Mississinewa @ Western (Sectional)

 

Wednesday, October 3

4:15 pm—WT—Grace College 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—BS—New Castle 0-3 Eastbrook (Sectional Semifinal)

5 pm—BS—Oak Hill 1-2 (PKs) Western (Sectional Semifinal)

7 pm—MS-- Indiana Wesleyan University 2-3 Spring Arbor University

7 pm—WS—Spring Arbor University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Taylor University 1-3  Goshen College

7 pm—WS—Goshen College 0-3 Taylor University

7 pm—V—Marian University 2-3  Taylor University

7 pm—BS—Mississinewa 0-10 Northwestern (Sectional)

 

Tuesday, October 2

1 pm—MT—Marian University 6-1 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

3:30 pm—WT—Grace College 6-3 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

5 pm—GS—Taylor 1-2 (PKs) Oak Hill (Sectional)

5 pm—BT—Delta 4-1 Marion (Regional)

6 pm—V—Marion 0-3 Madison-Grant

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Blackford

6 pm—V—Mississinewa 0-3 Pendleton Heights

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Mount Vernon Nazarene University

7 pm—GS—Eastbrook 5-0 Wabash (Sectional)

 

Monday, October 1

4 pm—MT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

5 pm—BS—Oak Hill 1-0 Marion (Sectional)

7 pm—V—Manchester 0-3 Oak Hill

7 pm—WT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Saturday, September 29

8:30 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 1st of 7 

9 am—V—Marion @ Southwood

Marion 0-2 Huntington North

Marion 0-2 Goshen

Marion 0-2 Ft. Wayne Northrop

Marion 0-2 Frankfort

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 IU Southeast

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 2nd of 8 

9 am—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational- 1st of 8 

10 am—BS—Jay County 1-0 Oak Hill

10 am—V—Trinity International (Ill.) 0-3 Indiana Wesleyan University

10 am—WT—Indiana Tech 2-7 Taylor University

11 am—MT—Indiana Tech 8-1 Taylor University

11 am—GS—Taylor 3-2 Mississinewa

12 pm—V—Oak Hill 3-1 Traders Points Christian Academy

1 pm—V—Taylor University 0-3 Saint Xavier University (Olivet Nazarene Tournament)

1 pm—MS—Bethel College 4-2 Taylor University

2 pm—V—Saint Francis (Ill.) 0-3 Indiana Wesleyan University

2 pm—WS—Taylor University 3-1 Bethel College

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 Georgetown (Ky.)

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-1 Georgetown (Ky.)

3 pm—V—Taylor University 3-0  Campbellsville University (Olivet Nazarene Tournament)

4 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-1 Huntington University

4 pm—BS—Fort Wayne Canterbury 2-0 Eastbrook

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0  Madison-Grant

6 pm—F—Saint Xavier University 49-36 Taylor University

7 pm—MS—Huntington University 2-0 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 28

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 1st of 7 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- T1 of 8

1 pm—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational- T1 of 8 

2 pm—V—Saint Ambrose 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

3 pm—V—Taylor University 3-2 Trinity Christian College (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Cumberland (Tenn.) 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

7 pm—V—Taylor University 0-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—F—Marion 35-0 Muncie Central

7 pm—F—Mississinewa 48-6 Frankton

7 pm—F—Eastbrook 54-13 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Oak Hill 34-12 Madison-Grant

 

Thursday, September 27

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Huntington University

4 pm—MT—Goshen College 4-5 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Goshen College 0-9 Indiana Wesleyan University

5 pm—BS—Eastbrook 8-1 South Adams

5 pm—GS—Oak Hill 5-1 Blackford

5 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion (Sectional Final)

5:30 pm—BS—Marion 3-0 Fort Wayne South Side

6 pm—GS—South Adams 1-5 Eastbrook

6 pm—V—Wabash 3-1 Madison-Grant

6 pm—V—Frankton 3-2 Oak Hill

 

Wednesday, September 26

4 pm—WS—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—MT—Spring Arbor University 1-8 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Spring Arbor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Goshen College 1-8 Taylor University

4 pm—WT—Goshen College 0-9 Taylor University

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Marion (Sectional)

5:30 pm—GS—Marion 3-0 North Miami

6 pm—BS—Mississinewa 1-3 Oak Hill

6 pm—V—Eastbrook 0-3  Alexandria-Monroe

7 pm—BT—Mississinewa 5-0 Blackford (Sectional)

7 pm—V—North Miami 0-3 Oak Hill

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University 0-0 (2OT) Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Spring Arbor University 0-1 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 2-0 Spring Arbor University

 

Tuesday, September 25

9 am—MG—Taylor University @ Bill Bockwitz Classic- 3rd of 13

5:30 pm—BS—Marion 6-1 Yorktown

6 pm—V—Eastbrook 3-2 Wes-Del

6 pm—V—Madison-Grant 1-3 Frankton

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Blackford

 

Monday, September 24

8 am—MG—Taylor University @ Bill Bockwitz Classic- 3rd of 13 

5 pm—BT—Marion 5-0 Wabash

6 pm—GS—Mississinewa 0-9 Eastbrook

6 pm—GS—Tipton 1-4 Marion

6 pm—GS—Hamilton Heights 3-0 Oak Hill

7 pm—BS—Mississinewa 0-6 Eastbrook

7 pm—BS—Oak Hill 0-5 Pendleton Heights

7 pm—V—Oak Hill 3-2 Tippecanoe Valley

 

Saturday, September 22

8:30 am—GG—Eastbrook @ Regional- 17th place (375)

9 am—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 8

9 am—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 1st of 7 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 7

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Bethel Invitational- 1st of 8

9 am—BT—Marion @ Kokomo Invitational

Marion 3-2 Kokomo

Marion 3-2 Peru

9 am—BT—Mississinewa 1-4 Avon

9 am—MT—Huntington University 3-6 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Huntington University 0-9 Indiana Wesleyan University

10 am—BS—Mississinewa 2-4 North Miami

10 am—GS—Blackhawk Christian 0-5 Eastbrook

10 am—GS—Peru 2-5 Oak Hill

10 am—BS—Marion 1-2 (OT) Lafayette Jefferson (NCC Championship)

10 am—MT—Grace College 6-3 Taylor University

11 am—WT—Grace College 5-4 Taylor University

12 pm—GS—Marion 0-3 McCutcheon (NCC Championship)

1 pm—F—Lindenwood University 7-44 Indiana Wesleyan University

2 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Taylor University

2 pm—BS—Marion 4-1 Muncie Central (NCC Championships)

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Grace College

3 pm—MT—Cedarville University 6-3 Taylor University

3 pm—WT—Cedarville University 4-5 Taylor University

4 pm—GS—Marion 0-5 Richmond (NCC Championships)

5 pm—MT—Judson (Ill.) 2-5 Indiana Wesleyan University

5 pm—WT—Judson (Ill.) 0-6 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 21

11 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Bethel Invitational- 1st of 8

12 pm—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 8

12 pm—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 1st of 7 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 7 

3 pm—WS—Cumberland (Tenn.) 1-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—F—Logansport 0-30 Marion

7 pm—F—Oak Hill 14-45 Mississinewa

7 pm—F—Frankton 0-63 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 7-34 Blackford

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 1-3 Marian University

7 pm—V—Goshen College 0-3 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 3-0 Campbellsville University

 

Thursday, September 20

5 pm—BS—Oak Hill 2-1 Blackford

5 pm—BT—Marion 4-1 Madison-Grant

6 pm—GS—Maconaquah 0-8 Eastbrook

6 pm—V—Marion 0-3 Homestead

6 pm—V—Bluffton 1-3 Eastbrook

6 pm—V—Tri-Central 0-3 Madison-Grant

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Southern Wells

 

Wednesday, September 19

2 pm—MT—Grace College 1-8 Indiana Wesleyan University

2 pm—WT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University

2 pm—MT—Taylor University 8-1  University of Saint Francis

3 pm—WT—Taylor University 9-0 University of Saint Francis

4:30 pm—BT—Mississinewa 4-1 Frankton

5 pm—BT—Tipton 0-5  Madison-Grant

6 pm—V—Elwood 0-3 Mississinewa

6 pm—GS—Oak Hill 1-2 Taylor

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Alexandria-Monroe

7 pm—WS—Indiana Tech 1-2 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, September 18

4 pm—WS—Cornerstone University 0-5 Taylor University

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-2 (OT) UNOH

4 pm—WT—Taylor University 5-4 Huntington University

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Elwood

5 pm—BS—Oak Hill 1-4 Northwestern

5:30 pm—BT—Fort Wayne Canterbury 2-3 Marion

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-9 South Adams

6 pm—BS—Columbia City 0-4 Eastbrook

6 pm—BS—South Adams 1-8  Mississinewa

 

Monday, September 17

4:30 pm—BT—Kokomo 4-1 Madison-Grant

5 pm—BT—Marion 5-0 Northwestern

5:30 pm—BS—Western 3-1 Oak Hill

6 pm—BS—Marion 1-3 Indianapolis Arsenal Tech

6 pm—GS—Wabash 0-6 Marion

6 pm—GS—Heritage 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Delta 3-0 Mississinewa

7 pm—GS—North Miami 0-1 Oak Hill

 

 Saturday, September 15

9 am—GG—Eastbrook @ Sectional- 3rd of 10 (376)

9 am—GG—Madison-Grant @ Sectional- 6th of 10 (408)

9 am—GG—Marion @ Sectional- 8th of 10 (427)

9 am—GG—Mississinewa @ Sectional- 9th of 10 (441)

9 am—GG—Oak Hill @ Sectional- 5th of 10 (404)

9 am—BT—Marion @ NCC Championships

Marion 3-2 McCutcheon

Marion 1-4 Richmond

9 am—BT—Madison-Grant @ Argyll Invitational

Madison-Grant 5-0 Muncie Burris

Madison-Grant 0-5 Peru

9 am—V—Eastbrook @ Eastbrook Invitational

Eastbrook 2-1 Eastern

Eastbrook 2-0 North Miami

9 am—V—Madison-Grant @ Hot Dog InvitationalMadison-Grant 0-2 Frankfort

 

Madison-Grant 1-2 Benton Central

9 am—BT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 7th place

10 am—V—Marion @ Richmond/Anderson/Arsenal Tech (NCC Day)

Marion 3-0 Anderson

Marion 0-3 Richmond

Marion 3-0 Arsenal Tech

11 am—GS—Taylor 0-5 Eastbrook

12 pm—F—Trinity Bible 6-80 Indiana Wesleyan University

12:30 pm—BS—Kokomo 3-2 (2OT) Marion

1 pm—F—Eastbrook 52-20 Oak Hill (Ball State University)

1 pm—F—Taylor University 50-13 Trinity International University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Goshen College

3 pm—V—Spring Arbor University 3-0 Taylor University

4 pm—F—Mississinewa 58-0 Madison-Grant (Ball State University)

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 (OT) Campbellsville (Ky.)

7 pm—GS—Frankfort 1-1 Oak Hill

7 pm—MS—Indiana Tech 1-2 Taylor University

 

Friday, September 14

5:30 pm—GS—Blackford 0-1 Mississinewa

7 pm—F—Richmond 0-57 Marion

7 pm—BS—Blackford 7-1 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 3-0  Elwood

7 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Taylor University 2-0 Indiana Tech

7 pm—V—University of Saint Francis 3-1  Taylor University

 

Thursday, September 13

4:30 pm—GG—Mississinewa 244-235 Elwood

5 pm—GG—Marion 215-170 Huntington North

5 pm—GS—Eastbrook 3-1 Huntington North

5 pm—BT—Marion 5-1 Muncie Central

5:30 pm—GS—Marion 2-6 Yorktown

6 pm—V—Marion 0-3 Mississinewa

6 pm—V—Wabash 3-1 Eastbrook

6 pm—BS—Huntington North 0-1 Eastbrook

6 pm—BS—Tri-Central 0-16 Oak Hill

6 pm—V—Blackford 0-3 Madison-Grant

7 pm—BS—Anderson 4-2 Marion

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-2  Lindsey Wilson

 

Wednesday, September 12

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 238-213 Madison-Grant

5 pm—BT—Madison-Grant 2-3 Alexandria-Monroe

5 pm—BT—Elwood 0-5 Mississinewa

5 pm—GG—Eastbrook @ Delta/Elwood

Eastbrook 193

Delta 197

Elwood 227

6 pm—GS—Maconaquah 1-3 Oak Hill

6 pm—GS—Muncie Burris 5-3 Mississinewa

6 pm—V—Wapahani 3-0 Madison-Grant

7 pm—V—Huntington University 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 3-0 Bethel College

7 pm—WS—Olivet Nazarene University 0-5 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, September 11

8 am—MG—Taylor University @ NAIA Memphis Shootout- 2nd of 13

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational- 2nd of 9 

4 pm—MT—Spring Arbor University 9-0 Taylor University

4 pm—WT—Spring Arbor University 3-6 Taylor University

4 pm—MT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Wes-Del @ Mississinewa

Wes-Del- score not reported

Mississinewa- 229

5 pm—GG—Tipton/Madison-Grant @ Eastbrook

Tipton 171

Eastbrook 177

Madison-Grant 203

5 pm—GG—Elwood 242-194 Oak Hill

5 pm—GS—Norwell 0-2 Eastbrook

5 pm—BT—Marion 2-3 Richmond

5:30 pm—GS—Marion 1-6 Hamilton Heights

5:30 pm—GS—Mississinewa 8-3 Wapahani

5:30 pm—GS—Oak Hill 4-0 Eastern

6 pm—V—Wabash 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 0-3 Frankton

6 pm—V—Mississinewa 1-3 Alexandria-Monroe

6 pm—WS—Purdue University Northwest 0-3 Taylor University

6 pm—BS—Wapahani 1-1 Mississinewa

7 pm—V—Madison-Grant 1-3Oak Hill

 

Monday, September 10

8 am—MG—Taylor University @ NAIA Memphis Shootout- T2 of 13

10 am—GG—Marion @ NCC Championships- 7th of 9 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational- 2nd of 9

4:30 pm—GG—Eastbrook @ Grant Four- 1st place (178)

4:30 pm —GG—Mississinewa @ Grant Four- 4th place (228)

4:30 pm —GG—Oak Hill @ Grant Four- 3rd place (202)

4:30 pm —GG—Madison-Grant @ Grant Four- 2nd place (201)

4:30 pm—BT—Mississinewa 3-2 Alexandria-Monroe

4:30 pm—BT—Eastern 0-5 Madison-Grant

5:30 pm—BT—Anderson 0-5 Marion

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-5 Tipton

6 pm—BS—Manchester 3-2 Oak Hill

6 pm—V—Norwell 1-3 Eastbrook

6 pm—V—Eastern 0-3 Mississinewa

 

Saturday, September 8

9 am—V—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 0-2 Alexandria-Monroe

9 am—V—Marion @ Noblesville Invitational

Marion 0-2 Franklin Central

Marion 0-2 Jay County

Marion 0-2 Wes-Del

Marion 0-2 Union County

9 am—V—Oak Hill @ Northwestern Invitational

Oak Hill 0-2 Northwestern

Oak Hill 2-0 Delphi

Oak Hill 2-0 Tri-Central

9 am—V—Mississinewa @ Rossville Invitational

Mississinewa 2-0 Fountain Central

Mississinewa 2-0 Clinton Central

Mississinewa 2-0 Maconaquah

Mississinewa 2-0 Rossville

11:30 am—GS—Eastbrook 2-3 Argos

12 pm—BS—Richmond 0-6 Marion

12:30 pm—BS—Bellmont 1-0 Eastbrook

1 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Indiana Wesleyan University

1 pm—WS—Lourdes University 1-3 Taylor University

1 pm—GS—Marion 3-4 (OT) Richmond

3 pm—V—Taylor University 0-3 Marian University

3:45 pm—MT—Taylor University 0-9 Marian University

3:45 pm—WT—Taylor University 0-9 Marian University

6 pm—F—Butler University 31-17 Taylor University

6 pm—F—Indiana Wesleyan University 61-6 Anderson University

7 pm—MS—Saint Xavier (Ill.) 0-1 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 7

6 pm—MS—Madonna University 2-0 Taylor University

7 pm—F—Marion 53-0 Anderson

7 pm—F—Eastbrook 28-34 Mississinewa

7 pm—F—Oak Hill 28-0 Elwood

7 pm—F—Alexandria-Monroe 14-27 Madison-Grant

7 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Taylor University

 

Thursday, September 6

3 pm—WS—Cincinnati Christian 0-6 Indiana Wesleyan University

5 pm—GG—Marion @ Northwestern/Western

Western 169

Northwestern 173

Marion 215

5 pm—GS—Eastbrook 3-0 Manchester

5 pm—BS—Oak Hill 0-5 Eastern

5:30 pm—V—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 2-0 Elwood

Madison-Grant 2-0 Liberty Christian

6 pm—GS—Arsenal Tech 0-10 Marion

7 pm—V—Oak Hill 3-1 Eastbrook

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 3-2 Indiana Tech

 

Wednesday, September 5

2 pm—MT—Indiana Wesleyan University 7-1 Marian University

2 pm—WT—Indiana Wesleyan University 7-1 Marian University

4 pm—MT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Taylor University

4 pm—WT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Taylor University

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 223-197 Oak Hill

4:30 pm—GG—South Adams @ Mississinewa- no score submitted

5 pm—BT—Shenandoah 2-3 Marion

5 pm—BT—Frankton 1-4 Madison-Grant

5 pm—BT—Maconaquah 1-4 Mississinewa

5:30 pm—BS—Mississinewa 0-8 Muncie Central

6 pm—V—Marion 0-3 Muncie Central

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Madison-Grant

6 pm—GS—Muncie Central 0-1 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 3-1 Eastern

7 pm—V—University of Saint Francis 3-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Huntington University

7 pm—WS—Taylor University 3-3 (2OT) IUPUI

 

Tuesday, September 4

4:30 pm—GG—Eastbrook/Eastern @ Oak Hill

Eastbrook 181

Oak Hill 208

Eastern 221

5 pm—GG—Anderson 216-213 Marion

5 pm—BS—Eastbrook 7-0 Wapahani

5 pm—GG—Madison-Grant @ Southern Wells/North Miami

Madison-Grant 203

Southern Wells 232

North Miami 274

5 pm—GG—Alexandria-Monroe 222-201 Mississinewa

5 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Blackford

5 pm—BT—Marion 3-2 Lapel

5:30 pm—GS—Marion 13-0 Anderson

6 pm—V—Elwood 0-3 Eastbrook

6:30 pm—GS—Oak Hill 1-1 Tipton

6:45 pm—GS—Eastbrook 8-0 Wapahani

7 pm—BS—Pendleton Heights 1-1 Marion

7 pm—WS—IU East 1-2 Indiana Wesleyan University

 

Monday, September 3

4 pm—MS—Taylor University 2-1 Concordia University

 

Saturday, September 1

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ IWU Invitational- 3rd of 16

9 am—WG—Taylor University @ IWU Invitational- 1st of 16 

9 am—V—Marion @ Wes-Del Invitational

Marion 0-2 Western

Marion 1-2 Southern Wells

Marion 0-2 Hagerstown

Marion 0-2 Blackford

9 am—V—Mississinewa @ Wes-Del Invitational

Mississinewa 1-2 Wes-Del

Mississinewa 2-0 Tipton

Mississinewa 2-0 Blackford

Mississinewa 0-2 Western

9 am—BT—Mississinewa @ Ft. Wayne Carroll Invitational

Mississinewa 0-5 Indianapolis Cathedral

Mississinewa 0-5 Concord

Mississinewa 0-5 Ft. Wayne Canterbury

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Mount Vernon Nazarene University

10 am—GS—Mississinewa 4-1 Whitko

10 am—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Olivet Nazarene University (Columbia Classic)

11 am—MT—Taylor University 6-3 Bethel College

11 am—WT—Taylor University 9-0 Bethel College

1 pm—V—Taylor University 0-3 Viterbo University (Columbia Tournament)

4 pm—F—Taylor University 43-31 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 University of Saint Francis

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 University of Saint Francis

4 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Park (Mo.) (Columbia Classic)

5 pm—V—Taylor University 1-3 Missouri Baptist University (Columbia Classic)

 

Friday, August 31

11 am—V—Taylor University 3-2 Olivet Nazarene University (Columbia Classic)

12 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3  Missouri Baptist (Columbia Classic)

12 pm—WG—Taylor University @ IWU Invitational- 1st of 16

1 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Invitational- 1st of 18

2 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ IWU Invitational- 2nd of 16

3 pm—V—Taylor University 0-3 Columbia College (Columbia Classic)

4 pm—WS—Rio Grande 0-2 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Taylor University 9-0 Anderson University

6 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 MidAmerica Nazarene (Columbia Classic)

7 pm—F—Marion 46-7 Kokomo

7 pm—F—Mississinewa 62-7 Elwood

7 pm—F—Eastbrook 61-0 Madison-Grant

7 pm—F—Oak Hill 21-34 Blackford

7 pm—MS—Michigan-Dearborn 1-3 Indiana Wesleyan University

 

Thursday, August 30

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Indiana University East

4:30 pm—GG—Marion @ Elwood/Eastbrook

Eastbrook 192

Marion 205

Elwood 230

4:30 pm—GG—Oak Hill 195-192 Manchester

4:30 pm—GG—Frankton 243-221 Mississinewa

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Blackford

5 pm—BT—Wabash 2-3 Madison-Grant

5:30 pm—BT—Jay County 0-5 Marion

5:30 pm—BS—Mississinewa 0-7 Heritage

6 pm—V—Kokomo 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Mississinewa

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Anderson

7 pm—MS—Concordia 0-1 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—BS—Marion 2-5 Fishers

 

Wednesday, August 29

4 pm—WS—Olivet Nazarene University 1-5 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Tech 1-8 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Indiana Tech 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Wabash 187-191 Eastbrook

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-219 Madison-Grant

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Madison-Grant

5:30 pm—GS—Oak Hill 0-4 Marion

6 pm—V—Northfield 3-0 Madison-Grant

7 pm—V—Spring Arbor University 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Grace College 3-0 Taylor University

7:30 pm—BS—Oak Hill 2-2 Marion

 

Tuesday, August 28

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Racer Invitational- 3rd of 7

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Taylor University

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Taylor University

4:30 pm—GG—Marion @ Muncie Central/Yorktown

Muncie Central 189

Yorktown 218

Marion 231

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-199 Wabash

4:30 pm—GG—Frankton 233-223 Madison-Grant

4:30 pm—GG—Mississinewa 222-175 Huntington North

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Taylor

5 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion

5 pm—GS—Marion 3-0 Eastern

5 pm—GS—Eastbrook 3-0 Blackford

5:30 pm—GS—Oak Hill 6-0 Mississinewa

6 pm—BS—Oak Hill 8-3 Maconaquah

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Eastbrook

7 pm—BS—Eastbrook 3-0 Blackford

7 pm—V—Taylor 0-3 Oak Hill

7:15 pm—BS—Delta 5-1 Mississinewa

 

Monday, August 27

10 am—WG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Racer Invitational- 3rd of 7

4:30 pm—MS—Taylor University 1-3 Trinity International University

5 pm—BT—Madison-Grant 2-3 Western

5 pm—BS—Marion 1-0 Muncie Central

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Mississinewa

 

Saturday, August 25

9 am—BT—Marion @ Penn Invitational

Marion 5-0 Northridge

Penn 3-2 Marion

Marion 5-0 Chesterton

9 am—BT—Mississinewa 1-5 Mooresville

10 am—V—Taylor University 3-1 College of Coastal Georgia (Lourdes Tournament)

2 pm—GS—Muncie Central 0-7 Marion

2 pm—GG—Eastbrook @ CIC Invitational- 1st of 7 (384)

2 pm—GG—Mississinewa @ CIC Invitational- 6th of 7 (467)

2 pm—GG—Oak Hill @ CIC Invitational- 2nd of 7 (392)

2 pm—GG—Madison-Grant @ CIC Invitational- 3rd of 7 (420)

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Xavier (La.) (Crossover Challenge)

3 pm—V—Taylor University 3-1Indiana University-South Bend (Lourdes Tournament)

3:30 pm—MS—Taylor University 2-1 Judson University

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Lindsey Wilson (Ky.) (Crossover Challenge)

5 pm—WS—Taylor University 5-0 Cincinnati Christian University

7 pm—GS—Northwestern 2-0 Oak Hill

 

Friday, August 24

2 pm—MT—Lawrence Tech 9-0 Taylor University

2 pm—WT—Lawrence Tech 7-2 Taylor University

3 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-2 Hope International (Calif.)

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 1-4 Pendleton Heights

5 pm—MS—Cornerstone 0-1 Indiana Wesleyan University

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 1-3 Campbellsville (Ky.) (Crossover Challenge)

7 pm—F—Marion 42-24 Mt. Vernon

7 pm—F—Mississinewa 37-0 New Haven

7 pm—F—Oak Hill 7-20 Southwood

7 pm—F—Madison-Grant 0-28 Eastern

7:30 pm—F—Delta 6-28 Eastbrook

7:30 pm—V—Taylor University 1-3 Lourdes University (Lourdes Invitational)

9 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Reinhardt (Ga.) (Crossover Challenge)

 

Thursday, August 23

4:30 pm—GG—Marion 224-incomplete Taylor

4:30 pm—GG—South Adams 227-188 Eastbrook

4:30 pm—GG—Elwood 250-203 Madison-Grant

5 pm—BS—Eastbrook 3-2 Eastern

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 2-3 Lapel

5 pm—BT—Northwestern 0-6 Mississinewa

6 pm—BS—Mississinewa 1-7 Marion

6 pm—GS—Manchester 0-2 Oak Hill

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Southern Wells

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Taylor

6 pm—V—Madison-Grant 3-2 Tipton

7 pm—V—Cass 0-3 Oak Hill

7:30 pm—BS—Taylor 0-10 Oak Hill

 

Wednesday, August 22

4:30 pm—GG—Northfield 197-192 Oak Hill

4:30 pm—GG—Bluffton 232-228 Mississinewa

5 pm--GG—Frankton/Shenandoah @ Eastbrook

Eastbrook 193

Frankton 206

Shenandoah 227

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 5-0 Anderson

5 pm—BT—Western 1-4 Mississinewa

5:30 pm—BT—Marion 5-0 Yorktown

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Taylor

6 pm—V—Mississinewa 3-1 Northfield

7 pm—WS—University of Northwestern Ohio 1-1 (2OT) Taylor University

8 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-5 Vanguard (Calif.)

 

Tuesday, August 21

4:30 pm—GG—Mississinewa 257-197 Eastbrook

5:30 pm—BT—Marion 5-0 Indianapolis Arsenal Tech

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-8 Huntington North

6 pm—BS—Eastbrook 2-0 Oak Hill

6 pm—BS—Huntington North 8-2 Mississinewa

6 pm—GS—Kokomo 2-2  Marion

6 pm—V—Marion 0-3 Elwood

6 pm—V—South Adams 3-0 Eastbrook

6 pm—V—Muncie Central 3-1 Madison-Grant

7 pm—V—Wabash 3-1 Oak Hill

7 pm—MS—Trinity Christian College 0-3 Taylor University

 

Monday, August 20

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Bluffton

7 pm—BS—Marion 4-3 Columbia City

 

 Saturday, August 18

8/18—Marion @ Jay County Invitational

Marion 1-2 Anderson

Marion 0-2 Northeastern

Marion 0-2 Jay County 

8/18—Oak Hill @ North Miami Invitational

Oak Hill 2-1 Rochester

Oak Hill 2-0 Winamac

Oak Hill 1-2 Northwestern

Oak Hill 1-2 Northfield

8/18—Eastbrook @ North Miami Invitational

Eastbrook 2-0 Peru

Eastbrook 0-2 Northfield

Eastbrook 1-2 Rochester

Eastbrook 2-0 Lakeland Christian

8/18—Madison-Grant @ Argyll Invitational- 2nd place

8/18—Mississinewa @ Elwood Invitational

Mississinewa 1-2 Tipton

Mississinewa 1-2 Clinton Central

Mississinewa 2-0 Lewis Cass

Mississinewa 2-0 Southern Wells

9 am—BT—Madison-Grant @ Owl Invitational

University 0-5 Madison-Grant

Muncie Burris 2-3 Madison-Grant

Muncie Central 2-3 Madison-Grant

10 am—BS—Mississinewa 17-1 Tri-Central

10 am—GS—Delta 6-2 Mississinewa

10 am—BT—Adams Central 4-1 Mississinewa

12:30 pm—BS—Argos 2-2 Oak Hill

1 pm—GG—Madison-Grant @ Madison County Tournament- 3rd of 7

1 pm—BT—Kokomo 2-3 Mississinewa

6 pm—GS—Eastbrook 3-0 Marion

7 pm—MS—Saint Francis (Ill.) 3-2 Taylor University

8 pm—BS—Eastbrook 2-0 Marion

 

Friday, August 17

7 pm—F—Huntington North 0-47 Marion

7 pm—F—Eastern 10-7 Oak Hill

7 pm—F—Tipton 48-7 Madison-Grant

7:30 pm—F—Pendleton Heights 31-30 Mississinewa

7:30 pm—F—Norwell 13-30 Eastbrook

 

Thursday, August 16

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-193 Eastbrook

5 pm—GG—Woodlan/Northfield @ Marion

Eastbrook 194

Norwell 198

Southern Wells 225

5 pm—BS—Oak Hill 1-1 Huntington North

6 pm—BS—Wabash 2-3 Mississinewa

6 pm—V—Adams Central 3-0 Eastbrook

6 pm—V—Pendleton Heights 3-1 Madison-Grant

6 pm—V—Mississinewa 1-3 Western

6 pm—V—Marion 0-3 Oak Hill

 

Wednesday, August 15

6 pm—GS—Kokomo 1-3 Oak Hill

7:30 pm—BS—Marion 1-0 Fort Wayne Snider

 

Tuesday, August 14

4:30 pm—GG—Eastbrook @ Norwell/Southern Wells

Eastbrook 194

Norwell 198

Southern Wells 225

4:30 pm—GG—Oak Hill 226-191 Maconaquah

4:30 pm—BT—Maconaquah 3-2 Madison-Grant

5 pm—BS—Oak Hill 0-1 Tipton

5 pm—GG—Wabash @ Madison-Grant- score not posted 

5:30 pm—BS—Eastbrook 7-1 Wabash

6 pm—GS—South Adams 1-6 Marion

6 pm—GS—Eastbrook 1-0 Oak Hill

6 pm—BS—Peru 0-5 Mississinewa

6 pm—V—Northfield 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Southern Wells

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Jay County

7 pm—V—Oak Hill 1-3 Maconaquah

 

Monday, August 13

4:30 pm—GG—Madison-Grant 214-211 Wes-Del

5 pm—BT—Mississinewa 4-1 Bluffton

5:30 pm—GG—Kokomo 181-215 Marion

 

Saturday, August 11

11 am—BS—Eastbrook @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Marion @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Mississinewa @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Oak Hill @ Grant County Jamboree

Results

Oak Hill 4-1 Mississinewa

Eastbrook 2-0 Marion

Oak Hill 1-1 Marion

Eastbrook 5-0 Mississinewa

1 pm—GG—Marion @ Lapel Invitational- 18th place (481)

1 pm—GG—Eastbrook @ Lapel Invitational- 7th place (380)

1 pm—GG—Madison-Grant @ Elwood Invitational- 5th place (428)

2 pm—GS—Marion @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Eastbrook @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Mississinewa @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Oak Hill @ Grant County Jamboree

Eastbrook 1-0 Oak Hill

Marion 6-0 Mississinewa

Marion 3-1 Oak Hill

Eastbrook 5-0 Mississinewa

 

Thursday, August 9

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 237-198 Eastbrook

4:30 pm—GG—Daleville 205-248 Mississinewa

 

Wednesday, August 8

5 pm—GG—Marion 214-213 Oak Hill

5 pm—GG—Kokomo 179-208 Madison-Grant

 

Tuesday, August 7

4:30 pm—GG—Bluffton 239-193 Eastbrook

5 pm—GG—North Miami 258-219 Marion

 

Monday, August 6

4:30 pm—GG—Southern Wells 244-218 Mississinewa

 

Saturday, August 4

9 am--GG--Madison-Grant @ Monroe Central Invitational- 7th of 12

 

Friday, August 3

4:30 pm—GG—Madison-Grant/Mississinewa @ Marion

Madison-Grant- 233

Mississinewa- 245

Marion- incomplete

4:30 pm—GG—Oak Hill 196-250 Frankton

 

Thursday, August 2

1 pm—GG—Marion @ Manchester Invitational- 8th of 9

 

Wednesday, August 1

8 am—GG—Marion @ Huntington North Invitational- 13th of 14

9 am—GG—Eastbrook @ South Adams Invitational- 1st of 9

 

Thursday, June 7

8 am—BG—Marion @ Regional- 15th place (355)

8 am—BG—Mississinewa @ Regional- 18th place (386)

 

Friday, June 1

9 am--Eastbrook @ Sectional- 7th place (364)

9 am--Madison-Grant @ Sectional- 9th place (389)

9 am--Marion @ Sectional- 2nd place (336)

9 am--Mississinewa @ Sectional- 3rd place (354)

9 am--Oak Hill @ Sectional- 6th place (360)

 

Tuesday, May 29

5 pm—BG—Huntington North 196-168 Marion

5 pm—BG—Wabash 183-206 Madison-Grant

 

Monday, May 28

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 7-8 Oklahoma City (NAIA World Series)

 

Saturday, May 26

8:30 am—BG—Marion @ Wabash Invitational- 3rd of 9 (342)

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 3-2 Faulkner (NAIA World Series)

9 am—BG—Madison-Grant @ Grant Four- 4th of 4 (420)

9 am—BG—Mississinewa @ Grant Four- 1st of 4 (335)

9 am—BG—Oak Hill @ Grant Four- 2nd of 4 (337)

9 am—BG—Eastbrook @ Grant Four- 3rd of 4 (348)

 

Friday, May 25

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 4)- 5th of 17

3:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 0-6 Science and Arts of Oklahoma (NAIA World Series)

 

Thursday, May 24

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 3)- 5th of 17

4:30 pm—BG—Oak Hill 171-167 Eastern

5 pm—BBB—Eastbrook 0-9 Elwood (Sectional)

6 pm—SB—Tipton 2-1 Madison-Grant (Sectional Final)

7 pm—SB—Oak Hill 4-8 Whitko (Sectional Final)

 

Wednesday, May 23

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 2)- 3rd of 30

4:30 pm—BG—Madison-Grant @ Eastbrook/Alexandria-Monroe

Eastbrook 168

Madison-Grant 189

Alexandria-Monroe 190

5 pm—BG—Marion 163-219 Elwood

5 pm—SB—Oak Hill 4-2 Cass (Sectional Semifinal)

5:30 pm—SB—Marion 0-6 Bellmont (Sectional Semifinal)

6 pm—BBB—Cass 4-3 Oak Hill (Sectional)

6 pm—BBB—Tipton 11-2 Madison-Grant (Sectional)

6 pm—BBB—Norwell 11-0 Marion (Sectional)

7 pm—SB—Madison-Grant 1-0 Taylor (Sectional Semifinal)

7:30 pm—BBB—Mississinewa 7-12 Jay County (Sectional)

 

Tuesday, May 22

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 1)- 3rd of 30

5 pm—BG—Oak Hill 177-155 Tipton

5 pm—SB—Oak Hill 12-0 Rochester (Sectional)

5 pm—SB—Madison-Grant 17-0 Blackford (Sectional)

5 pm—GT—Delta 5-0 Mississinewa (Regional)

5:30 pm—SB—Mississinewa 1-7 Bellmont (Sectional)

6:30 pm—SB—Taylor 9-2 Eastbrook (Sectional)

 

Monday, May 21

4:30 pm—BG—Eastbrook @ Frankton/Blackford

Eastbrook 158

Blackford 165

Frankton 184

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-11 Anderson

5 pm—BBB—Eastbrook 3-13 Marion

5:30—SB—Marion 4-1 Columbia City (Sectional)

 

Saturday, May 19

10 am—SB—Maconaquah 3-10 Eastbrook

11 am—BBB—Lafayette Jefferson 8-4 Marion

1 pm—BG—Marion @ Muncie Invitational- 12th of 20 (334)

1 pm—BG—Oak Hill @ Muncie Invitational- 16th of 20 (355)

 

Friday, May 18

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 4)- 7th of 17

4:30 pm—SB—Northfield 1-4 Oak Hill

5 pm—BBB—Taylor 0-14 Oak Hill

 

Thursday, May 17

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 3)- 7th of 29

4:30 pm—BG—Madison-Grant 213-193 Southern Wells

4:30 pm—BG—Bluffton 181-177 Eastbrook

5 pm—SB—Mississinewa 14-2 Eastern

5 pm—SB—Taylor 9-14 Eastbrook

5 pm—BBB—South Adams 6-1 Eastbrook

5 pm—BBB—Maconaquah 8-0 Madison-Grant

5 pm—GT—Mississinewa 4-1 Madison-Grant (Sectional Final)

5:30 pm—SB—Blackford 3-12 Marion

5:30 pm—BBB—Fort Wayne Concordia 7-6 Marion

7 pm—SB—Oak Hill 1-2 Manchester

 

Wednesday, May 16

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 2) - 6th of 29

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 1-5 Cardinal Stritch (NAIA National Championship)

12 pm—MBB—Cumberland University 5-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

12 pm—SB—Truett-McConnell 5-3 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

3:45 pm—SB—Truett-McConnell 0-7 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

4:30 pm—BG—Eastbrook 178-184 Huntington North

5 pm—SB—Yorktown 9-1 Madison-Grant

5 pm—SB—Oak Hill 0-1 Northwestern

5 pm—BBB—Mississinewa 0-10 Taylor

5 pm—BBB—Eastern 7-1 Madison-Grant

5 pm—GT—Marion 2-3 Mississinewa (Sectional)

5 pm—GT—Madison-Grant 3-2 Blackford (Sectional)

5:30 pm—BBB—Yorktown 4-1 Oak Hill

6 pm—SB—Logansport 9-7 Marion

6 pm—SB—Mississinewa 2-5 Huntington North

6 pm—BBB—Marion 3-10 Logansport

 

Tuesday, May 15

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 1)- 2nd of 29

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Hastings (NAIA National Championship)

11 am—MBB—Lyon 12-2 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

12 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-4 William Carey (NAIA National Championship Opening Round)

2:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 1-8 Arizona Christian (NAIA National Championship)

4:30 pm—BG—Marion 160-185 Alexandria-Monroe

4:30 pm—BG—Oak Hill @ South Adams/Eastbrook

Oak Hill 160

Eastbrook 162

South Adams 202

6 pm—SB—Marion 5-4 Logansport

6 pm—BBB—Marion 3-6 Logansport

 

Monday, May 14

10 am—BG—Marion @ NCC Tournament- 320 (4th)

11 am—MBB—Indiana Wesleyan University 7-10 Point (NAIA National Championship Opening Round)

11 am—MBB—Northwestern College 1-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

2 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-0 Talladega College (NAIA National Championship Opening Round)

4:30 pm—BG—Madison-Grant 193-166 Frankton

4:30 pm—GT—Muncie Central 0-5 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Mississinewa 161-211 Alexandria-Monroe

5 pm—BBB—Blue River Valley 7-9 Madison-Grant

5 pm—SB—Cass 6-2 Eastbrook

5 pm—SB—Mississinewa 5-6 Northwestern

5:30 pm—GT—Marion 3-2 Yorktown

7 pm—MBB—Oklahoma Wesleyan University 13-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

 

Saturday, May 12

9 am—BBB—Tri Central 4-2 Madison-Grant (Argyll Classic)

9 am—GT—Mississinewa @ Concordia Invitational

First Round: 4-1

Second Round 1-1

10 am—GT—Hamilton Heights 2-3 Madison-Grant

10 am—SB—Southwood 0-10 Oak Hill (Game 1)

10 am—SB—Eastbrook 12-1 South Adams (Game 1)

10 am—SB—Marion 2-16 Anderson (NCC Tournament)

10 am—BBB—Eastbrook 11-4 Southwood (Game 1)

10 am—BBB—Homestead 15-0 Mississinewa

10 am—BBB—Peru 5-4 Oak Hill (Miami County Tournament)

11 am—SB—Adams Central 5-6 Mississinewa

11:30 am—SB—North Central 4-3 Madison-Grant (Argyll Invitational)

12 pm—SB—Southwood 5-6 Oak Hill (Game 2)

12 pm—SB—Eastbrook 2-5 South Adams (Game 2)

12 pm—BBB—Eastbrook 5-2 Southwood (Game 2)

12 pm—BBB—Oak Hill 14-1 North Miami (Miami County Tournament)

12:30 pm—GT—Muncie Burris 4-1 Madison-Grant

1 pm—SB--Peru 0-10 Madison-Grant (Argyll Invitational)

1 pm—BG—Madison-Grant @ CIC Invitational- 405 (7th)

1 pm—BG—Mississinewa @ CIC Invitational- 347 (3rd)

1 pm—BG—Oak Hill @ CIC Invitational- 329 (1st)

1 pm—BG—Eastbrook @ CIC Invitational- 381 (4th)

1:30 pm—SB—Angola 2-7 Mississinewa

2:30 pm—BBB—Northfield 2-6 Madison-Grant (Argyll Classic)

3 pm—SB—Marion 5-1 Richmond (NCC Tournament)

 

Friday, May 11

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 4-5 Dallas Baptist (NCCAA National Championship Match)

5 pm—GT—Marion 4-1 Muncie Burris

5 pm—SB—Madison-Grant 12-4 Wabash

 

Thursday, May 10

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Campbellsville (NCCAA National Championship Semifinals)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 Campbellsville (NCCAA National Championship Semifinals)

4:30 pm—SB—Oak Hill 5-2 Elwood

4:30 pm—BG—Marion 164-179 Norwell

4:30 pm—BG—Eastbrook @ Southwood/Southern Wells

Eastbrook 191

Southwood 193

Southern Wells 211

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Wabash

5 pm—GT—Mississinewa 4-1 Muncie Burris

5 pm—GT—Kokomo 0-5 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 0-1 Alexandria-Monroe

5 pm—SB—Madison-Grant 15-0 Blackford

5 pm—SB—Frankton 8-5 Eastbrook

5 pm—BBB—Frankton 12-3  Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 7-0 Elwood

5 pm—BBB—Madison-Grant 4-8 Blackford

5 pm—BBB—Mississinewa 0-1 Alexandria-Monroe

5:30 pm—SB—Marion 6-7 Tippecanoe Valley

 

Wednesday, May 9

9:30 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-3 Dallas Baptist (NCCAA National Championship Pool Play)

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 Emmanuel (NCCAA National Championship Pool Play)

4:30 pm—GT—Madison-Grant 4-1 Kokomo

4:30 pm—BG—Mississinewa 170-214 Taylor

5 pm—BG—Marion 165-168 Oak Hill

5 pm—GT—Frankton 0-5 Mississinewa

5 pm—GT—Carroll 4-1 Marion

5 pm—SB—Oak Hill 7-8 Taylor

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 8-7 Marion

5:30 pm—BBB—Marion 6-12 Kokomo

5:30 pm—BBB—Oak Hill 9-10 Bluffton

 

Tuesday, May 8

9:30 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Colorado Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Colorado Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

3 pm—MBB—Huntington University 2-1 Taylor University (Crossroads League Tournament)

3:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 4-5 Emmanuel (NCCAA National Championship Pool Play)

3:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Bluefield (NCCAA National Championship Pool Play)

4:30 pm—GT—Alexandria-Monroe 4-1 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Madison-Grant 214-196 Wes-Del

5 pm—GT—Southwood 0-5 Mississinewa

5 pm—GT—Marion 4-1 Peru

5 pm—SB—Eastbrook 5-3 Mississinewa

5 pm—SB—Madison-Grant 2-1 Oak Hill

5 pm—BG—Elwood 222-173 Eastbrook

5 pm—BBB—Eastbrook 9-8 Mississinewa

5 pm—BBB—Madison-Grant 3-4 Oak Hill

5:30—SB—Marion 8-9 Peru

 

Monday, May 7

1 pm—MBB—University of Saint Francis 3-8 Taylor University (Crossroads League Tournament)

4 pm—MBB—Marian University 4-0 Taylor University (Crossroads League Tournament)

4:30 pm—GT—Tipton 1-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Oak Hill 169-200 Alexandria-Monroe

5 pm—SB—Tipton 5-3 Madison-Grant

5 pm—SB—Cass 4-10 Oak Hill

Game 2—Cass 10-13 Oak Hill

5 pm—BBB—Eastbrook 6-11 Bluffton

5 pm—BBB—Cass 5-2 Oak Hill

5 pm—BBB—Marion 5-11 Mississinewa

5 pm—BBB—Hamilton Heights 4-2 Madison-Grant

5:30 pm—BG—Marion 169-200 Kokomo

7 pm—MBB—Huntington University 11-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Saturday, May 5

8:30 am—GT—Marion 4-1 McCutcheon (NCC Tournament)

8:30 am—BG—Mississinewa @ Northfield Invitational- 1st of 10

8:30 am—BG—Oak Hill @ Northfield Invitational- 3rd of 10

8:30 am—BG—Eastbrook @ Northfield Invitational- 5th of 10 

8:30 am—BG—Marion @ Coyote Crossing- 7th of 12 

9 am—GT—South Adams 2-3 Mississinewa

9 am—SB—Oak Hill 11-0 Wabash

Game 2—SB—Oak Hill 15-4 Wabash

10 am—SB—Mississinewa 6-0 Fort Wayne Snider

Game 2—SB—Mississinewa 7-2 Fort Wayne Snider

10 am—BBB—Eastbrook 5-7 Cowan

10 am—BBB—Madison-Grant 6-5 Sheridan

Game 2—BBB—Madison-Grant 5-15 Sheridan

11 am—SB—McCutcheon 4-0 Marion (NCC Tournament)

11 am—BBB—Lafayette Jefferson 10-5 Marion (NCC Tournament)

11 am—SB—Marian University 1-2 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

12 pm—GT—Mt. Vernon 3-2 Mississinewa

12 pm—BBB—Wabash 5-13 Mississinewa

1 pm—SB—Peru 0-2 Oak Hill

1 pm—SB—Marian University 0-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

1 pm—BG—Madison-Grant @ Madison County Tournament- 4th place

1 pm—BBB—Huntington University 2-4 Taylor University (Crossroads League Tournament)

2 pm—GT—Marion 2-3  Harrison (NCC Tournament)

7 pm—Spring Arbor University 2-4 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Friday, May 4

12 pm—SB—Taylor University 4-3 Huntington University (Crossroads League Tournament)

1 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 1-19 Taylor University (Crossroads League Tournament)

2 pm—SB—Taylor University 2-7 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

4 pm—MBB—University of Saint Francis 2-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

5 pm—BBB—Maconaquah 10-3 Eastbrook

5 pm—BBB—Woodlan 12-7 Oak Hill

5 pm—SB—Northwestern 1-2 Eastbrook

5:30 pm—SB—Whitko 6-0Oak Hill

 

Thursday, May 3

4 pm—SB—Taylor University 1-0 Spring Arbor University (Crossroads League Tournament)

4:30 pm—GT—Elwood 1-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Mississinewa 4.5-2.5 Eastbrook

4:30 pm—BG—Oak Hill 164-181 Frankton

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 4-6 Madison-Grant

5 pm—SB—Frankton 4-9 Oak Hill

5 pm—BBB—Frankton 4-2 Oak Hill

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 12-0 Madison-Grant

5 pm—BBB—Mississinewa 1-14 Elwood

5:30 pm—SB—Mississinewa 11-7 Elwood

6 pm—SB—Marian University 4-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Wednesday, May 2

10 am—SB—University of Saint Francis 0-8 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

12 pm—SB—Huntington University 2-7 Taylor University

4:30 pm—BG—Marion @ Muncie Central/Delta

Muncie Central 168

Marion 175

Delta 180

4:30 pm—BG—Madison-Grant 208-161 Mississinewa

4:30 pm—BG—Eastbrook 176-202 Wes-Del

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Blackford

5 pm—GT—Marion 0-5 Delta

5 pm—SB—Lapel 8-17 Madison-Grant

5 pm—SB—Eastbrook 11-0 Blackford

5 pm—BBB—Eastbrook 9-8 Blackford

5 pm—BBB—Southern Wells 7-17 Mississinewa

 

Tuesday, May 1

9 am—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 1st of 8

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 3rd of 8

4:30 pm—BG—Madison-Grant 203-187 Eastern

4:30 pm—BG—Taylor/Elwood @ Oak Hill

Oak Hill 164

Taylor 203

Elwood 226 

5 pm—GT—Alexandria-Monroe 1-4 Mississinewa

5 pm—GT—Northfield 0-5 Marion

5 pm—SB—Eastbrook 1-11 Madison-Grant

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 10-5 Oak Hill

5 pm—BBB—Eastbrook 13-7 Madison-Grant

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 6-2 Oak Hill

5:30 pm—SB—Huntington North 5-4 Marion

5:30 pm—BBB—Frankton 10-3 Mississinewa

6 pm—MBB—Manchester University 0-15 Taylor University

7 pm—SB—Frankton 8-2 Mississinewa

 

Monday, April 30

9 am—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1)- 1st of 9

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1)- 3rd of 9

1 pm—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2)- 1st of 9

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2)- 2nd of 9

3 pm—SB—Taylor University 1-4 Huntington University

Game 2—SB—Taylor University 7-1 Huntington University

3 pm—MBB—Taylor University 24-8 Grace College

4:30 pm—BG—Alexandria-Monroe 201-210 Madison-Grant

5 pm—BBB—Tipton 16-5 Oak Hill

5:30 pm—SB—Marion 5-4 Liberty Christian

5:30 pm—GT—Marion 3-2 Fort Wayne Canterbury

 

Saturday, April 28

8:30 am—GT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 1st of 8 (34)

9 am—GT—Madison-Grant @ Peru Invitational

Madison-Grant 3-2 Peru

Madison-Grant 5-0 Anderson

Madison-Grant 1-4 Frankfort

9 am—BBB—Mississinewa 8-5 Madison-Grant (Grant Four Semifinal)

10 am—SB—Mississinewa 15-7 Eastbrook (Grant Four Semifinal)

11 am—BBB—Oak Hill 10-0 Eastbrook (Grant Four Semifinal)

11 am—BG—Madison-Grant @ Taylor Invitational- 9th of 11

11 am—BG—Mississinewa @ Taylor Invitational- 3rd of 11

11 am—BG—Oak Hill @ Taylor Invitational- 4th of 11

11 am—BG—Eastbrook @ Taylor Invitational- 7th of 11

11 am—BBB—Indianapolis Arsenal Tech 2-15 Marion (Game 1)

12 pm—SB—Oak Hill 4-10 Madison-Grant (Grant Four Semifinal)

1 pm—MBB—Spring Arbor University 1-12 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Spring Arbor University 3-10 Indiana Wesleyan University

1 pm—SB—Mount Vernon Nazarene University 1-9 Taylor University

Game 2—SB—Mount Vernon Nazarene University 4-5 Taylor University

1:30 pm—BBB—Indianapolis Arsenal Tech 0-26 Marion (Game 2)

2 pm—MBB—University of Saint Francis 0-6 Taylor University

Game 2—MBB—University of Saint Francis 4-14 Taylor University

2:45 pm—BBB—Oak Hill 11-2 Mississinewa (Grant Four Championship

3 pm—SB—Mississinewa 1-6 Madison-Grant (Grant Four Championship)

4 pm—SB—Spring Arbor University 3-5 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Spring Arbor University 0-3 Indiana Wesleyan University

 

Friday, April 27

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 14-1 Bethel College

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 13-8 Bethel College

4 pm—SB—Marian University 4-2 Taylor University

Game 2—SB—Marian University 2-8 Taylor University

4 pm—MBB—Spring Arbor University 0-14 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Marion 11-1 Southwood

5 pm—BBB—Oak Hill 11-0 Manchester

5 pm—GT—Blackford 1-4 Madison-Grant

6 pm—MBB—University of Saint Francis 2-8 Taylor University

 

Thursday, April 26

4:30 pm—SB—Elwood 6-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Madison-Grant 234-204 Southwood

4:30 pm—BG—Oak Hill 183-174 Mississinewa

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Madison-Grant

5 pm—SB—Oak Hill 8-12 Mississinewa

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 5-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 14-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 3-0 Mississinewa

5 pm—BBB—Elwood 12-1 Madison-Grant

 

Wednesday, April 25

4 pm—SB—Bethel College 2-3 Taylor University

Game 2—SB— Bethel College 1-9 Taylor University

4:30 pm—BG—Marion 165-211 Madison-Grant

5 pm—BBB—Tipton 18-2 Madison-Grant

5 pm—MBB—Taylor University 7-2 Huntington University

Game 2—MBB—Taylor University 2-3 Huntington University

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Western

5:30 pm—GT—Marion 5-0 Anderson

5:30 pm—BBB—Anderson 7-4 Marion

7 pm—MBB—Grace College 2-7 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, April 24

9 am—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 1st of 9

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 2nd of 9

10 am—MBB—Taylor University 6-3 Spring Arbor University

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-0 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—SB— Indiana Wesleyan University 3-0 Mount Vernon Nazarene University

4:30 pm—SB—Oak Hill 1-5 Eastbrook

4:30 pm—BG—Blackford 163-180 Oak Hill

5 pm—BG—Eastbrook @ Wabash/Northfield

Eastbrook 187

Northfield 193

Wabash 203

5 pm—SB—Indianapolis Arsenal Tech 2-20 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 25-1 Blackford

5 pm—SB—Madison-Grant 4-2 Frankton

5 pm—BG—Marion 175-161 Peru

5 pm—BG—Mississinewa 167-245 Elwood

5 pm—BBB—Oak Hill 10-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-11 Frankton

5 pm—BBB—Mississinewa 8-5 Blackford

5:30 pm—BBB—Marion 3-7 Anderson

 

Monday, April 23

9 am—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1) - 1st of 9

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1) - 4th of 9

11 am—MBB—Goshen College 1-8 Indiana Wesleyan University

1:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 12-0 Goshen College

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 6-2 Goshen College

2 pm—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2) - 1st of 9

2 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2) - 2nd of 9

3 pm—SB—Taylor University 10-3 Grace College

Game 2—SB—Taylor University 12-2 Grace College

4:30 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Eastern

 

Saturday, April 21

8 am—BG—Marion @ Eastbrook Invitational- 6th of 12 (360) 

8 am—BG—Mississinewa @ Eastbrook Invitational- 1st of 12 (325)

8 am—BG—Oak Hill @ Eastbrook Invitational- 3rd of 12 (342)

8 am—BG—Eastbrook @ Eastbrook Invitational- 5th of 12 (352)

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 2)- 2nd of 5

9 am—GT—Manchester 1-4 Mississinewa

10 am—GT—Marion @ NCC Tournament

Marion 5-0 Muncie Central

Marion 5-0 Arsenal Tech

10 am—BBB—Oak Hill 6-7 Southwood (Game 1)

10 am—SB—Mississinewa 13-7 Logansport (Game 1)

10 am—MT—Taylor University 0-5 Huntington University (Mark Richards Tournament)

10 am—MT—Grace College 0-6 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

10 am—WT—Grace College 2-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

10 am—WT—Taylor University 1-5 Aquinas College (Mark Richards Tournament)

11 am—SB—Muncie Central 2-17 Marion (Game 1)

11 am—SB—Eastbrook 9-6 Wabash (Game 1)

11 am—BBB—Eastbrook 5-9 Wabash (Game 1)

11 am—BBB—Marion 4-9 Muncie Central (Game 1)

11 am—BBB—Bluffton 4-14 Mississinewa (Game 1)

12 pm—SB—Taylor University 3-1 University of Saint Francis

Game 2—SB—Taylor University 10-1 University of Saint Francis

12 pm—BBB—Oak Hill 11-4 Southwood (Game 2)

12 pm—SB—Mississinewa 2-7 Logansport (Game 2)

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 10-5 Mount Vernon Nazarene University

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 1-6 Marian University

Game 2—SB— Indiana Wesleyan University 1-2 Marian University

1:30 pm—BBB—Bluffton 0-10 Mississinewa (Game 2)

1:30 pm—SB—Muncie Central 0-13 Marion (Game 2)

1:30 pm—BBB—Marion 14-4 Muncie Central (Game 2)

2 pm—SB—Eastbrook 15-1 Wabash (Game 2)

2 pm—BBB—Eastbrook 4-14 Wabash (Game 2)

2 pm—MBB—Goshen College 1-4 Taylor University

Game 2—MBB—Goshen College 2-8 Taylor University

3 pm—MT—Taylor University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

3 pm—WT—Taylor University 1-8 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

 

Friday, April 20

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 1)- 4th of 5

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-0 Huntington University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 6-1 Huntington University

4 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-9 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—SB—Taylor University 8-0 Goshen College

Game 2—SB—Taylor University 7-4 Goshen College

4 pm—MT—Taylor University 7-2 Grace College (Mark Richards Tournament)

4 pm—WT—Taylor University 3-5 Grace College (Mark Richards Tournament)

4 pm—MT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

4 pm—WT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

4:30 pm—GT—Frankton 0-5 Madison-Grant

5 pm—SB—Madison-Grant 3-7 Northwestern

5 pm—SB—Bluffton 4-12 Eastbrook

5 pm—BG—Blackford 181-166 Mississinewa

5 pm—BBB—Wabash 17-8 Madison-Grant

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Wabash

5:30 pm—SB—Oak Hill 14-2 Marion

6 pm—MBB—Goshen College 4-3 Taylor University

 

Thursday, April 19

3 pm—SB—University of Saint Francis 0-10 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—University of Saint Francis 3-11 Indiana Wesleyan University

4 pm—SB—Grace College 3-7 Taylor University

Game 2—SB—Grace College 0-6 Taylor University

4:30 pm—BG—Oak Hill 163-217 Madison-Grant

5 pm—SB—Madison-Grant 11-2 Mississinewa

5 pm—SB—Oak Hill 16-2 Blackford

5 pm—SB—Eastbrook 5-15 Elwood

5 pm—BG—Mississinewa 180-240 Wabash

5 pm—BG—Northfield 169-215 Marion

5 pm—BBB—Eastbrook 9-12 Elwood

5 pm—BBB—Oak Hill 7-4 Blackford

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-7 Mississinewa

5:30 pm—SB—Marion 2-9 Anderson

 

Wednesday, April 18

1 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ A.C. Eddy

3 pm—SB—Taylor University 3-9 Marian University

Game 2—SB—Taylor University 1-2 Marian University

4 pm—SB—Grace College 3-7 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Grace College 0-6 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GT—Mississinewa 5-0 Elwood

4:30 pm—BG—Frankton @ Mississinewa

5 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-10 IU Kokomo

5 pm—GT—Madison-Grant 0-5 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 4-5 Taylor

5 pm—SB—Madison-Grant 1-12 Noblesville

5 pm—SB—Marion 4-5 Norwell

5 pm—BBB—Madison-Grant 0-10 Taylor

5 pm—BBB—Eastbrook 7-8 Wes-Del

5 pm—BBB—Marion 0-10 Oak Hill

6 pm—MBB—Taylor University 9-1 Huntington University

 

Tuesday, April 17

9 am—MG—Taylor University @ Ackerman-Allen Shootout- 7th of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Ackerman-Allen Shootout- 4th of 10

9 am—WG—Taylor University @ Ackerman-Allen Shootout- 3rd of 4

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Ackerman-Allen Shootout- 2nd of 4

3 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 5-16 Taylor University

Game 2—MBB—Mount Vernon Nazarene University 1-4 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University @ Cedarville University (NCCAA Midwest Regional Tournament)

4:30 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 5-4 Huntington University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-2 Huntington University

5 pm—BBB—Blackford 0-6 Marion

5 pm—Oak Hill 14-0 Taylor

 

Saturday, April 14

9 am—MG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 2) - 1st of 13

9 am—WG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 2) - 2nd of 12

2:30 pm--MT--Grand Valley State University 5-0 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—Tipton 5-0 Oak Hill

 

Friday, April 13

12 pm—MG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 1) - 1st of 13

12 pm—WG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 1) - 2nd of 12

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 11-3 Grace College

Game 2—Indiana Wesleyan University 7-5 Grace College

4 pm—MT—Davenport University 5-1 Indiana Wesleyan University (Wildcat Invitational)

4 pm—WT—Davenport University 0-7 Indiana Wesleyan University (Wildcat Invitational)

4 pm—MT—Taylor University 1-8 Earlham College

4 pm—BG—Blackford 180-201 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Eastbrook 189-190 Eastern

5 pm—SB—Oak Hill 11-0 Eastern

5 pm—SB—Eastbrook 11-1 Northfield

5 pm—BBB—Mississinewa 24-0 Southwood

5 pm—BBB—Madison-Grant 0-10 Delphi

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Lapel (Madison County Tournament)

5:30 pm—SB—Wabash 4-13 Marion

5:30 pm—SB—Mississinewa 3-4 Bellmont

5:30 pm—BBB—Wabash 13-0 Marion

7 pm—SB—Madison-Grant 8-5 Frankton (Madison County Tournament)

 

Thursday, April 12

2 pm—MBB—Taylor University 11-5 Grace College

Game 2—MBB—Taylor University 13-1 Grace College

2 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 6-7 Goshen College

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 10-2 Goshen College

3 pm—SB—Spring Arbor University 1-12 Taylor University

Game 2—SB— Spring Arbor University 6-9 Taylor University

4:15 pm—BG—Marion @ Blackford/Bluffton

Marion - 177

Blackford - 183

Bluffton - 201

5 pm—GT—APA 0-5 Madison-Grant (Madison County Tournament)

5 pm—SB—Northfield 6-13 Mississinewa

5 pm—SB—Norwell 11-5 Eastbrook

5 pm—BG—Southern Wells 197-161 Mississinewa

5 pm—BBB—Northfield 17-6 Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 4-11 Northwestern

5 pm—BBB—Peru 18-2 Mississinewa

5:30—SB—Madison-Grant 6-14 Alexandria-Monroe (Madison County Tournament)

6 pm—SB—Oak Hill 4-3 Maconaquah

6 pm—MT—Northwestern Ohio University 5-1 Indiana Wesleyan University

6 pm—WT—Northwestern Ohio University 5-3 Indiana Wesleyan University

 

Wednesday, April 11

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—MT—Spring Arbor University 8-1 Taylor University

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Pendleton Heights (Madison County Tournament)

5 pm—MBB—IU Kokomo 6-4 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Mississinewa 7-6 Wes-Del

5 pm—SB—Eastbrook 20-0 Southern Wells

5 pm—BBB—Eastbrook 10-5 Southern Wells

5 pm—BBB—Eastern 3-7 Oak Hill

5 pm—BG—Eastbrook 185-164 Marion

5:30 pm—GT—Richmond 0-5 Marion

5:30 pm—SB—Richmond 7-0 Marion

 

Tuesday, April 10

9 am—MG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 2) - 3rd of 6

9 am—WG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 2) - T-3rd of 7

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 10-1 Taylor University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University  1-3 Taylor University

4:30 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 1-0 Huntington University

4:30 pm—GT—Madison-Grant 5-0 Southwood

4:30 pm—BG—Elwood/Tipton @ Madison-Grant

Tipton - 158

Madison-Grant - 240

Elwood - 254

5 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 0-10 Taylor University

5 pm—GT—Bluffton 0-5 Mississinewa

5 pm—SB—Wabash 0-6 Mississinewa

5 pm—SB—North Miami 9-8 Oak Hill

5 pm—BBB—Jay County 10-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Mississinewa 1-8 Norwell

5:30—SB—Elwood 0-4 Madison-Grant (Madison County Tournament)

5:30 pm—BBB—Northfield 6-9 Marion

5:30 pm—BBB—Elwood 16-2 Madison-Grant (Nick Mueller Tournament)

 

Monday, April 9

9 am—MG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 1) - 2nd of 6

9 am—WG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 1) - 4th of 7

4:15 pm—BG—Maconaquah 179-160 Oak Hill

5 pm—SB—Marion 0-10 Columbia City

5 pm—SB—Wes-Del 1-3 Madison-Grant

5 pm—SB—Bluffton 4-14 Oak Hill

5 pm—SB—Cass 4-3 Mississinewa

5 pm—MBB—Taylor University 0-1 Indiana Wesleyan University

5:30 pm—GT—Marion 5-0 Pendleton Heights

5:30 pm—BBB—Norwell 7-2 Marion

6 pm—BBB—Oak Hill 1-6 Wabash

 

Saturday, April 7

10 am—GT—Marion @ Floyd Central (Floyd Central Invitational)

1 pm—GT—Marion @ Providence (Floyd Central Invitational)

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University @ SCAD Savannah

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University @ SCAD Savannah

 

Friday, April 6

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Campbellsville (Ky.)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-4 Campbellsville (Ky.)

3 pm—SB—Goshen College 0-9 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Goshen College 6-12 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 0-5 William Carey

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 0-5 William Carey

5 pm—GT—Anderson 0-5 Mississinewa

 

Thursday, April 5

1 pm—MBB—Taylor University 13-1 Spring Arbor University

Game 2—MBB—Taylor University 10-4 Spring Arbor University

2 pm—MBB—Grace College 1-0 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Grace College 2-14 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GT—Mississinewa 2-3 Marion

4:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

4:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

5 pm—SB—Madison-Grant 8-2 Marion

 

Monday, April 2

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 9-6 Spring Arbor University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 16-1 Spring Arbor University

5 pm—BBB—Mississinewa 4-14 Adams Central

6 pm—MBB—Bethel College 0-4 Taylor University

7 pm—MBB—Marian University 4-0 Indiana Wesleyan University

 

Saturday, March 31

9 am—MG—Taylor University @ TPC Deere Run Invitational (Day 2) - 1st of 23

10 am—MBB—University of Saint Francis 5-11 Indiana Wesleyan University

10 am—BBB—Cowan 3-7 Mississinewa (Game 1)

11 am—BBB—Marion 8-3 Whitko

12 pm—BBB—Cowan 9-19 Mississinewa (Game 2)

1 pm—SB—Bethel College 1-16 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Bethel College 4-7 Indiana Wesleyan University

 

Friday, March 30

12 pm—MG—Taylor University @ TPC Deere Run Invitational (Day 1) - 1st of 23

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 3-1 University of Saint Francis

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-7 University of Saint Francis

2 pm—SB—Taylor University 18-0 Bethel College

Game 2—SB— Taylor University 7-1 Bethel College

 

Wednesday, March 28

3 pm—SB—Taylor University 12-6 Spring Arbor University

Game 2—SB—Taylor University 9-5 Spring Arbor University

4 pm—MBB—Taylor University 10-11 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Huntington University 0-11 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB--Huntington University 0-2  Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, March 27

9 am—WG—Taylor University @ Phoenix Invitational (Day 2)- 3rd of 12

 

Monday, March 26

9 am—WG—Taylor University @ Phoenix Invitational (Day 1) - 3rd of 12

3 pm—MBB—Taylor University 2-5 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—Marian University 7-2 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB— Marian University 8-6 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—University of Saint Francis 4-2 Taylor University

Game 2—SB—University of Saint Francis 4-3 Taylor University

 

 

Saturday, March 24

12:45 pm—BB—Forest Park 44-56 Oak Hill (Class 2A State Championship)

 

Friday, March 23

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 7th of 16

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 4th of 8

11 am—WG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 1st of 8

12 pm—MG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 2nd of 16

2 pm—MBB—Bethel College 0-6 Taylor University

Game 2—MBB—Bethel College 5-14 Taylor University

2 pm—MBB—Marian University 2-6 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Marian University 0-6 Indiana Wesleyan University

4 pm—SB—Goshen College 0-3 Taylor University

Game 2—SB—Goshen College 3-7 Taylor University

 

Thursday, March 22

11 am—MG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 2nd of 16

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 7th of 16

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 4th of 8

1 pm—WG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 1st of 8

2 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 7-5 Indiana Tech

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 3-4 Indiana Tech

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-3 University of Saint Francis

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 4-1 University of Saint Francis

 

Monday, March 19

2 pm—MBB—Taylor University 0-1 Marian University

Game 2—MBB—Taylor University 4-5 Marian University

3 pm—SB—Huntington University 1-0 Taylor University

Game 2—SB—Huntington University 2-5 Taylor University

4 pm—MT—Lawrence Tech 6-3 Indiana Wesleyan University

 

Saturday, March 17

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 6-0 Bethel College

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 2-1 Bethel College

6 pm—BB—Westview 64-70 Oak Hill (Semi-State)

 

Friday, March 16

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-5 Bethel College

3 pm—SB—Taylor University 3-4 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Taylor University 0-2 Indiana Wesleyan University

4 pm—MBB—Taylor University 3-1 Marian University

4 pm—MT—Bellarmine 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Bellarmine 8-1 Indiana Wesleyan University

 

Thursday, March 15

4 pm—MBB—Defiance College 1-11 Taylor University

 

Tuesday, March 13

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-71 University of Saint Francis (NAIA DII National Championship Game)

 

Monday, March 12

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 75-72 IU East (NAIA DII National Championship Semifinals)

 

Saturday, March 10

8:30 am—MT—Taylor University 1-8 DePauw University

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Cardinal Stritch

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 3-5 Cardinal Stritch

10 am—BB—Marion 77-70 Northwood (Regional Semifinal)

11 am—SB—Asbury University 0-9 Taylor University

12 pm—MBB—Oakland City University 3-11 Taylor University

Game 2—MBB—Oakland City University 2-8 Taylor University

12 pm—BB—Lapel 45-72 Oak Hill (Regional Semifinal)

12:30 pm—MT—Taylor University 2-7 Hope

1 pm—MBB—Viterbo University 2-7 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Viterbo University 2-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB— University of Michigan-Dearborn 10-2 Taylor University

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 86-68 Morningside (Iowa) (NAIA DII National Championship Quarterfinals)

8 pm—BB—New Castle 77-70 Marion (Regional Final)

8 pm—BB—Tipton 45-60 Oak Hill (Regional Final)

 

Friday, March 9

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 8-0 Presentation College (Tucson Invitational Games)

11:15 am—WB—Taylor University 50-71 Concordia University (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

12 pm—MBB—Viterbo University 0-4 Taylor University

Game 2—MBB—Viterbo University 1-10 Taylor University

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 63-83 Southeastern (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

1:30 pm—MBB—Oakland City University 4-1 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB— Oakland City University 3-4 Indiana Wesleyan University

3:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 16-0 Fisher College (Tucson Invitational Games)

5 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-72 IU Southeast (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

5:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-7 Saint Francis University (Tucson Invitational Games)

 

Thursday, March 8

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 5-1 Mount Marty (Tucson Invitational Games)

11 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Southeastern

11 am—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 Southeastern

1 pm—MB—Indiana Wesleyan University 78-65 Antelope Valley (NAIA DII National Championship Round of 32)

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 8-3 Siena Heights (Tucson Invitational Games)

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-2 Warner

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 Warner

 

Wednesday, March 7

2 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-4 Saint Thomas University

2 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Saint Thomas University

2:45 pm—WB—Taylor University 61-54 Northwest Christian University (NAIA DII National Championship Round of 32)

4:30 pm—WB—Indiana Wesleyan University 78-65 Olivet Nazarene University (NAIA DII National Championship Round of 32)

 

Tuesday, March 6

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 1-0 Northwestern (Tucson Invitational Games)

12 pm—SB—Indiana Wesleyan University 15-0 William Penn University (Tucson Invitational Games)

1 pm—MBB—IU Kokomo 7-8 Taylor University

Game 2—MBB—IU Kokomo 6-9 Taylor University

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 21-3 Brescia (Ky.)

4 pm—SB—Indiana Institute of Technology 3-8 Taylor University

Game 2—SB—Indiana Institute of Technology 2-5 Taylor University

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 18-0 Dakota Wesleyan University (Tucson Invitational Games)

4 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 20-4 Lindsey Wilson College

 

Monday, March 5

9 am—SB—Indiana Wesleyan University 3-5 Olivet Nazarene University (Tucson Invitational Games)

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 9-6 Saint Xavier University (Tucson Invitational Games)

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 5-7 Hiwasee (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-1 Hiwasee (Tenn.)

 

Saturday, March 3

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-3 Coastal Georgia University (Middle Georgia State Invitational)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-1 Coastal Georgia University (Middle Georgia State Invitational)

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-3 Cumberland (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 4-6 Cumberland (Tenn.)

1 pm—SB—University of Rio Grande 8-9 Taylor University

Game 2—SB—University of Rio Grande 17-4 Taylor University

2 pm—MBB—Taylor University 1-2 Lindsey Wilson

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University 0-5 Cumberland University (Middle Georgia State Invitational)

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-2 Cumberland University (Middle Georgia State Invitational)

5 pm—MBB—Taylor University 5-4 Indiana Institute of Technology

7:30 pm—BB—Marion 57-54 Mississinewa (Sectional Final)

7:30 pm—BB—Eastbrook 44-63 Tipton (Sectional Final)

7:30 pm—BB—Oak Hill 68-27 Cass (Sectional Final)

 

Friday, March 2

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 SCAD Atlanta (Middle Georgia State Invitational)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 SCAD Atlanta (Middle Georgia State Invitational)

3 pm—MT—Taylor University 0-7 Ball State University

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 3-5 Cumberland (Tenn.)

5:30 pm—MT—Taylor University 0-7 Ball State University

6 pm—BB—Wabash 59-44 Oak Hill (Sectional Semifinal)

6 pm—BB—Norwell 52-75 Marion (Sectional Semifinal)

6 pm—BB—Eastbrook 78-54 Taylor (Sectional Semifinal)

7 pm—MT—Indiana Wesleyan University 3-5 Middle Georgia State University (Middle Georgia State Invitational)

7 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-4 Middle Georgia State University (Middle Georgia State Invitational)

7:30 pm—BB—Fort Wayne Bishop Luers 34-52 Mississinewa

 

 

Tuesday, February 27

9 am—MG—Taylor University @ San Antonio Shootout (Day 2)- 4th of 14

1 pm—MBB—Cincinnati Christian University 1-9 Taylor University

Game 2—MBB—Cincinnati Christian University 4-6 Taylor University

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 IU Kokomo

4:30 pm—SB—Manchester University 10-11 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Manchester University 6-9 Indiana Wesleyan University

6 pm—BB—Oak Hill 59-44 Manchester (Sectional)

6 pm—BB—Taylor 60-48 Madison-Grant (Sectional)

6 pm—BB—Bellmont 50-71 Marion (Sectional)

7 pm—MB—University of Saint Francis 83-95 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Final)

7:30 pm—BB—Mississinewa 33-32 Heritage (Sectional)

 

Monday, February 26

8 am—MG—Taylor University @ San Antonio Shootout (Day 1)- 4th of 14

2:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 8-1 IU Southeast

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 3-1 IU Southeast

3 pm—MBB—Indiana University-South Bend 2-3 Taylor University

Game 2—MBB—Indiana University-South Bend 5-8 Taylor University

7 pm—WB—Taylor University 55-62 Marian University (Crossroads League Tournament Final)

 

Saturday, February 24

2 pm—WT—Saint Francis University 1-8 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Huntington University 77-90 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

3 pm—MT—Cornerstone University 1-8 Indiana Wesleyan University

 

Friday, February 23

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 2-0 Bethel (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 4-1 Bethel (Tenn.)

1 pm—SB—Taylor University 10-1 Union College

Game 2—SB—Taylor University 7-2 Union College

3 pm—MBB—Indiana University-South Bend 2-9 Taylor University

Game 2—MBB—Indiana University-South Bend 2-12 Taylor University

7 pm—WB—Taylor University 58-62 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

7:30 pm—BB—Monroe Central 61-64 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Northfield 33-72 Oak Hill

7:30 pm—BB—South Adams 41-58 Eastbrook

7:30 pm—BB—Fort Wayne Snider 58-73 Marion

 

Thursday, February 22

7:30 pm—BB—Taylor 50-71 Mississinewa

 

Wednesday, February 21

7 pm—MB—Taylor University 77-102 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Tuesday, February 20

12 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 Cincinnati Christian University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 12-6 Cincinnati Christian University

7 pm—WB—University of Saint Francis 58-59 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 56-78 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7:30 pm—BB—Mississinewa 52-88 New Castle

7:30 pm—BB—Northwestern 28-48 Oak Hill

7:45 pm—BB—Eastbrook 64-101 Southwood

 

Saturday, February 17

1 pm—WB—Taylor University 76-61 Grace College

1 pm—MB—Spring Arbor University 51-77 Indiana Wesleyan University

3 pm—WB—Spring Arbor University 45-71 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University 92-103 Grace College

1 pm—MBB—Saint Ambrose University 1-11 Taylor University

7:30 pm—BB—Mississinewa 62-42 Bluffton

7:30 pm—BB—Madison-Grant 48-67 Eastern

 

Friday, February 16

7:30 pm—BB—Eastbrook 52-68 Mississinewa

7:30 pm—BB—Oak Hill 71-54 Elwood

8 pm—BB—Lafayette Harrison 77-83 (OT) Marion

 

Wednesday, February 14

4 pm—MBB—Indiana University Southeast @ Taylor University

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Mount Vernon Nazarene University

7 pm—WB—Huntington University @ Taylor University

 

Tuesday, February 13

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 8-1 Shawnee State

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 3-5 Shawnee State

6 pm—BB—Fort Wayne Smith Academy 33-73 Madison-Grant

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-83 Mount Vernon Nazarene University

7 pm—MB—Huntington University 102-99 (OT) Taylor University

7:30 pm—BB—Tipton 42-59 Oak Hill

7:30 pm—BB—Eastbrook 70-73 Wabash

 

Saturday, February 10

10 am—GB—Marion 37-50 Hamilton Heights (Regional Semifinals)

10 am—GB—Oak Hill 53-38 Lafayette Central Catholic (Regional Semifinals)

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 61-52 University of Saint Francis

1 pm—WB—Goshen College 47-78 Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 86-82 University of Saint Francis

3 pm—MB—Goshen College 94-96 Taylor University

6 pm—BB—Marion 64-69 Greenwood

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 64-52 Madison-Grant

8 pm—BB—Northfield 58-70 Eastbrook

8 pm—GB—Oak Hill  58-68 Frankton (Regional Final)

 

Friday, February 9

12 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 2-4 Saint Xavier University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 9-6 Saint Xavier University

12:30 pm—MBB—Taylor University 7-3 Campbellsville University

Game 2—MBB—Taylor University 2-6 Campbellsville University

7:30 pm—BB—Mississinewa 56-71 Frankton

7:30 pm—BB—McCutcheon 52-51 Marion

7:30 pm—BB—Wes-Del 54-87 Eastbrook

7:45 pm—BB—Blackford 33-94 Oak Hill

 

Thursday, February 8

7:30 pm—BB—Southwood 90-53 Madison-Grant

 

Wednesday, February 7

7 pm—WB—Taylor University 66-74 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, February 6

7 pm—MB—Taylor University 86-95 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—BB—Mississinewa 49-85 Marion

 

Saturday, February 3

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 6-1 Judson (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

12:30 pm—BB—Delta 45-56 Mississinewa

1 pm—WB—Huntington University 64-67 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 53-90 Taylor University

2 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-2 Roosevelt (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

2:30 pm—BB—Madison-Grant 72-43 Taylor

3 pm—MB—Huntington University 73-100 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University 73-93 Taylor University

6 pm—SB—Indiana Wesleyan University 1-0 Aquinas (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

7:30 pm—GB—North Miami 34-50 Oak Hill (Sectional Final)

7:30 pm—GB—Fort Wayne Bishop Luers 53-56 Marion (Sectional Final)

 

Friday, February 2

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-3 Madonna (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

5 pm—SB—Indiana Wesleyan University 3-0 Cleary (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

7:30 pm—GB—Manchester 27-54 Oak Hill (Sectional Semifinal)

7:30 pm—GB—Marion 45-34 Bellmont (Sectional Semifinal)

7:30 pm—GB—Tipton 58-29 Eastbrook (Sectional Semifinal)

 

Thursday, February 1

7:30 pm—BB—Oak Hill 60-40 Eastern

7:30 pm—BB—Bluffton 62-70 Eastbrook

8 pm—BB—Marion 97-95 (OT) Muncie Central

 

Wednesday, January 31

6 pm—GB—Marion 60-23 Mississinewa (Sectional)

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 56-75 Marian University

7 pm—WB—Taylor University 66-61 University of Saint Francis

7:30 pm—GB—Carroll 37-38 Eastbrook (Sectional)

 

Tuesday, January 30

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 87-82 (2OT) Marian University

7 pm—MB—Taylor University 58-89 University of Saint Francis

7 pm—GB—Madison-Grant 33-35 Eastern (Sectional)

7:30 pm—GB—Rochester 24-53 Oak Hill (Sectional)

 

Saturday, January 27

12 pm—MBB—Taylor University 0-1 Ave Maria University

Game 2—MBB—Taylor University 5-0 Ave Maria University

12:30 pm—GB—Blackford 9-34 Eastbrook

1 pm—WB—Bethel College 49-93 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Marian University 72-54 Taylor University

3 pm—MB—Bethel College 82-84 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Marian University 63-68 Taylor University

5:30 pm—BB—Marion 85-59 Fort Wayne Northrop

7:30 pm—BB—Bluffton 67-40 Madison-Grant

 

Friday, January 26

3 pm—MBB—Taylor University 8-7 Ave Maria University

6 pm—GB—Lawrence Central 40-48 Marion

7:30 pm—BB—Marion 84-67 Logansport

7:30 pm—BB—Mississinewa 78-55 Alexandria-Monroe

7:30 pm—BB—Eastbrook 74-83 Blackford

7:45 pm—BB—Oak Hill 67-52 Madison-Grant

 

Thursday, January 25

7:30 pm—GB—Alexandria-Monroe 70-55 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Blackford 21-79 Mississinewa

 

Wednesday, January 24

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-55 Goshen College

7 pm—WB—Taylor University 62-49 Spring Arbor University

 

Tuesday, January 23

3 pm—MBB—Taylor University 8-4 Keiser University

6 pm—GB—Marion 55-37 Bluffton

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-69 Goshen College

7 pm—MB—Taylor University 74-67 Spring Arbor University

7:30 pm—BB—Adams Central 70-67 Eastbrook

7:30 pm—BB—Blackford 54-60 Mississinewa

7:30 pm—BB—Frankton 91-52 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 32-69 Frankton

7:30 pm—GB—Eastern 23-63 Oak Hill

8 pm--BB--Ft. Wayne Bishop Luers 73-96 Marion

 

Saturday, January 20

12 pm—MBB—Taylor University 5-0 Florida Memorial College

Game 2—MBB—Taylor University 0-2 Florida Memorial College

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 77-65 Spring Arbor University

1 pm—WB—Grace College 59-83 Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-83Spring Arbor University

3 pm—MB—Grace College 80-78 Taylor University

7:30 pm—BB—Lawrence North 61-37 Oak Hill

7:30 pm—GB—Eastbrook 28-44 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 45-47 Elwood

7:30 pm—GB—Oak Hill 57-42 Alexandria-Monroe

 

Friday, January 19

6:30 pm—GB—Lafayette Jefferson 59-52 Marion

7:30 pm—BB—Elwood 47-52 Mississinewa

7:30 pm—BB—Madison-Grant 57-78 Eastbrook

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 65-75 Oak Hill

8 pm—BB—Lafayette Jefferson 76-74 (OT) Marion

 

Thursday, January 18

7:30 pm—GB—Eastbrook 30-36 Bluffton

7:30 pm—GB—Northfield 87-32 Madison-Grant

 

Wednesday, January 17

7 pm—WB—Grace College 65-80 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Bethel College 59-80 Taylor University

7:30 pm—GB—Mississinewa 65-62 (OT) Alexandria-Monroe

7:45 pm—GB—Marion 46-68 Fort Wayne Northrop

 

Tuesday, January 16

6 pm—GB—Madison-Grant 42-30 Daleville

7 pm—MB—Grace College 72-80 (OT) Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Bethel College 73-67 Taylor University

7:30 pm—BB—Anderson 82-100 Marion

7:30 pm—BB—Wabash 53-62 Mississinewa

7:30 pm—BB—Madison-Grant 29-56 Daleville

7:30 pm—GB—Adams Central 39-44 Eastbrook

7:30 pm—GB—North Miami 37-62 Oak Hill

 

Saturday, January 13

1 pm—WB—University of Saint Francis 82-68 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Taylor University 84-40 Goshen College

1:30 pm—GB—Marion 65-50 Logansport

3 pm—MB—University of Saint Francis 89-82 (OT) Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University 76-72 Goshen College

7:30 pm—GB—Madison-Grant 57-84 Frankton

7:30 pm—BB—Marion 84-97 Indianapolis Arsenal Tech

7:45 pm—BB—Oak Hill 66-58 Eastbrook

 

Thursday, January 11

7:30 pm—GB—Mississinewa 48-74 Northfield

7:30 pm—GB—Eastbrook 27-58 Oak Hill

 

Wednesday, January 10

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 56-68 Taylor University

7:30 pm—BB—Bellmont 42-63 Mississinewa

7:30 pm—GB—Marion 52-28 Elwood

7:30 pm—GB—Northwestern 53-30 Oak Hill

 

Tuesday, January 9

6 pm—GB—Madison-Grant 53-50 Taylor

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 90-81 Taylor University

7:30 pm—GB—Wabash 36-26 Eastbrook

7:30 pm—GB—Marion 66-40 Mississinewa

7:30 pm—BB—Southwood 71-76 (OT) Oak Hill

 

Saturday, January 6

12:30 pm—GB—Oak Hill 72-8 Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 77-56 Bethel College

1 pm—WB—Taylor University 66-75 Marian University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 91-70 Bethel College

3 pm—MB—Taylor University 71-73 Marian University

6 pm—BB—Oak Hill 53-69 Covington Catholic

7:30 pm—BB—Northfield 55-58 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Eastbrook 73-35 Cowan

8 pm—BB—Marion 82-91 Fort Wayne South Side

 

Friday, January 5

7:30 pm—BB—Madison-Grant 65-85 Blackford

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-42 Wes-Del

7:30 pm—GB—Marion 52-36 Richmond

7:45 pm—BB—Oak Hill 75-59 Peru

 

Wednesday, January 3

6 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University 84-79 Indiana Wesleyan University

6 pm—WB—Taylor University 65-61 Huntington University

7:30 pm—GB—Madison-Grant 71-57 Maconaquah

7:30 pm—GB—Southwood 33-57 Marion

7:30 pm—GB—Delta 46-34 Eastbrook

7:45 pm—BB—Mississinewa 55-74 Southwood

8 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 50-72 Indiana Wesleyan University

8 pm—MB—Taylor University 82-69 Huntington College

 

Tuesday, January 2

7:30 pm—BB—Eastbrook 60-48 Muncie Burris

 

Sunday, December 31

1 pm—NFL—Houston Texans 13-22 Indianapolis Colts

 

Saturday, December 30

11 am—BB—Oak Hill 60-80 New Castle (Hall of Fame Classic)

2 pm—WB—Taylor University 66-61 Dakota Wesleyan University (Arizona Christian Classic)

6 pm—BB—Oak Hill 56-62 (OT) Floyd Central (Hall of Fame Consolation Game)

 

Friday, December 29

10 am—GB—Mississinewa 44-41 Eastbrook (Grant Four Tournament Semifinal)

11:45 am—GB—Madison-Grant 21-43 Oak Hill (Grant Four Tournament Semifinal)

5 pm—WB—Indiana Wesleyan University 60-61 Holy Cross

6:30 pm—GB—Eastbrook 48-37 Madison-Grant (Grant Four Consolation Game)

6:30 pm—MB—Taylor University 75-68 Concordia University

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-88 Indiana Tech

7  pm—WB—Taylor University 65-84 Arizona Christian (Arizona Christian Classic)

8 pm—GB—Mississinewa 31-57 Oak Hill (Grant Four Championship Game)

 

Saturday, December 23

10 am—BB—Madison-Grant 39-78 Oak Hill (Grant Four Tournament Semifinals)

11:30 am—BB—Mississinewa 81-83 Eastbrook (Grant Four Tournament Semifinals)

4:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 16-23 Baltimore Ravens

6:30 pm—BB—Madison-Grant 48-67 Mississinewa (Grant Four Consolation)

8 pm—BB—Oak Hill 74-50 Eastbrook (Grant Four Championship)

 

Friday, December 22

6 pm—GB—Fort Wayne South Side 59-45 Oak Hill

8 pm—BB—Fort Wayne Wayne 83-85 Marion (Marion Basketball Classic)

 

 

Wednesday, December 20

3 pm—MB—Taylor University 86-96 (2OT) University of Northwestern Ohio

5 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Keiser (Fla.) (Keiser December Classic)

6:30 pm—GB—Eastbrook @ Elwood

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Western

8 pm—BB—Eastbrook @ Elwood

 

Tuesday, December 19

11 am—MB—Indiana Wesleyan University 80-87 Our Lady of the Lake University

6 pm—WB—Trinity Christian College 70-95 Taylor University

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 73-64 Thomas (Ga.) (Keiser December Classic)

7:30 pm—BB—Mississinewa 37-33 Yorktown

7:30 pm—GB—Monroe Central 65-44 Madison-Grant

8 pm—BB—Indianapolis Emmerich Manual 69-71 Marion

 

Monday, December 18

6 pm—MB—Indiana Wesleyan University 88-71 Doane (Neb.)

 

Saturday, December 16

12:30 pm—GB—Madison-Grant 40-54 Mississinewa

2 pm—WB—Olivet Nazarene University 90-109 Taylor University

5 pm—MB—Taylor University 63-84 Lindsey Wilson (Lindsey Wilson Christmas Classic)

7:30 pm—BB—Madison-Grant  68-61 Tri-Central

7:30 pm—GB—Eastbrook 41-42 Taylor

7:30 pm—GB—Frankton 39-67 Oak Hill

8 pm—BB—Marion 64-54 Fort Wayne Bishop Dwenger

 

Friday, December 15

6:00 pm—GB—Alexandria-Monroe 56-52 Eastbrook

6:30 pm—GB—Kokomo 47-53 Marion

7 pm—MB—Taylor University 69-86 Campbellsville University (Lindsey Wilson Christmas Classic)

7:30 pm—BB—Mississinewa 65-53 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Oak Hill 57-65 Frankton

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 53-60 Eastbrook

8 pm—BB—Kokomo 62-67 Marion

 

Thursday, December 14

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 64-75 Indianapolis

8:25 pm—NFL—Denver Broncos 25-13 Indianapolis Colts

 

Wednesday, December 13

7:30 pm—GB—Mississinewa 35-79 Yorktown

 

Tuesday, December 12

7:30 pm—GB—Eastern 56-46 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Oak Hill 45-26 Wabash

7:45 pm—BB—Eastbrook 62-70 Norwell

8 pm—BB—Liberty Christian 41-73 Marion

 

Sunday, December 10

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 7-13 Buffalo Bills

 

Saturday, December 9

11 am—GB—Madison-Grant 56-81 Elwood (Hoosier Gym)

12:30 pm—GB—Oak Hill 78-32 Mississinewa

1:15 pm—BB—Madison-Grant 53-74 Elwood (Hoosier Gym)

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 94-91 Cincinnati Christian (Ohio)

3:30 pm—BB—Eastbrook 55-71 Frankton (Hoosier Gym)

7:30 pm—GB—Huntington North 50-56 Marion

7:45 pm—BB—Oak Hill 62-45 Maconaquah

 

Friday, December 8

6 pm—MB—Great Lakes Christian College 72-87 Taylor University (21st Annual Ivanhoes Silent Night)

6:30 pm—BB—Richmond 68-75 Marion

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-75 Ohio Christian

7:30 pm—GB—Frankton 47-32 Eastbrook

7:45—BB—Mississinewa 30-50 Oak Hill

 

Wednesday, December 6

7 pm—WB—Marian University 67-72 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—University of Saint Francis 50-69 Taylor University

7:30 pm—GB—Lapel 63-23 Madison-Grant

7:45 pm—GB—Mississinewa 49-41 Southwood

 

Tuesday, December 5

7 pm—MB—Marian University 71-89 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—University of Saint Francis 87-72 Taylor University

7:30 pm—BB—Eastbrook 67-47 Southern Wells

7:30 pm—GB—Marion 61-39 Guerin Catholic

7:30 pm—GB—Mississinewa 79-27 Muncie Burris

7:30 pm—GB—Maconaquah 12-71 Oak Hill

 

Sunday, December 3

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 10-30 Jacksonville Jaguars

 

Saturday, December 2

12:30 pm—GB—Eastbrook 59-26 Muncie Burris

12:30 pm—GB—Madison-Grant 63-27 Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 60-59 Huntington University

1 pm—WB—Taylor University 70-78 Mount Vernon Nazarene University

2:30 pm—GB—McCutcheon 52-63 Marion

3 pm—MB—Taylor University 69-90 Mount Vernon Nazarene University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-87  Huntington University

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 0-2 Southwestern Christian University (NCCAA National Championship Finals)

6:45 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-4 Biola (Calif.) (NCCAA National Championship Finals)

7:30 pm—BB—Marion 65-64 (OT) Homestead

7:30 pm—BB—Mississinewa 43-45 Northwestern

7:30 pm—BB—Madison-Grant 45-70 Lapel

7:30 pm—BB—Oak Hill 83-42 Taylor

7:30 pm—BB—Eastbrook 35-58 Eastern

 

Friday, December 1

2 pm—MS—Indiana Wesleyan University 3-1 Bethesda University of California (NCCAA National Championship Semifinals)

4:30 pm—WS—Indiana Wesleyan University 4-0 Southwestern Assemblies of God (Texas) (NCCAA National Championship Semifinals)

6:30 pm—BB—Marion 66-90 Lawrence North

7:30 pm—BB—Wes-Del 50-58 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 56-38 Eastbrook

7:30 pm—GB—Elwood 26-61 Oak Hill

 

Thursday, November 30

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Missouri Valley (NAIA National Championship Pool Play)

 

Wednesday, November 29

1 pm—WS—Indiana Wesleyan University 5-0 Mid-America Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Corban (Ore.)

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University 0-1 Bethesda University of California (NCCAA National Championship Pool Play)

7 pm—WB—Goshen College 56-83 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Spring Arbor University 49-76 Taylor University

7:30 pm—GB—Southwood 41-50 Eastbrook

 

Tuesday, November 28

2 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Park (Mo.) (NAIA National Championship Pool Play)

7 pm—MB—Goshen College 83-102 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Spring Arbor University 82-90 Taylor University

7:30 pm—GB—Marion 48-59 Anderson

7:30 pm—BB—Norwell 45-50 Mississinewa

7:30 pm—GB—Mississinewa 61-56 Southern Wells

 

Monday, November 27

1 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-0 Columbia International University (NCCAA National Championship Pool Play)

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 Mid-America Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

7:45 pm—GB—Madison-Grant 47-44 Southwood

7:45 pm—GB—Mississinewa 52-77 Bellmont

 

Sunday, November 26

1 pm—NFL—Tennessee Titans 20-16 Indianapolis Colts

 

Saturday, November 25

2:30 pm—GB—Marion 67-25 Indianapolis Arsenal Tech

6 pm—GB—Oak Hill 44-31 Manchester

6:15 pm—GB—Madison-Grant 46-65 Wabash

7:30 pm—BB—Huntington North 36-30 Mississinewa

7:30 pm—BB—Oak Hill 59-45  Manchester

7:45 pm—BB—Madison-Grant 61-80 Wabash

 

Wednesday, November 22

7:30 pm—BB—Mississinewa 64-52 Manchester

7:45 pm—BB—Wabash 57-67 Oak Hill

8 pm—BB—Maconaquah 38-68 Marion

 

Tuesday, November 21

5 pm—WB—Taylor University 82-67 Bethel College

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-64 Grace College

7 pm—MB—Taylor University 90-94 Bethel College

7:30 pm—BB—Madison-Grant 45-79 Northwestern

7:30 pm—GB—Cowan 37-56 Eastbrook

7:30 pm—GB—Southwood 16-63 Oak Hill

8 pm—MB—Indiana Wesleyan University 87-68 Grace College

 

Saturday, November 18

12 pm—WB—Taylor University 78-70 Shawnee State University (Asbury Tournament)

1 pm—V—IU Kokomo 0-3 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

4 pm—WB—Indiana Wesleyan University 74-71 Asbury (Ky.) (Asbury Tournament)

4 pm—WS—Concordia (Mich.) @ Indiana Wesleyan University (NCCAA Midwest Regional Finals)- CANCELLED DUE TO RAIN

7:30 pm—GB—Whitko 56-64 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Fort Wayne Luers 58-44 Mississinewa

 

Friday, November 17

2 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-67 Shawnee State (Ohio) (Asbury Tournament)

6 pm—WB—Taylor University 96-81 Asbury University (Asbury Tournament)

7 pm—MB—Indiana University East 78-80 (OT) Taylor University

7 pm—F—Woodlan 15-14 Eastbrook (Semi-State Championship)

7:30 pm—GB—Oak Hill 68-19 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Columbia City 38-47 Marion

7:30 pm—GB—Manchester 55-64 Mississinewa

 

Thursday, November 16

7 pm—MS—Cincinnati Christian (Ohio) 2-7 Indiana Wesleyan University (NCCAA Midwest Regional Finals)

 

Wednesday, November 15

6 pm—MB—Moody Bible Institute 65-105 Taylor University

7:30 pm—GB—Northfield 51-31 Eastbrook

 

Tuesday, November 14

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 79-80 IU East

7 pm—WB—Brescia (Ky.) 53-78 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Mississinewa 63-66 Bluffton

7:30 pm—GB—Oak Hill 51-40 Jay County

7:30 pm—GB—Marion 56-43 Madison-Grant

 

Monday, November 13

6 pm—WB—Taylor University 58-63 University of Saint Francis

 

Sunday, November 12

1 pm—NFL—Pittsburgh Steelers 20-17 Indianapolis Colts

 

Saturday, November 11

1 pm—F—Missouri Baptist University 13-21 Taylor University

3 pm—WB—Taylor University 63-69 Saint Xavier University

3 pm—WB—Lawrence Tech 56-57 Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

7 pm—V—University of Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Championship)

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-30 Southern Wells

7:30 pm—GB—Madison-Grant 37-60 Tipton

7:30 pm—GB—Marion 58-30  Wabash

7:30 pm—GB—Maconaquah 26-93 Mississinewa

 

Friday, November 10

6 pm—WB—Madonna 70-80 Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

7 pm—MB—Governors State University 68-76 Taylor University

7 pm—F—Eastbrook 56-26 Lapel (Regional Championship)

7 pm—F—Mississinewa 27-34 Greenwood (Regional Championship)

7:30 pm—GB—Muncie Central 31-73 Marion

7:30 pm—GB—Oak Hill 48-40 Northfield

 

Thursday, November 9

7 pm—MB—Northwestern Ohio 77-92 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-49 Eastern

 

Wednesday, November 8

7 pm—V—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

7:30 pm—GB—Madison-Grant 61-26 Wes-Del

7:30 pm—GB—Wabash 58-48 Mississinewa

 

Tuesday, November 7

7 pm—MB—Grace Bible (Mich.) 72-90 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Indiana University Kokomo 79-95 Taylor University

7:30 pm—GB—Marion 37-51 Oak Hill

 

Monday, November 6

6 pm—WB—Concordia University 74-68 Taylor University

 

Sunday, November 5

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 20-14 Houston Texans

 

Saturday, November 4

10 am—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

12 pm—F—Taylor University 20-40 University of Saint Francis

1 pm—MB—Miami-Hamilton (Ohio) 70-116 Indiana Wesleyan University (Caleb Dimmich Memorial Classic)

2:30 pm—GB—Lafayette Harrison 49-70 Marion

2:30 pm—GB—Mississinewa 75-54 Taylor

3 pm—V—University of Saint Francis 3-1 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—WB—Indiana Wesleyan University 66-76 IU East (IU East Classic)

7 pm—WB—Governors State University 58-88 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 1-2 Marian University (Crossroads League Tournament Semifinals)

8:30 pm—MB—Taylor University  101-97 Trinity International University (Trinity International Classic)

 

Friday, November 3

5:30 pm—MB—Taylor University 87-76 Viterbo University (Trinity International Classic)

6 pm—MB—Rio Grande 62-79 Indiana Wesleyan University (Caleb Dimmich Memorial Classic)

7 pm—F—Western 39-41 Mississinewa (Sectional Final)

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 72-76 Lindsey Wilson (IU East Classic)

7 pm—F—Cass 7-28 Eastbrook (Sectional Final)

7:45 pm—GB—Oak Hill 61-28 Peru

 

Wednesday, November 1

5 pm—WS—Taylor University 2-0 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—MS—Goshen College 2-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—WB—Indiana Institute of Technology 76-61 Taylor University

8 pm—MS—Taylor University 1-3 Spring Arbor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Tuesday, October 31

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 74-70 Cornerstone

6 pm—MB—Wright State-Lake 72-100 Taylor University

7:30 pm—GB—Pendleton Heights 52-59 Marion

 

Sunday, October 29

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 23-24 Cincinnati Bengals

 

Saturday, October 28

10:00 am—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Columbia (Boneyard Brawl)

12:30 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Campbellsville (Boneyard Brawl)

1 pm—F—Taylor University 14-31 Concordia University

1 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-65 Aquinas (CL/WHAC Challenge)

1 pm—WB—Taylor University 79-71 University of Northwestern Ohio

2 pm—MS—Taylor University 0-2 Huntington University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-1 University of Saint Francis

7 pm—WS—University of Saint Francis 0-5 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Huntington University 1-0 Taylor University

 

Friday, October 27

4:30 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Central State University (Boneyard Brawl)

6 pm—MB—Indiana Wesleyan University 90-89 (OT) Cornerstone (CL/WHAC Challenge)

7 pm—V—Goshen College 2-3 Taylor University

7 pm—F—Eastbrook 21-3 Rensselear Central (Sectional Semifinals)

7 pm—F—Marion 14-21 Mississinewa (Sectional Semifinals)

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Georgetown (Ky.) (Boneyard Brawl)

 

Wednesday, October 25

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 3)- 3rd of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 3)- 4th of 9

7 pm—V—Huntington University 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Bethel College

7 pm—MS—Goshen College 0-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-0 Goshen College

7 pm—MS—University of Saint Francis 0-5 Taylor University

 

Tuesday, October 24

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 2)- 4th of 20

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 2)- 2nd of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 2)- 2nd of 12 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 2)- 5th of 9 

7 pm—WS—Taylor University 4-1 University of Saint Francis

 

Monday, October 23

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 1)- 5th of 20

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 1)- 3rd of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 1)- 2nd of 12 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 1)- 4th of 9

5 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-0 Bethel College

 

Sunday, October 22

1 pm—NFL—Jacksonville Jaguars 27-0 Indianapolis Colts

 

Saturday, October 21

12 pm—V—Madison-Grant 1-3 Alexandria-Monroe (Regional Semifinals)

1 pm—F—Lindenwood University 10-63 Taylor University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Grace College

3 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3Taylor University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 1-1 (2OT) Indiana Wesleyan University

 

Friday, October 20

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Marian University

7 pm—F—Oak Hill 7-35 Delphi Community (Sectional)

7 pm—F—Eastbrook 56-7 Eastern (Sectional)

7 pm—F—Frankton 67-8 Madison-Grant (Sectional)

7 pm—F—Mississinewa 65-20 Frankfort (Sectional)

7 pm—F—Marion 35-21 Delta (Sectional)

 

Wednesday, October 18

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-2 Marian University

7 pm—V—University of Saint Francis 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 3-0 Huntington University

7 pm—MS—Taylor University 1-1 Goshen College

7 pm—WS—Goshen College 0-3 Taylor University

 

Tuesday, October 17

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NAIA Preview Tournament (Day 2)- 5th of 24 

9 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley Intercollegiate (Day 2)- 1st of 12 

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-1 Marian University

 

Monday, October 16

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NAIA Preview Tournament (Day 1)- 4th of 24

12 pm—MG—Taylor University @ Egypt Valley Intercollegiate (Day 1)- 1st of 12

8:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 22-36 Tennessee Titans

 

Saturday, October 14

9 am—WG—Taylor University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 2)- 1st of 5

10 am—V—Taylor University 0-3 Siena Heights University (Cornerstone Tournament)

10 am—BS—Eastbrook 3-2 (OT)Bellmont (Regional Semifinals)

10 am—GS—Eastbrook 1-3 Fort Wayne Blackhawk Christian (Regional Semifinals)

10:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 2)- 2nd of 5

11 am—V—Eastern 1-3 Madison-Grant (Sectional Semifinals)

12 pm—BS—Marion 1-2 (PKs) Fort Wayne Concordia Lutheran (Regional Semifinals)

12:30 pm—V—Taylor 0-3 Oak Hill (Sectional Semifinals)

1 pm—V—Mississinewa 0-3 Heritage (Sectional Semifinals)

1 pm—F—Taylor University 56-14 Marian University

1 pm—V—Taylor University 3-1 University of Northwestern Ohio (Cornerstone Tournament)

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University @ Bethel College- SUSPENDED

2 pm—WS—Taylor University 1-3 Marian University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

7 pm—MS—Bethel College 0-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Marian University 0-2 Taylor University

7 pm—BS—Eastbrook 0-1 (PKs) Fort Wayne Concordia Lutheran (Regional Final)

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Madison-Grant (Sectional Final)

 

Friday, October 13

12 pm—WG—Taylor University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 1)- 1st of 5 

12:30 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 1)- 3rd of 5

5 pm—V—Taylor University 1-3 Madonna University (Cornerstone Tournament)

7 pm—F—McCutcheon 29-19 Marion

7 pm—F—Oak Hill 2-19 Frankton

7 pm—F—Eastbrook 63-0 Blackford

7 pm—F—Mississinewa 63-20 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Elwood 44-20 Madison-Grant

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Bethel College

8 pm—V—Taylor University 0-3 Cornerstone University (Cornerstone Tournament)

 

Thursday, October 12

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Eastern (Sectional)

7:30 pm—V—Madison-Grant 3-1Tipton (Sectional)

8 pm—V—Bellmont 3-0 Marion (Sectional)

 

Wednesday, October 11

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Spring Arbor University

7 pm—V—Grace College 3-1 Taylor University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-3 Grace College

7 pm—WS—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Taylor University 0-2 Bethel College

7 pm—WS—Bethel College 0-1 Taylor University

 

Monday, October 9

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Northfield

 

Sunday, October 8

1 pm—NFL—San Francisco 49ers 23-26 (OT) Indianapolis Colts

 

Saturday, October 7

11 am—MT—Marian University 0-6 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

11 am—WT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

12 pm—V—Oak Hill @ Grant 4

12 pm—V—Eastbrook @ Grant 4

12 pm—V—Madison-Grant @ Grant 4

12 pm—V—Mississinewa @ Grant 4

Eastbrook 1-3 Oak Hill

Mississinewa 3-2 Madison-Grant

Eastbrook 0-3 Madison-Grant (Consolation)

Oak Hill 1-3 Mississinewa (Championship)

1 pm—F—Siena Heights University 48-26 Taylor University (Homecoming)

1:30 pm—WS—Huntington University 1-2 (OT) Indiana Wesleyan University

2 pm—BS—Western 0-3 Marion (Sectional Championship)

2 pm—BS—Eastbrook 3-0 Muncie Burris (Sectional Championship)

4 pm—V—Spring Arbor University 0-3 Taylor University

6 pm—WS—Spring Arbor University 2-0 Taylor University

7 pm—GS—Wabash 0-3 Eastbrook (Sectional Championship)

7 pm—GS—Mississinewa 1-3 Western (Sectional Championship)

7 pm—MS—Taylor University 2-3 Grace College

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

TBA—V—Marion @ NCC Tournament

Marion 1-2 Lafayette Jefferson

Marion 2-0 Arsenal Tech

 

Friday, October 6

7 pm—F—Marion 21-6 Indianapolis Arsenal Tech

7 pm—F—Madison-Grant 0-43 Oak Hill

7 pm—F—Alexandria-Monroe 7-55 Eastbrook

7 pm—F—Frankton 0-69 Mississinewa

7 pm—V—University of Saint Francis 0-3 Taylor University

 

Thursday, October 5

4 pm—MT—Goshen College 0-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

4 pm—MT—Taylor University 1-5 Marian University (Crossroads League Tournament Semifinals)

4 pm—WT—Taylor University 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—GS—Maconaquah 0-5 Mississinewa (Sectional Sectional)

6 pm—V—Marion 3-2 Eastbrook

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Frankton

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Elwood

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Blackford

7 pm—GS—Oak Hill 1-5 Eastbrook (Sectional Semifinal)

7 pm—GS—Western 2-1 (PKs) Marion (Sectional Semifinal)

 

Wednesday, October 4

4 pm—WS—Taylor University 1-2 Mount Vernon Nazarene University

4:30 pm—BT—Marion 2-3 Delta (Regional Final)

5 pm—BS—Eastbrook 2-1 New Castle (Sectional)

7 pm—BS—Mississinewa 0-10 Marion (Sectional Semifinals)

7 pm—V—Taylor University 0-3 Marian University

7 pm—MS—Spring Arbor University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-4 Spring Arbor University

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University 3-2 (OT) Taylor University

 

Tuesday, October 3

3 pm—WT—Spring Arbor University 2-7 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

3:15—MT—Taylor University 5-4 Huntington University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—MT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—WT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4:30 pm—BT—Union City 0-5 Marion (Regional)

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Marion

6 pm—V—Blackford 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Pendleton Heights 3-1 Mississinewa

6 pm—GS—Peru 0-9 Marion (Sectional)

7 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Indiana Wesleyan University

 

Monday, October 2

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Manchester

7 pm—BS—Oak Hill 2-3 Western (Sectional)

 

Sunday, October 1

8:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 18-46 Seattle Seahawks

 

Saturday, September 30

8:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 2)- 6th of 12

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 2)- 2nd of 7

9 am—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational (Day 2)- 2nd of 11

9 am—V—Marion @ Southwood Invitational

Marion 0-2 Muncie Central

Marion 1-2 Southwood

Marion 1-2 Kokomo

Marion 2-0 Fort Wayne Northrup

9 am—MT—Georgetown (Ky.) 1-8 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Georgetown (Ky.) 1-8 Indiana Wesleyan University

10 am—V—Lakeland Christian/Traders Point @ Oak Hill (times TBD)

Lakeland Christian 0-3 Oak Hill

Traders Point Christian 0-3 Oak Hill

10 am—V—Mississinewa 3-2 Eastern

10 am—MT—Taylor University 2-7 Indiana Institute of Technology

10 am—BS—Oak Hill 0-1 Jay County

11 am—GS—Mississinewa 1-0 Taylor

12 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Columbia College (Olivet Nazarene Tournament)

1 pm—F—Taylor University 20-24 Saint Xavier University

2 pm—MT—Grace College 2-7 Indiana Wesleyan University

2 pm—WT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University

2 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-2 (2OT) Huntington University

3 pm—V—Taylor University 0-3 Columbia College (Olivet Nazarene Tournament)

4 pm—MS—Taylor University 0-2 Spring Arbor University

4 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Saint Thomas University (Olivet Nazarene Tournament)

5 pm—V—Taylor University 1-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Madison-Grant

7 pm—WS—Grace College  0-3 Taylor University

 

Friday, September 29

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 1)- 4th of 7

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 1)- 4th of 12

12 pm—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational (Day 1)- 2nd of 11

3 pm—V—Taylor University 3-2 University of Saint Francis (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Campbellsville (Ky.) (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—F—Muncie Central 7-36 Marion

7 pm—F—Mississinewa 0-60 Oak Hill

7 pm—F—Eastbrook 56-12 Frankton

7 pm—F—Blackford 31-8 Madison-Grant

7 pm—V—Taylor University 3-1 Saint Thomas University (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—WS—Mount Vernon Nazarene University 0-0 (2OT) Indiana Wesleyan University

8 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

 

Thursday, September 28

3 pm—MT—Taylor University 4-5 Cedarville University

4 pm—WT—Cedarville University 0-9 Taylor University

5 pm—GS—Eastbrook @ South Adams

5 pm--BT--Madison-Grant 0-5 Marion (Sectional Final)

5:30 pm—BS—Fort Wayne South Side @ Marion

6 pm—V—Marion 3-2 Blackford

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Wabash

6 pm—GS—Marion 11-1 Broad Ripple

6 pm—BS—South Adams 0-5  Eastbrook

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Frankton

 

Wednesday, September 27

4 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Blackford (Sectional)

4 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion (Sectional)

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Eastbrook

6 pm—BS—Oak Hill 7-0 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 0-3 North Miami

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Taylor University

 

Tuesday, September 26

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 2)- 1st of 5

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Taylor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—BT—Mississinewa 1-4 Cathedral

6 pm—V—Wes-Del 3-1 Eastbrook

6 pm—V—Blackford 3-0 Mississinewa

6 pm—V—Frankton 0-3 Madison-Grant

6:30 pm—BS—Eastbrook 0-6 Canterbury

7:15 pm—BS—Yorktown 0-2 Marion

 

Monday, September 25

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 1)- 1st of 5

5 pm—BT—Madison-Grant 1-6 Lapel

5 pm—BT—Muncie Burris 0-5 Mississinewa

5:30 pm—GS—Oak Hill 1-4 Hamilton Heights

6 pm—GS—Eastbrook 7-1 Mississinewa

7 pm—V—Tippecanoe Valley 3-1 Oak Hill

7 pm—BS—Eastbrook 8-0 Mississinewa

7:30 pm—BS—Pendleton Heights 1-0 Oak Hill

 

Sunday, September 24

1 pm—NFL—Cleveland Browns 28-31 Indianapolis Colts

 

Saturday, September 23

8:30 am—GG—Madison-Grant @ East Noble Regional- 15th place (388)

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 Indiana Tech

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Indiana Tech

9 am--BT--Marion @ Kokomo Invitational

Marion 4-1 Peru

Marion 4-1 Kokomo

10 am—GS—Oak Hill 8-2 Peru

11 am—MT—Taylor University 4-5 Goshen College

11 am—WT—Taylor University 9-0 Goshen College

11:30 am—V—Marion 1-3 Liberty Christian

1 pm—WS—Taylor University 2-0 Georgetown College

2:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Spring Arbor University

2:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Spring Arbor University

3 pm—V—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—V—Taylor University 0-3 Mount Vernon Nazarene University

6:30 pm—GS—Eastbrook 0-2 Blackhawk Christian

7 pm—F—Trinity International University 19-33 Taylor University

TBA—BS—Marion @ NCC Championship

Marion 0-4 McCutcheon

Marion 3-2 Arsenal Tech

TBA—GS—Marion @ NCC Championship

Marion 0-4 McCutcheon

Marion 3-4 Richmond

 

Friday, September 22

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-3 Cumberland University

4 pm—WT—IU Kokomo 0-3 Taylor University

7 pm—F—Marion 31-37 Lafayette Jefferson

7 pm—F—Oak Hill 0-64 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 0-69 Mississinewa

7 pm—V—Marian University 2-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 1-3 Goshen College

 

Thursday, September 21

4:30 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Frankton

4:30 pm--BT--Marion 5-0 Mt. Vernon

5:30 pm—BS—Mississinewa 10-0 North Miami

6 pm—V—Homestead 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 3-2 Bluffton

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Tri-Central

6 pm—BS—Blackford 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Southern Wells 1-3 Oak Hill

 

Wednesday, September 20

1 pm—MT—Taylor University 6-3 Grace College

1 pm—WT—Taylor University 7-2 Grace College

4:30 pm—BT—Elwood 0-5 Madison-Grant

4:30 pm—BT—Frankton 0-5 Mississinewa

5:30 pm—GS—Eastbrook  6-0 Whitko

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Elwood

6 pm—GS—Lawrence North 2-0 Marion

6 pm—GS—Taylor 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Oak Hill

7 pm—V—IU East 0-3 Taylor University

 

Tuesday, September 19

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 7-2 Huntington University

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Huntington University

4 pm—WS—Taylor University 0-1 Cornerstone University

5 pm—GS—South Adams 3-3 Mississinewa

7 pm—MS—Northwestern Ohio University 3-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-0 Indiana Tech

7:30 pm—BS—Northwestern 2-2 Oak Hill

 

Monday, September 18

8 am—MG—Taylor University @ Spring Arbor Fall Classic- 1st of 14

4 pm—MT—Taylor University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—WT—Taylor University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Kokomo

5 pm—BT—Northwestern 0-5 Marion

5 pm—GS—Eastbrook 6-1 Heritage

5 pm—BS—Oak Hill 3-2 Western

5 pm—GS—Oak Hill 3-0 North Miami

5:30 pm—GS—Mississinewa 2-1 Lakewood Park

6 pm—BS—Indianapolis Arsenal Tech 2-0 Marion

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Taylor

 

Sunday, September 17

1 pm—NFL—Arizona Cardinals 16-13 (OT) Indianapolis Colts

 

Saturday, September 16

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 2)- 4th of 12

8 am—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 2)- 1st of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 2)- 4th of 14

9 am—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 2)- 2nd of 14

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—GG—Madison-Grant @ Sectional- 373 (3rd place, advances to regional

9 am—GG—Marion @ Sectional- 430 (8th place)

9 am—GG—Oak Hill @ Sectional- 427 (7th place)

9 am—GG—Eastbrook @ Sectional- 406 (5th place)

9 am—GG—Mississisinewa @ Sectional- 430 (9th place)

9 am—V—Eastbrook @ Eastbrook Invitational

9 am—V—Madison-Grant @ Frankfort Invitational

Madison-Grant 2-0 Benton Central

Madison-Grant 2-1 Frankfort

Madison-Grant 2-1 Carroll

9 am—BT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 6th of 8

9 am—BT—Marion @ NCC Tournament

Harrison 1-4 Marion

Richmond 2-3 Marion

9 am—BS—Eastbrook 8-0 Taylor

10 am—V—Richmond/Anderson/Arsenal Tech @ Marion (NCC Day)

Anderson 3-1 Marion

Richmond 3-0 Marion

Arsensal Tech 0-3 Marion

10 am—V—Mississinewa 0-3 Delta

10 am—BS—Mississinewa 3-1 Blackford

11 am—BS—Marion 3-0 Kokomo

11 am—GS—Eastbrook 3-0 Taylor

11 am—GS—Oak Hill 3-3 Frankfort

12 pm—GS—Mississinewa 3-2 Blackford

1 pm—WS—Aquinas College 0-1 Taylor University

3 pm—V—Taylor University 3-1 Spring Arbor University

3 pm—V—Goshen College 0-3 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GS—Hamilton Heights 1-2 Marion

5 pm—WS—Michigan-Dearborn 0-8 Indiana Wesleyan University

6:30 pm—F—Taylor University 21-27 Butler University

 

Friday, September 15

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

11 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 1)- 2nd of 12

11 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 1)- 4th of 12 

12 pm—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 1)- 1st of 12

12 pm—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 1)- 2nd of 14

7 pm—F—Marion  41-0 Richmond

7 pm—F—Elwood 0-21 Oak Hill

7 pm—F—Mississinewa 21-42 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 8-50 Alexandria-Monroe

7 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Calumet College of St. Joseph 0-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Concordia University 0-1 Taylor University

 

Thursday, September 14

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

4:30 pm—GG—Elwood 219-202 Mississinewa

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Elwood

5 pm—BS—Oak Hill 11-0 Tri-Central

5:30 pm—BS—Marion 5-1 Anderson

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 2-3 Wabash

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Blackford

6 pm—BS—Eastbrook 1-2 Huntington North

6 pm—GS—Huntington North 4-2 Eastbrook

7 pm—V—Taylor University 3-1 University of Saint Francis

7:15 pm—GS—Yorktown 0-2 Marion

 

Wednesday, September 13

2 pm—WS—Taylor University 3-0 Purdue University Northwest

5 pm—BT—Alexandria-Monroe 3-2 Madison-Grant

5 pm—GG—Eastbrook/Elwood @ Delta

Tipton- 197

Madison-Grant- 200

Eastbrook- 222

5 pm—GS—Mississinewa 0-3 Muncie Burris

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Wapahani

6 pm—MS—Lourdes University 0-3 Indiana Wesleyan University

6 pm—GS—Oak Hill 6-0 Maconaquah

7 pm—V—Elwood 1-3 Oak Hill

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Huntington University

7 pm—V—Bethel College 0-3 Taylor University

 

Tuesday, September 12

8 am—MG—Taylor University @ Wolfpack Invitational (Day 2)- 2nd of 9

3 pm—MT—Huntington University 6-3 Taylor University

3 pm—WT—Huntington University 2-7 Taylor University

4 pm—MT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Mississinewa 223-211 Wes-Del

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Marion

5 pm—GG—Eastbrook/Tipton @ Madison-Grant

Tipton- 197

Madison-Grant- 200

Eastbrook- 222

5 pm—BS—Mississinewa 2-2 Wapahani

6 pm—V—Marion 2-3 Wabash

6 pm—V—Frankton 2-3 Eastbrook

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Mississinewa

6 pm—GS—Wapahani 0-6 Mississinewa

6 pm—BS—Eastbrook 5-0 Wabash

6 pm—GS—Eastbrook 0-0 Norwell

6 pm—GS--Eastern 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Madison-Grant

Monday, September 11

8 am—MG—Taylor University @ Wolfpack Invitational (Day 1)- 2nd of 9

9 am—GG—Marion @ NCC Championships- 9th of 9

4:30 pm—BT—Mississinewa 3-2 Alexandria-Monroe

4:30 pm—GG—Oak Hill 204-222 Mississinewa

5 pm—BS—Oak Hill 1-1 Manchester

5:30 pm—GS—Tipton 10-0 Mississinewa

5:30 pm—BT—Marion 4-1 Anderson

6 pm—V—Eastbrook 3-1 Norwell

 

Sunday, September 10

4:05 pm—Indianapolis Colts 9-46 Los Angeles Rams

 

Saturday, September 9

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 2)- 1st of 8

9 am—V—Oak Hill @ Oak Hill Invitational

Tri-Central 2-0 Oak Hill

Delphi 0-2 Oak Hill

Northwestern 2-1 Oak Hill

9 am—V—Mississinewa @ Rossville Invitational

Missississinewa 2-0 Rossville

Mississinewa 2-0 Faith Christian

Mississinewa 2-0 Maconaquah

Mississinewa 1-2 North Miami

9 am—BT—Madison-Grant @ Argyll Invitational

10 am—V—Marion @ Marion Invitational

Norwell 1-2 Marion

Indianapolis Northwest 0-2 Marion

Bowman Academny 0-2 Marion

10 am—BT—Northeastern 0-5 Mississinewa

10 am—BT—Marion @ Anderson Invitational

Marion 4-1 Richmond
Marion 5-0 Muncie Central

10:15 am—V—Madison-Grant @ Madison-County Tournament

Madison-Grant 2-0 Anderson

Madison-Grant 0-2 Alexandria-Monroe

11 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 2)- 3rd of 12

11 am—MT—Indiana Wesleyan University 8-1 Bethel College

11 am—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Bethel College

11 am—MT—Taylor University 2-7 Spring Arbor University

11 am—WT—Taylor University 7-2 Spring Arbor University

11 am—GS—Richmond 2-5 Marion

12 pm—WS—Indiana Wesleyan University 2-0 Judson (Ill.)

12:30 pm—BS—Eastbrook 0-2 Bellmont

2 pm—GG—Oak Hill @ Grant 4- 2nd place

2 pm—GG—Eastbrook @ Grant 4- 3rd place 

2 pm—GG—Madison-Grant @ Grant 4- 1st place

2 pm—GG—Mississinewa @ Grant 4- 4th place

2:30 pm—BS—Marion 4-0 Richmond

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Mount Vernon Nazarene University

3 pm—V—Marian University 3-1 Taylor University

4:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Judson University

7 pm—MS—Rio Grande University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Judson University 1-4 Taylor University

 

Friday, September 8

10:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 1)

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 1)- 1st of 8

7 pm—F—Anderson 0-36 Marion

7 pm—F—Blackford 34-14 Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant 0-56 Eastbrook

7 pm—F—Elwood 0-60 Mississinewa

7 pm—V—Taylor University 3-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Institute of Technology 0-1 Taylor University

 

Thursday, September 7

3 pm—MT—University of Saint Francis 2-7 Taylor University

3 pm—WT—University of Saint Francis 1-8 Taylor University

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Tipton

5 pm—GS—Manchester 0-0 Eastbrook

5 pm—GG—Marion @ Northwestern/Western

Northwestern- 161

Western- 161

Marion- 201

5 pm—BS—Eastern 3-1 Oak Hill

5:30 pm—V—Elwood/Lapel @ Madison-Grant (times TBD)

Elwood 0-2 Madison-Grant

Lapel 0-2 Madison-Grant

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Oak Hill

6:30 pm—GS—Jay County 2-3 Oak Hill

7 pm—BS—Manchester 0-1 Eastbrook

 

Wednesday, September 6

4 pm—WS—Columbia College 1-0 Taylor University

4:30 pm—GG—Oak Hill @ Alexandria-Monroe

Oak Hill- 182

Alexandriao-Monroe- score not reported

4:30 pm—GG—Mississinewa 216-196 South Adams

5 pm—BT—Mississinewa 3-2 Maconaquah

5 pm—GS—Mississinewa 1-1 Muncie Central

6 pm—V—Muncie Central 3-0 Marion

6 pm—V—Madison-Grant 1-3 Mississinewa

6 pm—BS—Muncie Central 5-0 Mississinewa

7 pm—V—Eastern 2-3 Oak Hill

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 University of Saint Francis

7 pm—V—Huntington University 1-3 Taylor University

 

Tuesday, September 5

3 pm—MT—Marian University 8-1 Taylor University

3 pm—WT—Marian University 8-1 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Goshen College

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Goshen College

4:30 pm—GG—Oak Hill/Eastbrook @ Eastern

Eastern- 196

Oak Hill- 207

Eastbrook- 218

5 pm—BT—Blackford 0-5 Madison-Grant

5 pm—GG—Marion 232-208  Anderson

5 pm—GG—Madison-Grant/Southern Wells @ North Miami

Madison-Grant- first place (score not reported)

Southern Wells- 240

North Miami- 276

5 pm—GG—Mississinewa 211-220 Alexandria-Monroe

5 pm—BS—Wapahani 1-6Eastbrook

5 pm—BT—Indianapolis Arsenal Tech @ Marion

5:30 pm—GS—Anderson 0-7 Marion

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Elwood

7 pm—GS—Wapahani 0-3 Eastbrook

7 pm—GS—Tipton 0-3 Oak Hill

 

Saturday, September 2

9 am—WG—Taylor University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 2)- 1st of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 2)- 3rd of 12

9 am—MT—Marian University 3-6 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Marian University 1-8 Indiana Wesleyan University

9 am—BT—Mississinewa @ Fort Wayne Carroll Invitational

Mississinewa 0-5 Homestead

Mississinewa 1-4 Delta

Mississinewa 1-4 Concord

9 am—BT—Marion @ Richmond Invitational

10 am—V—Taylor University 0-3 Lourdes University (IWU Invitational)

10 am—V—Marion @ Wes-Del Invitational

Marion 0-2 Western

Marion 2-0 Southern Wells

Marion 0-2 Hagerstown

Marion 0-2 Wes-Del

10 am—V—Mississinewa @ Wes-Del Invitational

Mississinewa 2-0 Wes-Del

Mississinewa 2-0 Tipton

Mississinewa 2-0 Blackford

Mississinewa 0-2 Hagerstown

10 am—GS—Whitko 1-3 Mississinewa

12 pm—V—Indiana Tech 1-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

12 pm—BS—Manchester 9-1 Mississinewa

1 pm—WS—Campbellsville University @ Taylor University

2 pm—WS—Roosevelt University 0-6 Indiana Wesleyan University

2 pm—V—Taylor University 3-1 Indiana University East (IWU Invitational)

4 pm—V—Lourdes 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

4 pm—MS—Taylor University 1-2 Indiana Institute of Technology

6 pm—F—Malone University 21-28 Taylor University

7 pm—MS—Aquinas College 1-0 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 1

12 pm—WG—Taylor University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 1)- 1st of 12

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 1)- 3rd of 12

2 pm—V—Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

2 pm—V—Taylor University 3-1 IU Southeast (IWU Invitational)

4 pm—WS—Campbellsville University 0-5 Indiana Wesleyan University

4 pm—WS—Roosevelt University 1-7 Taylor University

6 pm—V—IU Kokomo 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

6 pm—V—Taylor University 3-0 Indiana Tech (IWU Invitational)

7 pm—F—Kokomo 17-14 Marion

7 pm—F—Oak Hill 14-21 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Eastbrook 65-0 Elwood

7 pm—F—Mississinewa 47-3 Blackford

7 pm—F—Frankton 59-8 Madison-Grant

 

Thursday, August 31

4:30 pm—GG—Marion/Eastbrook @ Elwood

Eastbrook- 209

Marion- 222

Elwood- 230

4:30—GG—Manchester 177-196 Oak Hill

5 pm—BT—Blackford 0-5 Mississinewa

5 pm—BT—Marion 5-0 Jay County

6 pm—BS—Fishers 3-2 Marion

6 pm—V—Marion 0-3 Kokomo

6 pm—V—Mississinewa 3-1 Eastbrook

6 pm—V—Anderson 0-3 Madison-Grant

6 pm—BS—Heritage 9-0 Mississinewa

7 pm—MS—Marygrove College 1-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—NFL—Cincinnati Bengals 6-7 Indianapolis Colts

 

Wednesday, August 30

3 pm—MT—Bethel College 2-7 Taylor University

3 pm—WT—Bethel College 2-7 Taylor University

4:30 pm—GG—Eastbrook/Wabash @ Mississinewa

Eastbrook- 201

Mississinewa- 217

Wabash- 213

5:30 pm—BS—Marion 1-0 Oak Hill

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Mississinewa

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Northfield

6 pm—GS—Marion 6-1 Oak Hill

6 pm—GS—Maconaquah 0-3 Eastbrook

7 pm—V—Spring Arbor 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3  Grace College

 

Tuesday, August 29

4 pm—MT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—BT—Taylor @ Madison-Grant

4:30 pm—GG—Wabash/Frankton @ Oak Hill

Oak Hill- 203

Frankton- score not reported

Wabash- score not reported

4:30 pm—GG—Huntington North 179-214 Mississinewa

5 pm—GG—Muncie Central/Yorktown @ Marion

Muncie Central- 183

Yorktown- 208

Marion- 208

5 pm—BT—Marion 4-1 Mississinewa

5:30 pm—GS—Eastern 0-10 Marion

5:30 pm—BS—Blackford 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Madison-Grant

6 pm—GS—Mississinewa 0-3Oak Hill

7:30 pm—GS—Blackford 0-5 Eastbrook

 

Monday, August 28

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Wildcat Tip-Off Invitational- 2nd place

1 pm—MS—Taylor University 0-0 (2OT) West Virginia Tech

6 pm—BS—Maconaquah 0-8 Oak Hill

7 pm—V—Mississinewa 0-3 Oak Hill

 

Saturday, August 26

8 am—MG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 2)

8 am—WG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 2)

9 am—WT—Taylor University @ Marian Doubles Tournament

9 am—BT—Marion @ Penn/Crown Point/Northridge

10 am—V—Taylor University @ Talladega College (Montreat Tournament)

10 am—MT—Taylor University @ Marian Doubles Tournament

10 am—BS—Mississinewa @ Delta

10 am—GS—Wabash @ Mississinewa

10 am—GS—Eastbrook @ Woodlan

10 am—GS—Oak Hill @ Northwestern

11 am—GS—Marion @ Muncie Central

12 pm—BS—Eastbrook @ Woodlan

2 pm—GG—Oak Hill @ CIC Meet

2 pm—GG—Eastbrook @ CIC Meet

2 pm—GG—Madison-Grant @ CIC Meet

2 pm—GG—Mississinewa @ CIC Meet

2 pm—BS—Muncie Central @ Marion

6 pm—V—Taylor University @ University of Jamestown (Montreat Tournament)

6 pm—WS—Taylor University @ Lourdes University

7:30 pm—NFL—Indianapolis Colts @ Pittsburgh Steelers

TBA—MS—Indiana Wesleyan University @ Bellevue (Neb.)

TBA—WS—Indiana Wesleyan University @ IU East

TBA—MS—Taylor University @ Trinity Christian College

 

Friday, August 25

10 am—V—Taylor University @ Shawnee State University (Montreat Tournament)

1 pm—MT—Lawrence Technological University @ Taylor University

2 pm—V—Taylor University @ University of Rio Grande (Montreat Tournament)

3 pm—MG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 1)

3 pm—WG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 1)

4:30 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

7 pm—F—Mt. Vernon @ Marion

7 pm—F—Southwood @ Oak Hill

7 pm—F—New Haven @ Mississinewa

7 pm—F—Eastern @ Madison-Grant

7:30 pm—F—Huntington North @ Eastbrook

TBA—WT—Taylor University @ Indiana Institute of Technology

TBA—WS—Indiana Wesleyan University @ Rio Grande

 

Thursday, August 24

1 pm—WT—Lawrence Technological University @ Taylor University

4:30 pm—GG—Eastbrook @ South Adams

4:30 pm—GG—Madison-Grant @ Elwood

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

5 pm—BT—Mississinewa @ Northwestern

5 pm—GG—Taylor @ Marion

5 pm—GS—Oak Hill @ Manchester

5:30 pm—BS—Mississinewa @ Fort Wayne Fusion

6 pm—V—Taylor @ Eastbrook

6 pm—V—Southern Wells @ Marion

6 pm—V—Tipton @ Madison-Grant

6 pm—BS—Eastern @ Eastbrook

7 pm—V—Oak Hill @ Cass

7 pm—BS—Marion @ Pendleton Heights

7:30 pm—BS—Oak Hill @ Taylor

TBA—MS—Indiana Wesleyan University @ Midland (Neb.)

 

 

Schedule

Monday, October 8

8 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley

8:30 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Egypt Valley

7 pm—V—Northfield @ Oak Hill

 

Tuesday, October 9

9 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Egypt Valley

 

Wednesday, October 10

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University @ Grace College

7 pm—MS—Grace College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Goshen College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Marian University @ Taylor University

7 pm—WS—Taylor University @ Marian University

7 pm—V—Taylor University @ Spring Arbor University

 

Thursday, October 11

6 pm—V—Heritage @ Mississinewa (Sectional)

8 pm—V—Oak Hill @ Madison-Grant (Sectional)

8 pm—V—Fort Wayne Bishop Luers @ Marion (Sectional)

 

Friday, October 12

2:30 pm—V—Taylor University @ Indiana Tech (Indiana Tech Tournament)

6:30 pm—V—Taylor University @ Lindenwood University (Indiana Tech Tournament)

7 pm—F—Marion @ Harrison

7 pm—F—Blackford @ Marion

7 pm—F—Elwood @ Eastbrook

7 pm—F—Alexandria-Monroe @ Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant @ Frankton

 

Saturday, October 13

11 am—V—Eastbrook @ Tipton/Eastern (Sectional)

12 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Lawrence Tech

12 pm—V—Taylor University @ IU Kokomo (Indiana Tech Tournament)

12 pm—BS—Eastbrook @ Leo (Regional Semifinal)

12 pm—GS—Eastbrook @ Fort Wayne Canterbury (Regional Semifinal)

1 pm—F—Marian University @ Taylor University

2 pm—V—Taylor University @ Lawrence Tech (Indiana Tech Tournament)

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University @ Marian University

7 pm—MS—Marian University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—University of Saint Francis @ Taylor University

7 pm—WS—Taylor University @ University of Saint Francis

 

Monday, October 15

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Midwest Invitational

 

Tuesday, October 16

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Midwest Invitational

 

Wednesday, October 17

7 pm—MS—Taylor University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University @ Taylor University

7 pm—V—Indiana Wesleyan University @ University of Saint Francis

7 pm—V—Huntington University @ Taylor University

 

Friday, October 19

7 pm—F—Pendleton Heights @ Marion (Sectional)

7 pm—F—Western @ Mississinewa (Sectional)

7 pm—F—Madison-Grant @ Shenandoah (Sectional)

7 pm—F—Oak Hill @ Eastbrook

7 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Saint Xavier (Ill.)

 

Saturday, October 20

12 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Siena Heights

1 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Olivet Nazarene University

1 pm—F—Taylor University @ Lindenwood University

2 pm—MS—Taylor University @ Huntington University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University @ Bethel College

7 pm—WS—Bethel College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Huntington University @ Taylor University

 

Monday, October 22

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

 

Tuesday, October 23

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Championship

 

Wednesday, October 24

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

4 pm—WS—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

7 pm—WS—Goshen College @ Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Huntington University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University @ Taylor University

7 pm—V—Bethel College @ Taylor University

 

Thursday, October 25

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

 

Friday, October 26

TBA—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Championship

7 pm—V—Marian University @ Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University @ Goshen College

 

Saturday, October 27

1 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Olivet Nazarene University

1 pm—F—Concordia University @ Taylor University

2 pm—V—Taylor University @ Mount Vernon Nazarene University

3 pm—V—Grace College @ Indiana Wesleyan University

 

Saturday, November 3

1 pm—F—Indiana Wesleyan University @ Concordia

1 pm—F—University of Saint Francis @ Taylor University

 

Saturday, November 10

1 pm—F—Taylor University @ Missouri Baptist University

 

Saturday, November 17

1 pm—F—Lawrence Tech @ Indiana Wesleyan University

Scores

Saturday, October 6

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Taylor Invitational- 2nd of 11

9 am—WG—Taylor University @ The Players Club Invitational- 1st of 11 

9 am—V—Marion @ NCC Tournament

Marion 0-2 Harrison

Marion 0-2 Lafayette Jefferson

Marion 0-2 Logansport

12 pm—V—Oak Hill @ Grant Four

12 pm—V—Eastbrook @ Grant Four

12 pm—V—Mississinewa @ Grant Four

12 pm—V—Madison-Grant @ Grant Four

Mississinewa 3-0 Oak Hill (Grant Four)

Eastbrook 3-1 Madison-Grant (Grant Four

Oak Hill 3-0 Madison-Grant (Grant Four Consolation)

Mississinewa 3-1 Eastbrook (Grant Four Championship)

1 pm—F—Saint Francis (Ill.) 34-35 Indiana Wesleyan University

2 pm—MS—Taylor University 0-0 (2OT) Grace College

2 pm—GS—Western 4-2 Marion (Sectional Final)

2 pm—GS—Eastern 0-10 Eastbrook (Sectional Final)

3 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—V—Taylor University 1-3 University of Saint Francis

4 pm—F—Taylor University 13-40 Siena Heights University

4:30 pm—WT—Marian University 1-5 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—MT—Marian University 5-4 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 6-0University of Saint Francis

7 pm—WS—University of Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Grace College 1-0 Taylor University

7 pm—BS—Muncie Burris 0-1 Eastbrook (Sectional Final)

 

Friday, October 5

7 pm—F—Indianapolis Arsenal Tech 6-36 Marion

7 pm—F—Mississinewa 65-27 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Blackford 0-21 Eastbrook

7 pm—F—Frankton 0-35 Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant 6-0 Elwood

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Spring Arbor University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Grace College

 

Thursday, October 4

4 pm—MT—Huntington University 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—GS—Peru 0-12 Marion (Sectional)

5 pm—GS—Eastbrook 3-1 Oak Hill (Sectional Semifinal)

6 pm—V—Eastbrook 3-1 Marion

6 pm—V—Elwood 0-3 Madison-Grant

6 pm—V—Frankton 0-3 Mississinewa

7 pm—V—Blackford 0-3 Oak Hill

7 pm—GS—Mississinewa @ Western (Sectional)

 

Wednesday, October 3

4:15 pm—WT—Grace College 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—BS—New Castle 0-3 Eastbrook (Sectional Semifinal)

5 pm—BS—Oak Hill 1-2 (PKs) Western (Sectional Semifinal)

7 pm—MS-- Indiana Wesleyan University 2-3 Spring Arbor University

7 pm—WS—Spring Arbor University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Taylor University 1-3  Goshen College

7 pm—WS—Goshen College 0-3 Taylor University

7 pm—V—Marian University 2-3  Taylor University

7 pm—BS—Mississinewa 0-10 Northwestern (Sectional)

 

Tuesday, October 2

1 pm—MT—Marian University 6-1 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

3:30 pm—WT—Grace College 6-3 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

5 pm—GS—Taylor 1-2 (PKs) Oak Hill (Sectional)

5 pm—BT—Delta 4-1 Marion (Regional)

6 pm—V—Marion 0-3 Madison-Grant

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Blackford

6 pm—V—Mississinewa 0-3 Pendleton Heights

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Mount Vernon Nazarene University

7 pm—GS—Eastbrook 5-0 Wabash (Sectional)

 

Monday, October 1

4 pm—MT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

5 pm—BS—Oak Hill 1-0 Marion (Sectional)

7 pm—V—Manchester 0-3 Oak Hill

7 pm—WT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Saturday, September 29

8:30 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 1st of 7 

9 am—V—Marion @ Southwood

Marion 0-2 Huntington North

Marion 0-2 Goshen

Marion 0-2 Ft. Wayne Northrop

Marion 0-2 Frankfort

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 IU Southeast

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 2nd of 8 

9 am—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational- 1st of 8 

10 am—BS—Jay County 1-0 Oak Hill

10 am—V—Trinity International (Ill.) 0-3 Indiana Wesleyan University

10 am—WT—Indiana Tech 2-7 Taylor University

11 am—MT—Indiana Tech 8-1 Taylor University

11 am—GS—Taylor 3-2 Mississinewa

12 pm—V—Oak Hill 3-1 Traders Points Christian Academy

1 pm—V—Taylor University 0-3 Saint Xavier University (Olivet Nazarene Tournament)

1 pm—MS—Bethel College 4-2 Taylor University

2 pm—V—Saint Francis (Ill.) 0-3 Indiana Wesleyan University

2 pm—WS—Taylor University 3-1 Bethel College

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 Georgetown (Ky.)

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-1 Georgetown (Ky.)

3 pm—V—Taylor University 3-0  Campbellsville University (Olivet Nazarene Tournament)

4 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-1 Huntington University

4 pm—BS—Fort Wayne Canterbury 2-0 Eastbrook

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0  Madison-Grant

6 pm—F—Saint Xavier University 49-36 Taylor University

7 pm—MS—Huntington University 2-0 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 28

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- 1st of 7 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Saint Francis Invitational- T1 of 8

1 pm—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational- T1 of 8 

2 pm—V—Saint Ambrose 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

3 pm—V—Taylor University 3-2 Trinity Christian College (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Cumberland (Tenn.) 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

7 pm—V—Taylor University 0-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—F—Marion 35-0 Muncie Central

7 pm—F—Mississinewa 48-6 Frankton

7 pm—F—Eastbrook 54-13 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Oak Hill 34-12 Madison-Grant

 

Thursday, September 27

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Huntington University

4 pm—MT—Goshen College 4-5 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Goshen College 0-9 Indiana Wesleyan University

5 pm—BS—Eastbrook 8-1 South Adams

5 pm—GS—Oak Hill 5-1 Blackford

5 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion (Sectional Final)

5:30 pm—BS—Marion 3-0 Fort Wayne South Side

6 pm—GS—South Adams 1-5 Eastbrook

6 pm—V—Wabash 3-1 Madison-Grant

6 pm—V—Frankton 3-2 Oak Hill

 

Wednesday, September 26

4 pm—WS—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—MT—Spring Arbor University 1-8 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Spring Arbor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Goshen College 1-8 Taylor University

4 pm—WT—Goshen College 0-9 Taylor University

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Marion (Sectional)

5:30 pm—GS—Marion 3-0 North Miami

6 pm—BS—Mississinewa 1-3 Oak Hill

6 pm—V—Eastbrook 0-3  Alexandria-Monroe

7 pm—BT—Mississinewa 5-0 Blackford (Sectional)

7 pm—V—North Miami 0-3 Oak Hill

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University 0-0 (2OT) Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Spring Arbor University 0-1 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 2-0 Spring Arbor University

 

Tuesday, September 25

9 am—MG—Taylor University @ Bill Bockwitz Classic- 3rd of 13

5:30 pm—BS—Marion 6-1 Yorktown

6 pm—V—Eastbrook 3-2 Wes-Del

6 pm—V—Madison-Grant 1-3 Frankton

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Blackford

 

Monday, September 24

8 am—MG—Taylor University @ Bill Bockwitz Classic- 3rd of 13 

5 pm—BT—Marion 5-0 Wabash

6 pm—GS—Mississinewa 0-9 Eastbrook

6 pm—GS—Tipton 1-4 Marion

6 pm—GS—Hamilton Heights 3-0 Oak Hill

7 pm—BS—Mississinewa 0-6 Eastbrook

7 pm—BS—Oak Hill 0-5 Pendleton Heights

7 pm—V—Oak Hill 3-2 Tippecanoe Valley

 

Saturday, September 22

8:30 am—GG—Eastbrook @ Regional- 17th place (375)

9 am—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 8

9 am—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 1st of 7 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 7

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Bethel Invitational- 1st of 8

9 am—BT—Marion @ Kokomo Invitational

Marion 3-2 Kokomo

Marion 3-2 Peru

9 am—BT—Mississinewa 1-4 Avon

9 am—MT—Huntington University 3-6 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Huntington University 0-9 Indiana Wesleyan University

10 am—BS—Mississinewa 2-4 North Miami

10 am—GS—Blackhawk Christian 0-5 Eastbrook

10 am—GS—Peru 2-5 Oak Hill

10 am—BS—Marion 1-2 (OT) Lafayette Jefferson (NCC Championship)

10 am—MT—Grace College 6-3 Taylor University

11 am—WT—Grace College 5-4 Taylor University

12 pm—GS—Marion 0-3 McCutcheon (NCC Championship)

1 pm—F—Lindenwood University 7-44 Indiana Wesleyan University

2 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Taylor University

2 pm—BS—Marion 4-1 Muncie Central (NCC Championships)

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Grace College

3 pm—MT—Cedarville University 6-3 Taylor University

3 pm—WT—Cedarville University 4-5 Taylor University

4 pm—GS—Marion 0-5 Richmond (NCC Championships)

5 pm—MT—Judson (Ill.) 2-5 Indiana Wesleyan University

5 pm—WT—Judson (Ill.) 0-6 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 21

11 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Bethel Invitational- 1st of 8

12 pm—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 8

12 pm—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn- 1st of 7 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Battle at Blackthorn- 2nd of 7 

3 pm—WS—Cumberland (Tenn.) 1-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—F—Logansport 0-30 Marion

7 pm—F—Oak Hill 14-45 Mississinewa

7 pm—F—Frankton 0-63 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 7-34 Blackford

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 1-3 Marian University

7 pm—V—Goshen College 0-3 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 3-0 Campbellsville University

 

Thursday, September 20

5 pm—BS—Oak Hill 2-1 Blackford

5 pm—BT—Marion 4-1 Madison-Grant

6 pm—GS—Maconaquah 0-8 Eastbrook

6 pm—V—Marion 0-3 Homestead

6 pm—V—Bluffton 1-3 Eastbrook

6 pm—V—Tri-Central 0-3 Madison-Grant

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Southern Wells

 

Wednesday, September 19

2 pm—MT—Grace College 1-8 Indiana Wesleyan University

2 pm—WT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University

2 pm—MT—Taylor University 8-1  University of Saint Francis

3 pm—WT—Taylor University 9-0 University of Saint Francis

4:30 pm—BT—Mississinewa 4-1 Frankton

5 pm—BT—Tipton 0-5  Madison-Grant

6 pm—V—Elwood 0-3 Mississinewa

6 pm—GS—Oak Hill 1-2 Taylor

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Alexandria-Monroe

7 pm—WS—Indiana Tech 1-2 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, September 18

4 pm—WS—Cornerstone University 0-5 Taylor University

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-2 (OT) UNOH

4 pm—WT—Taylor University 5-4 Huntington University

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Elwood

5 pm—BS—Oak Hill 1-4 Northwestern

5:30 pm—BT—Fort Wayne Canterbury 2-3 Marion

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-9 South Adams

6 pm—BS—Columbia City 0-4 Eastbrook

6 pm—BS—South Adams 1-8  Mississinewa

 

Monday, September 17

4:30 pm—BT—Kokomo 4-1 Madison-Grant

5 pm—BT—Marion 5-0 Northwestern

5:30 pm—BS—Western 3-1 Oak Hill

6 pm—BS—Marion 1-3 Indianapolis Arsenal Tech

6 pm—GS—Wabash 0-6 Marion

6 pm—GS—Heritage 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Delta 3-0 Mississinewa

7 pm—GS—North Miami 0-1 Oak Hill

 

 Saturday, September 15

9 am—GG—Eastbrook @ Sectional- 3rd of 10 (376)

9 am—GG—Madison-Grant @ Sectional- 6th of 10 (408)

9 am—GG—Marion @ Sectional- 8th of 10 (427)

9 am—GG—Mississinewa @ Sectional- 9th of 10 (441)

9 am—GG—Oak Hill @ Sectional- 5th of 10 (404)

9 am—BT—Marion @ NCC Championships

Marion 3-2 McCutcheon

Marion 1-4 Richmond

9 am—BT—Madison-Grant @ Argyll Invitational

Madison-Grant 5-0 Muncie Burris

Madison-Grant 0-5 Peru

9 am—V—Eastbrook @ Eastbrook Invitational

Eastbrook 2-1 Eastern

Eastbrook 2-0 North Miami

9 am—V—Madison-Grant @ Hot Dog InvitationalMadison-Grant 0-2 Frankfort

 

Madison-Grant 1-2 Benton Central

9 am—BT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 7th place

10 am—V—Marion @ Richmond/Anderson/Arsenal Tech (NCC Day)

Marion 3-0 Anderson

Marion 0-3 Richmond

Marion 3-0 Arsenal Tech

11 am—GS—Taylor 0-5 Eastbrook

12 pm—F—Trinity Bible 6-80 Indiana Wesleyan University

12:30 pm—BS—Kokomo 3-2 (2OT) Marion

1 pm—F—Eastbrook 52-20 Oak Hill (Ball State University)

1 pm—F—Taylor University 50-13 Trinity International University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Goshen College

3 pm—V—Spring Arbor University 3-0 Taylor University

4 pm—F—Mississinewa 58-0 Madison-Grant (Ball State University)

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 (OT) Campbellsville (Ky.)

7 pm—GS—Frankfort 1-1 Oak Hill

7 pm—MS—Indiana Tech 1-2 Taylor University

 

Friday, September 14

5:30 pm—GS—Blackford 0-1 Mississinewa

7 pm—F—Richmond 0-57 Marion

7 pm—BS—Blackford 7-1 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 3-0  Elwood

7 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Taylor University 2-0 Indiana Tech

7 pm—V—University of Saint Francis 3-1  Taylor University

 

Thursday, September 13

4:30 pm—GG—Mississinewa 244-235 Elwood

5 pm—GG—Marion 215-170 Huntington North

5 pm—GS—Eastbrook 3-1 Huntington North

5 pm—BT—Marion 5-1 Muncie Central

5:30 pm—GS—Marion 2-6 Yorktown

6 pm—V—Marion 0-3 Mississinewa

6 pm—V—Wabash 3-1 Eastbrook

6 pm—BS—Huntington North 0-1 Eastbrook

6 pm—BS—Tri-Central 0-16 Oak Hill

6 pm—V—Blackford 0-3 Madison-Grant

7 pm—BS—Anderson 4-2 Marion

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-2  Lindsey Wilson

 

Wednesday, September 12

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 238-213 Madison-Grant

5 pm—BT—Madison-Grant 2-3 Alexandria-Monroe

5 pm—BT—Elwood 0-5 Mississinewa

5 pm—GG—Eastbrook @ Delta/Elwood

Eastbrook 193

Delta 197

Elwood 227

6 pm—GS—Maconaquah 1-3 Oak Hill

6 pm—GS—Muncie Burris 5-3 Mississinewa

6 pm—V—Wapahani 3-0 Madison-Grant

7 pm—V—Huntington University 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 3-0 Bethel College

7 pm—WS—Olivet Nazarene University 0-5 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, September 11

8 am—MG—Taylor University @ NAIA Memphis Shootout- 2nd of 13

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational- 2nd of 9 

4 pm—MT—Spring Arbor University 9-0 Taylor University

4 pm—WT—Spring Arbor University 3-6 Taylor University

4 pm—MT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Wes-Del @ Mississinewa

Wes-Del- score not reported

Mississinewa- 229

5 pm—GG—Tipton/Madison-Grant @ Eastbrook

Tipton 171

Eastbrook 177

Madison-Grant 203

5 pm—GG—Elwood 242-194 Oak Hill

5 pm—GS—Norwell 0-2 Eastbrook

5 pm—BT—Marion 2-3 Richmond

5:30 pm—GS—Marion 1-6 Hamilton Heights

5:30 pm—GS—Mississinewa 8-3 Wapahani

5:30 pm—GS—Oak Hill 4-0 Eastern

6 pm—V—Wabash 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 0-3 Frankton

6 pm—V—Mississinewa 1-3 Alexandria-Monroe

6 pm—WS—Purdue University Northwest 0-3 Taylor University

6 pm—BS—Wapahani 1-1 Mississinewa

7 pm—V—Madison-Grant 1-3Oak Hill

 

Monday, September 10

8 am—MG—Taylor University @ NAIA Memphis Shootout- T2 of 13

10 am—GG—Marion @ NCC Championships- 7th of 9 

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational- 2nd of 9

4:30 pm—GG—Eastbrook @ Grant Four- 1st place (178)

4:30 pm —GG—Mississinewa @ Grant Four- 4th place (228)

4:30 pm —GG—Oak Hill @ Grant Four- 3rd place (202)

4:30 pm —GG—Madison-Grant @ Grant Four- 2nd place (201)

4:30 pm—BT—Mississinewa 3-2 Alexandria-Monroe

4:30 pm—BT—Eastern 0-5 Madison-Grant

5:30 pm—BT—Anderson 0-5 Marion

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-5 Tipton

6 pm—BS—Manchester 3-2 Oak Hill

6 pm—V—Norwell 1-3 Eastbrook

6 pm—V—Eastern 0-3 Mississinewa

 

Saturday, September 8

9 am—V—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 0-2 Alexandria-Monroe

9 am—V—Marion @ Noblesville Invitational

Marion 0-2 Franklin Central

Marion 0-2 Jay County

Marion 0-2 Wes-Del

Marion 0-2 Union County

9 am—V—Oak Hill @ Northwestern Invitational

Oak Hill 0-2 Northwestern

Oak Hill 2-0 Delphi

Oak Hill 2-0 Tri-Central

9 am—V—Mississinewa @ Rossville Invitational

Mississinewa 2-0 Fountain Central

Mississinewa 2-0 Clinton Central

Mississinewa 2-0 Maconaquah

Mississinewa 2-0 Rossville

11:30 am—GS—Eastbrook 2-3 Argos

12 pm—BS—Richmond 0-6 Marion

12:30 pm—BS—Bellmont 1-0 Eastbrook

1 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Indiana Wesleyan University

1 pm—WS—Lourdes University 1-3 Taylor University

1 pm—GS—Marion 3-4 (OT) Richmond

3 pm—V—Taylor University 0-3 Marian University

3:45 pm—MT—Taylor University 0-9 Marian University

3:45 pm—WT—Taylor University 0-9 Marian University

6 pm—F—Butler University 31-17 Taylor University

6 pm—F—Indiana Wesleyan University 61-6 Anderson University

7 pm—MS—Saint Xavier (Ill.) 0-1 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 7

6 pm—MS—Madonna University 2-0 Taylor University

7 pm—F—Marion 53-0 Anderson

7 pm—F—Eastbrook 28-34 Mississinewa

7 pm—F—Oak Hill 28-0 Elwood

7 pm—F—Alexandria-Monroe 14-27 Madison-Grant

7 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Taylor University

 

Thursday, September 6

3 pm—WS—Cincinnati Christian 0-6 Indiana Wesleyan University

5 pm—GG—Marion @ Northwestern/Western

Western 169

Northwestern 173

Marion 215

5 pm—GS—Eastbrook 3-0 Manchester

5 pm—BS—Oak Hill 0-5 Eastern

5:30 pm—V—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 2-0 Elwood

Madison-Grant 2-0 Liberty Christian

6 pm—GS—Arsenal Tech 0-10 Marion

7 pm—V—Oak Hill 3-1 Eastbrook

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 3-2 Indiana Tech

 

Wednesday, September 5

2 pm—MT—Indiana Wesleyan University 7-1 Marian University

2 pm—WT—Indiana Wesleyan University 7-1 Marian University

4 pm—MT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Taylor University

4 pm—WT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Taylor University

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 223-197 Oak Hill

4:30 pm—GG—South Adams @ Mississinewa- no score submitted

5 pm—BT—Shenandoah 2-3 Marion

5 pm—BT—Frankton 1-4 Madison-Grant

5 pm—BT—Maconaquah 1-4 Mississinewa

5:30 pm—BS—Mississinewa 0-8 Muncie Central

6 pm—V—Marion 0-3 Muncie Central

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Madison-Grant

6 pm—GS—Muncie Central 0-1 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 3-1 Eastern

7 pm—V—University of Saint Francis 3-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Huntington University

7 pm—WS—Taylor University 3-3 (2OT) IUPUI

 

Tuesday, September 4

4:30 pm—GG—Eastbrook/Eastern @ Oak Hill

Eastbrook 181

Oak Hill 208

Eastern 221

5 pm—GG—Anderson 216-213 Marion

5 pm—BS—Eastbrook 7-0 Wapahani

5 pm—GG—Madison-Grant @ Southern Wells/North Miami

Madison-Grant 203

Southern Wells 232

North Miami 274

5 pm—GG—Alexandria-Monroe 222-201 Mississinewa

5 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Blackford

5 pm—BT—Marion 3-2 Lapel

5:30 pm—GS—Marion 13-0 Anderson

6 pm—V—Elwood 0-3 Eastbrook

6:30 pm—GS—Oak Hill 1-1 Tipton

6:45 pm—GS—Eastbrook 8-0 Wapahani

7 pm—BS—Pendleton Heights 1-1 Marion

7 pm—WS—IU East 1-2 Indiana Wesleyan University

 

Monday, September 3

4 pm—MS—Taylor University 2-1 Concordia University

 

Saturday, September 1

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ IWU Invitational- 3rd of 16

9 am—WG—Taylor University @ IWU Invitational- 1st of 16 

9 am—V—Marion @ Wes-Del Invitational

Marion 0-2 Western

Marion 1-2 Southern Wells

Marion 0-2 Hagerstown

Marion 0-2 Blackford

9 am—V—Mississinewa @ Wes-Del Invitational

Mississinewa 1-2 Wes-Del

Mississinewa 2-0 Tipton

Mississinewa 2-0 Blackford

Mississinewa 0-2 Western

9 am—BT—Mississinewa @ Ft. Wayne Carroll Invitational

Mississinewa 0-5 Indianapolis Cathedral

Mississinewa 0-5 Concord

Mississinewa 0-5 Ft. Wayne Canterbury

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Mount Vernon Nazarene University

10 am—GS—Mississinewa 4-1 Whitko

10 am—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Olivet Nazarene University (Columbia Classic)

11 am—MT—Taylor University 6-3 Bethel College

11 am—WT—Taylor University 9-0 Bethel College

1 pm—V—Taylor University 0-3 Viterbo University (Columbia Tournament)

4 pm—F—Taylor University 43-31 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 University of Saint Francis

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 University of Saint Francis

4 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Park (Mo.) (Columbia Classic)

5 pm—V—Taylor University 1-3 Missouri Baptist University (Columbia Classic)

 

Friday, August 31

11 am—V—Taylor University 3-2 Olivet Nazarene University (Columbia Classic)

12 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3  Missouri Baptist (Columbia Classic)

12 pm—WG—Taylor University @ IWU Invitational- 1st of 16

1 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Invitational- 1st of 18

2 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ IWU Invitational- 2nd of 16

3 pm—V—Taylor University 0-3 Columbia College (Columbia Classic)

4 pm—WS—Rio Grande 0-2 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Taylor University 9-0 Anderson University

6 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 MidAmerica Nazarene (Columbia Classic)

7 pm—F—Marion 46-7 Kokomo

7 pm—F—Mississinewa 62-7 Elwood

7 pm—F—Eastbrook 61-0 Madison-Grant

7 pm—F—Oak Hill 21-34 Blackford

7 pm—MS—Michigan-Dearborn 1-3 Indiana Wesleyan University

 

Thursday, August 30

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Indiana University East

4:30 pm—GG—Marion @ Elwood/Eastbrook

Eastbrook 192

Marion 205

Elwood 230

4:30 pm—GG—Oak Hill 195-192 Manchester

4:30 pm—GG—Frankton 243-221 Mississinewa

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Blackford

5 pm—BT—Wabash 2-3 Madison-Grant

5:30 pm—BT—Jay County 0-5 Marion

5:30 pm—BS—Mississinewa 0-7 Heritage

6 pm—V—Kokomo 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Mississinewa

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Anderson

7 pm—MS—Concordia 0-1 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—BS—Marion 2-5 Fishers

 

Wednesday, August 29

4 pm—WS—Olivet Nazarene University 1-5 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Tech 1-8 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Indiana Tech 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Wabash 187-191 Eastbrook

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-219 Madison-Grant

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Madison-Grant

5:30 pm—GS—Oak Hill 0-4 Marion

6 pm—V—Northfield 3-0 Madison-Grant

7 pm—V—Spring Arbor University 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Grace College 3-0 Taylor University

7:30 pm—BS—Oak Hill 2-2 Marion

 

Tuesday, August 28

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Racer Invitational- 3rd of 7

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Taylor University

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Taylor University

4:30 pm—GG—Marion @ Muncie Central/Yorktown

Muncie Central 189

Yorktown 218

Marion 231

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-199 Wabash

4:30 pm—GG—Frankton 233-223 Madison-Grant

4:30 pm—GG—Mississinewa 222-175 Huntington North

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Taylor

5 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion

5 pm—GS—Marion 3-0 Eastern

5 pm—GS—Eastbrook 3-0 Blackford

5:30 pm—GS—Oak Hill 6-0 Mississinewa

6 pm—BS—Oak Hill 8-3 Maconaquah

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Eastbrook

7 pm—BS—Eastbrook 3-0 Blackford

7 pm—V—Taylor 0-3 Oak Hill

7:15 pm—BS—Delta 5-1 Mississinewa

 

Monday, August 27

10 am—WG—Indiana Wesleyan University @ UNOH Racer Invitational- 3rd of 7

4:30 pm—MS—Taylor University 1-3 Trinity International University

5 pm—BT—Madison-Grant 2-3 Western

5 pm—BS—Marion 1-0 Muncie Central

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Mississinewa

 

Saturday, August 25

9 am—BT—Marion @ Penn Invitational

Marion 5-0 Northridge

Penn 3-2 Marion

Marion 5-0 Chesterton

9 am—BT—Mississinewa 1-5 Mooresville

10 am—V—Taylor University 3-1 College of Coastal Georgia (Lourdes Tournament)

2 pm—GS—Muncie Central 0-7 Marion

2 pm—GG—Eastbrook @ CIC Invitational- 1st of 7 (384)

2 pm—GG—Mississinewa @ CIC Invitational- 6th of 7 (467)

2 pm—GG—Oak Hill @ CIC Invitational- 2nd of 7 (392)

2 pm—GG—Madison-Grant @ CIC Invitational- 3rd of 7 (420)

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Xavier (La.) (Crossover Challenge)

3 pm—V—Taylor University 3-1Indiana University-South Bend (Lourdes Tournament)

3:30 pm—MS—Taylor University 2-1 Judson University

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Lindsey Wilson (Ky.) (Crossover Challenge)

5 pm—WS—Taylor University 5-0 Cincinnati Christian University

7 pm—GS—Northwestern 2-0 Oak Hill

 

Friday, August 24

2 pm—MT—Lawrence Tech 9-0 Taylor University

2 pm—WT—Lawrence Tech 7-2 Taylor University

3 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-2 Hope International (Calif.)

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 1-4 Pendleton Heights

5 pm—MS—Cornerstone 0-1 Indiana Wesleyan University

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 1-3 Campbellsville (Ky.) (Crossover Challenge)

7 pm—F—Marion 42-24 Mt. Vernon

7 pm—F—Mississinewa 37-0 New Haven

7 pm—F—Oak Hill 7-20 Southwood

7 pm—F—Madison-Grant 0-28 Eastern

7:30 pm—F—Delta 6-28 Eastbrook

7:30 pm—V—Taylor University 1-3 Lourdes University (Lourdes Invitational)

9 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Reinhardt (Ga.) (Crossover Challenge)

 

Thursday, August 23

4:30 pm—GG—Marion 224-incomplete Taylor

4:30 pm—GG—South Adams 227-188 Eastbrook

4:30 pm—GG—Elwood 250-203 Madison-Grant

5 pm—BS—Eastbrook 3-2 Eastern

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 2-3 Lapel

5 pm—BT—Northwestern 0-6 Mississinewa

6 pm—BS—Mississinewa 1-7 Marion

6 pm—GS—Manchester 0-2 Oak Hill

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Southern Wells

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Taylor

6 pm—V—Madison-Grant 3-2 Tipton

7 pm—V—Cass 0-3 Oak Hill

7:30 pm—BS—Taylor 0-10 Oak Hill

 

Wednesday, August 22

4:30 pm—GG—Northfield 197-192 Oak Hill

4:30 pm—GG—Bluffton 232-228 Mississinewa

5 pm--GG—Frankton/Shenandoah @ Eastbrook

Eastbrook 193

Frankton 206

Shenandoah 227

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

Madison-Grant 5-0 Anderson

5 pm—BT—Western 1-4 Mississinewa

5:30 pm—BT—Marion 5-0 Yorktown

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Taylor

6 pm—V—Mississinewa 3-1 Northfield

7 pm—WS—University of Northwestern Ohio 1-1 (2OT) Taylor University

8 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-5 Vanguard (Calif.)

 

Tuesday, August 21

4:30 pm—GG—Mississinewa 257-197 Eastbrook

5:30 pm—BT—Marion 5-0 Indianapolis Arsenal Tech

5:30 pm—GS—Mississinewa 0-8 Huntington North

6 pm—BS—Eastbrook 2-0 Oak Hill

6 pm—BS—Huntington North 8-2 Mississinewa

6 pm—GS—Kokomo 2-2  Marion

6 pm—V—Marion 0-3 Elwood

6 pm—V—South Adams 3-0 Eastbrook

6 pm—V—Muncie Central 3-1 Madison-Grant

7 pm—V—Wabash 3-1 Oak Hill

7 pm—MS—Trinity Christian College 0-3 Taylor University

 

Monday, August 20

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Bluffton

7 pm—BS—Marion 4-3 Columbia City

 

 Saturday, August 18

8/18—Marion @ Jay County Invitational

Marion 1-2 Anderson

Marion 0-2 Northeastern

Marion 0-2 Jay County 

8/18—Oak Hill @ North Miami Invitational

Oak Hill 2-1 Rochester

Oak Hill 2-0 Winamac

Oak Hill 1-2 Northwestern

Oak Hill 1-2 Northfield

8/18—Eastbrook @ North Miami Invitational

Eastbrook 2-0 Peru

Eastbrook 0-2 Northfield

Eastbrook 1-2 Rochester

Eastbrook 2-0 Lakeland Christian

8/18—Madison-Grant @ Argyll Invitational- 2nd place

8/18—Mississinewa @ Elwood Invitational

Mississinewa 1-2 Tipton

Mississinewa 1-2 Clinton Central

Mississinewa 2-0 Lewis Cass

Mississinewa 2-0 Southern Wells

9 am—BT—Madison-Grant @ Owl Invitational

University 0-5 Madison-Grant

Muncie Burris 2-3 Madison-Grant

Muncie Central 2-3 Madison-Grant

10 am—BS—Mississinewa 17-1 Tri-Central

10 am—GS—Delta 6-2 Mississinewa

10 am—BT—Adams Central 4-1 Mississinewa

12:30 pm—BS—Argos 2-2 Oak Hill

1 pm—GG—Madison-Grant @ Madison County Tournament- 3rd of 7

1 pm—BT—Kokomo 2-3 Mississinewa

6 pm—GS—Eastbrook 3-0 Marion

7 pm—MS—Saint Francis (Ill.) 3-2 Taylor University

8 pm—BS—Eastbrook 2-0 Marion

 

Friday, August 17

7 pm—F—Huntington North 0-47 Marion

7 pm—F—Eastern 10-7 Oak Hill

7 pm—F—Tipton 48-7 Madison-Grant

7:30 pm—F—Pendleton Heights 31-30 Mississinewa

7:30 pm—F—Norwell 13-30 Eastbrook

 

Thursday, August 16

4:30 pm—GG—Oak Hill 205-193 Eastbrook

5 pm—GG—Woodlan/Northfield @ Marion

Eastbrook 194

Norwell 198

Southern Wells 225

5 pm—BS—Oak Hill 1-1 Huntington North

6 pm—BS—Wabash 2-3 Mississinewa

6 pm—V—Adams Central 3-0 Eastbrook

6 pm—V—Pendleton Heights 3-1 Madison-Grant

6 pm—V—Mississinewa 1-3 Western

6 pm—V—Marion 0-3 Oak Hill

 

Wednesday, August 15

6 pm—GS—Kokomo 1-3 Oak Hill

7:30 pm—BS—Marion 1-0 Fort Wayne Snider

 

Tuesday, August 14

4:30 pm—GG—Eastbrook @ Norwell/Southern Wells

Eastbrook 194

Norwell 198

Southern Wells 225

4:30 pm—GG—Oak Hill 226-191 Maconaquah

4:30 pm—BT—Maconaquah 3-2 Madison-Grant

5 pm—BS—Oak Hill 0-1 Tipton

5 pm—GG—Wabash @ Madison-Grant- score not posted 

5:30 pm—BS—Eastbrook 7-1 Wabash

6 pm—GS—South Adams 1-6 Marion

6 pm—GS—Eastbrook 1-0 Oak Hill

6 pm—BS—Peru 0-5 Mississinewa

6 pm—V—Northfield 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 3-0 Southern Wells

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Jay County

7 pm—V—Oak Hill 1-3 Maconaquah

 

Monday, August 13

4:30 pm—GG—Madison-Grant 214-211 Wes-Del

5 pm—BT—Mississinewa 4-1 Bluffton

5:30 pm—GG—Kokomo 181-215 Marion

 

Saturday, August 11

11 am—BS—Eastbrook @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Marion @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Mississinewa @ Grant County Jamboree

11 am—BS—Oak Hill @ Grant County Jamboree

Results

Oak Hill 4-1 Mississinewa

Eastbrook 2-0 Marion

Oak Hill 1-1 Marion

Eastbrook 5-0 Mississinewa

1 pm—GG—Marion @ Lapel Invitational- 18th place (481)

1 pm—GG—Eastbrook @ Lapel Invitational- 7th place (380)

1 pm—GG—Madison-Grant @ Elwood Invitational- 5th place (428)

2 pm—GS—Marion @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Eastbrook @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Mississinewa @ Grant County Jamboree

2 pm—GS—Oak Hill @ Grant County Jamboree

Eastbrook 1-0 Oak Hill

Marion 6-0 Mississinewa

Marion 3-1 Oak Hill

Eastbrook 5-0 Mississinewa

 

Thursday, August 9

4:30 pm—GG—Alexandria-Monroe 237-198 Eastbrook

4:30 pm—GG—Daleville 205-248 Mississinewa

 

Wednesday, August 8

5 pm—GG—Marion 214-213 Oak Hill

5 pm—GG—Kokomo 179-208 Madison-Grant

 

Tuesday, August 7

4:30 pm—GG—Bluffton 239-193 Eastbrook

5 pm—GG—North Miami 258-219 Marion

 

Monday, August 6

4:30 pm—GG—Southern Wells 244-218 Mississinewa

 

Saturday, August 4

9 am--GG--Madison-Grant @ Monroe Central Invitational- 7th of 12

 

Friday, August 3

4:30 pm—GG—Madison-Grant/Mississinewa @ Marion

Madison-Grant- 233

Mississinewa- 245

Marion- incomplete

4:30 pm—GG—Oak Hill 196-250 Frankton

 

Thursday, August 2

1 pm—GG—Marion @ Manchester Invitational- 8th of 9

 

Wednesday, August 1

8 am—GG—Marion @ Huntington North Invitational- 13th of 14

9 am—GG—Eastbrook @ South Adams Invitational- 1st of 9

 

Thursday, June 7

8 am—BG—Marion @ Regional- 15th place (355)

8 am—BG—Mississinewa @ Regional- 18th place (386)

 

Friday, June 1

9 am--Eastbrook @ Sectional- 7th place (364)

9 am--Madison-Grant @ Sectional- 9th place (389)

9 am--Marion @ Sectional- 2nd place (336)

9 am--Mississinewa @ Sectional- 3rd place (354)

9 am--Oak Hill @ Sectional- 6th place (360)

 

Tuesday, May 29

5 pm—BG—Huntington North 196-168 Marion

5 pm—BG—Wabash 183-206 Madison-Grant

 

Monday, May 28

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 7-8 Oklahoma City (NAIA World Series)

 

Saturday, May 26

8:30 am—BG—Marion @ Wabash Invitational- 3rd of 9 (342)

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 3-2 Faulkner (NAIA World Series)

9 am—BG—Madison-Grant @ Grant Four- 4th of 4 (420)

9 am—BG—Mississinewa @ Grant Four- 1st of 4 (335)

9 am—BG—Oak Hill @ Grant Four- 2nd of 4 (337)

9 am—BG—Eastbrook @ Grant Four- 3rd of 4 (348)

 

Friday, May 25

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 4)- 5th of 17

3:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 0-6 Science and Arts of Oklahoma (NAIA World Series)

 

Thursday, May 24

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 3)- 5th of 17

4:30 pm—BG—Oak Hill 171-167 Eastern

5 pm—BBB—Eastbrook 0-9 Elwood (Sectional)

6 pm—SB—Tipton 2-1 Madison-Grant (Sectional Final)

7 pm—SB—Oak Hill 4-8 Whitko (Sectional Final)

 

Wednesday, May 23

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 2)- 3rd of 30

4:30 pm—BG—Madison-Grant @ Eastbrook/Alexandria-Monroe

Eastbrook 168

Madison-Grant 189

Alexandria-Monroe 190

5 pm—BG—Marion 163-219 Elwood

5 pm—SB—Oak Hill 4-2 Cass (Sectional Semifinal)

5:30 pm—SB—Marion 0-6 Bellmont (Sectional Semifinal)

6 pm—BBB—Cass 4-3 Oak Hill (Sectional)

6 pm—BBB—Tipton 11-2 Madison-Grant (Sectional)

6 pm—BBB—Norwell 11-0 Marion (Sectional)

7 pm—SB—Madison-Grant 1-0 Taylor (Sectional Semifinal)

7:30 pm—BBB—Mississinewa 7-12 Jay County (Sectional)

 

Tuesday, May 22

9 am—WG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 1)- 3rd of 30

5 pm—BG—Oak Hill 177-155 Tipton

5 pm—SB—Oak Hill 12-0 Rochester (Sectional)

5 pm—SB—Madison-Grant 17-0 Blackford (Sectional)

5 pm—GT—Delta 5-0 Mississinewa (Regional)

5:30 pm—SB—Mississinewa 1-7 Bellmont (Sectional)

6:30 pm—SB—Taylor 9-2 Eastbrook (Sectional)

 

Monday, May 21

4:30 pm—BG—Eastbrook @ Frankton/Blackford

Eastbrook 158

Blackford 165

Frankton 184

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-11 Anderson

5 pm—BBB—Eastbrook 3-13 Marion

5:30—SB—Marion 4-1 Columbia City (Sectional)

 

Saturday, May 19

10 am—SB—Maconaquah 3-10 Eastbrook

11 am—BBB—Lafayette Jefferson 8-4 Marion

1 pm—BG—Marion @ Muncie Invitational- 12th of 20 (334)

1 pm—BG—Oak Hill @ Muncie Invitational- 16th of 20 (355)

 

Friday, May 18

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 4)- 7th of 17

4:30 pm—SB—Northfield 1-4 Oak Hill

5 pm—BBB—Taylor 0-14 Oak Hill

 

Thursday, May 17

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 3)- 7th of 29

4:30 pm—BG—Madison-Grant 213-193 Southern Wells

4:30 pm—BG—Bluffton 181-177 Eastbrook

5 pm—SB—Mississinewa 14-2 Eastern

5 pm—SB—Taylor 9-14 Eastbrook

5 pm—BBB—South Adams 6-1 Eastbrook

5 pm—BBB—Maconaquah 8-0 Madison-Grant

5 pm—GT—Mississinewa 4-1 Madison-Grant (Sectional Final)

5:30 pm—SB—Blackford 3-12 Marion

5:30 pm—BBB—Fort Wayne Concordia 7-6 Marion

7 pm—SB—Oak Hill 1-2 Manchester

 

Wednesday, May 16

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 2) - 6th of 29

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 1-5 Cardinal Stritch (NAIA National Championship)

12 pm—MBB—Cumberland University 5-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

12 pm—SB—Truett-McConnell 5-3 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

3:45 pm—SB—Truett-McConnell 0-7 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

4:30 pm—BG—Eastbrook 178-184 Huntington North

5 pm—SB—Yorktown 9-1 Madison-Grant

5 pm—SB—Oak Hill 0-1 Northwestern

5 pm—BBB—Mississinewa 0-10 Taylor

5 pm—BBB—Eastern 7-1 Madison-Grant

5 pm—GT—Marion 2-3 Mississinewa (Sectional)

5 pm—GT—Madison-Grant 3-2 Blackford (Sectional)

5:30 pm—BBB—Yorktown 4-1 Oak Hill

6 pm—SB—Logansport 9-7 Marion

6 pm—SB—Mississinewa 2-5 Huntington North

6 pm—BBB—Marion 3-10 Logansport

 

Tuesday, May 15

9 am—MG—Taylor University @ NAIA National Tournament (Day 1)- 2nd of 29

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Hastings (NAIA National Championship)

11 am—MBB—Lyon 12-2 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

12 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-4 William Carey (NAIA National Championship Opening Round)

2:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 1-8 Arizona Christian (NAIA National Championship)

4:30 pm—BG—Marion 160-185 Alexandria-Monroe

4:30 pm—BG—Oak Hill @ South Adams/Eastbrook

Oak Hill 160

Eastbrook 162

South Adams 202

6 pm—SB—Marion 5-4 Logansport

6 pm—BBB—Marion 3-6 Logansport

 

Monday, May 14

10 am—BG—Marion @ NCC Tournament- 320 (4th)

11 am—MBB—Indiana Wesleyan University 7-10 Point (NAIA National Championship Opening Round)

11 am—MBB—Northwestern College 1-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

2 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-0 Talladega College (NAIA National Championship Opening Round)

4:30 pm—BG—Madison-Grant 193-166 Frankton

4:30 pm—GT—Muncie Central 0-5 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Mississinewa 161-211 Alexandria-Monroe

5 pm—BBB—Blue River Valley 7-9 Madison-Grant

5 pm—SB—Cass 6-2 Eastbrook

5 pm—SB—Mississinewa 5-6 Northwestern

5:30 pm—GT—Marion 3-2 Yorktown

7 pm—MBB—Oklahoma Wesleyan University 13-2 Taylor University (NAIA National Championship Opening Round)

 

Saturday, May 12

9 am—BBB—Tri Central 4-2 Madison-Grant (Argyll Classic)

9 am—GT—Mississinewa @ Concordia Invitational

First Round: 4-1

Second Round 1-1

10 am—GT—Hamilton Heights 2-3 Madison-Grant

10 am—SB—Southwood 0-10 Oak Hill (Game 1)

10 am—SB—Eastbrook 12-1 South Adams (Game 1)

10 am—SB—Marion 2-16 Anderson (NCC Tournament)

10 am—BBB—Eastbrook 11-4 Southwood (Game 1)

10 am—BBB—Homestead 15-0 Mississinewa

10 am—BBB—Peru 5-4 Oak Hill (Miami County Tournament)

11 am—SB—Adams Central 5-6 Mississinewa

11:30 am—SB—North Central 4-3 Madison-Grant (Argyll Invitational)

12 pm—SB—Southwood 5-6 Oak Hill (Game 2)

12 pm—SB—Eastbrook 2-5 South Adams (Game 2)

12 pm—BBB—Eastbrook 5-2 Southwood (Game 2)

12 pm—BBB—Oak Hill 14-1 North Miami (Miami County Tournament)

12:30 pm—GT—Muncie Burris 4-1 Madison-Grant

1 pm—SB--Peru 0-10 Madison-Grant (Argyll Invitational)

1 pm—BG—Madison-Grant @ CIC Invitational- 405 (7th)

1 pm—BG—Mississinewa @ CIC Invitational- 347 (3rd)

1 pm—BG—Oak Hill @ CIC Invitational- 329 (1st)

1 pm—BG—Eastbrook @ CIC Invitational- 381 (4th)

1:30 pm—SB—Angola 2-7 Mississinewa

2:30 pm—BBB—Northfield 2-6 Madison-Grant (Argyll Classic)

3 pm—SB—Marion 5-1 Richmond (NCC Tournament)

 

Friday, May 11

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 4-5 Dallas Baptist (NCCAA National Championship Match)

5 pm—GT—Marion 4-1 Muncie Burris

5 pm—SB—Madison-Grant 12-4 Wabash

 

Thursday, May 10

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Campbellsville (NCCAA National Championship Semifinals)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 Campbellsville (NCCAA National Championship Semifinals)

4:30 pm—SB—Oak Hill 5-2 Elwood

4:30 pm—BG—Marion 164-179 Norwell

4:30 pm—BG—Eastbrook @ Southwood/Southern Wells

Eastbrook 191

Southwood 193

Southern Wells 211

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Wabash

5 pm—GT—Mississinewa 4-1 Muncie Burris

5 pm—GT—Kokomo 0-5 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 0-1 Alexandria-Monroe

5 pm—SB—Madison-Grant 15-0 Blackford

5 pm—SB—Frankton 8-5 Eastbrook

5 pm—BBB—Frankton 12-3  Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 7-0 Elwood

5 pm—BBB—Madison-Grant 4-8 Blackford

5 pm—BBB—Mississinewa 0-1 Alexandria-Monroe

5:30 pm—SB—Marion 6-7 Tippecanoe Valley

 

Wednesday, May 9

9:30 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-3 Dallas Baptist (NCCAA National Championship Pool Play)

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 Emmanuel (NCCAA National Championship Pool Play)

4:30 pm—GT—Madison-Grant 4-1 Kokomo

4:30 pm—BG—Mississinewa 170-214 Taylor

5 pm—BG—Marion 165-168 Oak Hill

5 pm—GT—Frankton 0-5 Mississinewa

5 pm—GT—Carroll 4-1 Marion

5 pm—SB—Oak Hill 7-8 Taylor

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 8-7 Marion

5:30 pm—BBB—Marion 6-12 Kokomo

5:30 pm—BBB—Oak Hill 9-10 Bluffton

 

Tuesday, May 8

9:30 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Colorado Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

9:30 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Colorado Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

3 pm—MBB—Huntington University 2-1 Taylor University (Crossroads League Tournament)

3:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 4-5 Emmanuel (NCCAA National Championship Pool Play)

3:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Bluefield (NCCAA National Championship Pool Play)

4:30 pm—GT—Alexandria-Monroe 4-1 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Madison-Grant 214-196 Wes-Del

5 pm—GT—Southwood 0-5 Mississinewa

5 pm—GT—Marion 4-1 Peru

5 pm—SB—Eastbrook 5-3 Mississinewa

5 pm—SB—Madison-Grant 2-1 Oak Hill

5 pm—BG—Elwood 222-173 Eastbrook

5 pm—BBB—Eastbrook 9-8 Mississinewa

5 pm—BBB—Madison-Grant 3-4 Oak Hill

5:30—SB—Marion 8-9 Peru

 

Monday, May 7

1 pm—MBB—University of Saint Francis 3-8 Taylor University (Crossroads League Tournament)

4 pm—MBB—Marian University 4-0 Taylor University (Crossroads League Tournament)

4:30 pm—GT—Tipton 1-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Oak Hill 169-200 Alexandria-Monroe

5 pm—SB—Tipton 5-3 Madison-Grant

5 pm—SB—Cass 4-10 Oak Hill

Game 2—Cass 10-13 Oak Hill

5 pm—BBB—Eastbrook 6-11 Bluffton

5 pm—BBB—Cass 5-2 Oak Hill

5 pm—BBB—Marion 5-11 Mississinewa

5 pm—BBB—Hamilton Heights 4-2 Madison-Grant

5:30 pm—BG—Marion 169-200 Kokomo

7 pm—MBB—Huntington University 11-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Saturday, May 5

8:30 am—GT—Marion 4-1 McCutcheon (NCC Tournament)

8:30 am—BG—Mississinewa @ Northfield Invitational- 1st of 10

8:30 am—BG—Oak Hill @ Northfield Invitational- 3rd of 10

8:30 am—BG—Eastbrook @ Northfield Invitational- 5th of 10 

8:30 am—BG—Marion @ Coyote Crossing- 7th of 12 

9 am—GT—South Adams 2-3 Mississinewa

9 am—SB—Oak Hill 11-0 Wabash

Game 2—SB—Oak Hill 15-4 Wabash

10 am—SB—Mississinewa 6-0 Fort Wayne Snider

Game 2—SB—Mississinewa 7-2 Fort Wayne Snider

10 am—BBB—Eastbrook 5-7 Cowan

10 am—BBB—Madison-Grant 6-5 Sheridan

Game 2—BBB—Madison-Grant 5-15 Sheridan

11 am—SB—McCutcheon 4-0 Marion (NCC Tournament)

11 am—BBB—Lafayette Jefferson 10-5 Marion (NCC Tournament)

11 am—SB—Marian University 1-2 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

12 pm—GT—Mt. Vernon 3-2 Mississinewa

12 pm—BBB—Wabash 5-13 Mississinewa

1 pm—SB—Peru 0-2 Oak Hill

1 pm—SB—Marian University 0-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

1 pm—BG—Madison-Grant @ Madison County Tournament- 4th place

1 pm—BBB—Huntington University 2-4 Taylor University (Crossroads League Tournament)

2 pm—GT—Marion 2-3  Harrison (NCC Tournament)

7 pm—Spring Arbor University 2-4 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Friday, May 4

12 pm—SB—Taylor University 4-3 Huntington University (Crossroads League Tournament)

1 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 1-19 Taylor University (Crossroads League Tournament)

2 pm—SB—Taylor University 2-7 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

4 pm—MBB—University of Saint Francis 2-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

5 pm—BBB—Maconaquah 10-3 Eastbrook

5 pm—BBB—Woodlan 12-7 Oak Hill

5 pm—SB—Northwestern 1-2 Eastbrook

5:30 pm—SB—Whitko 6-0Oak Hill

 

Thursday, May 3

4 pm—SB—Taylor University 1-0 Spring Arbor University (Crossroads League Tournament)

4:30 pm—GT—Elwood 1-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Mississinewa 4.5-2.5 Eastbrook

4:30 pm—BG—Oak Hill 164-181 Frankton

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 4-6 Madison-Grant

5 pm—SB—Frankton 4-9 Oak Hill

5 pm—BBB—Frankton 4-2 Oak Hill

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 12-0 Madison-Grant

5 pm—BBB—Mississinewa 1-14 Elwood

5:30 pm—SB—Mississinewa 11-7 Elwood

6 pm—SB—Marian University 4-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

 

Wednesday, May 2

10 am—SB—University of Saint Francis 0-8 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament)

12 pm—SB—Huntington University 2-7 Taylor University

4:30 pm—BG—Marion @ Muncie Central/Delta

Muncie Central 168

Marion 175

Delta 180

4:30 pm—BG—Madison-Grant 208-161 Mississinewa

4:30 pm—BG—Eastbrook 176-202 Wes-Del

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Blackford

5 pm—GT—Marion 0-5 Delta

5 pm—SB—Lapel 8-17 Madison-Grant

5 pm—SB—Eastbrook 11-0 Blackford

5 pm—BBB—Eastbrook 9-8 Blackford

5 pm—BBB—Southern Wells 7-17 Mississinewa

 

Tuesday, May 1

9 am—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 1st of 8

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 3rd of 8

4:30 pm—BG—Madison-Grant 203-187 Eastern

4:30 pm—BG—Taylor/Elwood @ Oak Hill

Oak Hill 164

Taylor 203

Elwood 226 

5 pm—GT—Alexandria-Monroe 1-4 Mississinewa

5 pm—GT—Northfield 0-5 Marion

5 pm—SB—Eastbrook 1-11 Madison-Grant

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 10-5 Oak Hill

5 pm—BBB—Eastbrook 13-7 Madison-Grant

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 6-2 Oak Hill

5:30 pm—SB—Huntington North 5-4 Marion

5:30 pm—BBB—Frankton 10-3 Mississinewa

6 pm—MBB—Manchester University 0-15 Taylor University

7 pm—SB—Frankton 8-2 Mississinewa

 

Monday, April 30

9 am—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1)- 1st of 9

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1)- 3rd of 9

1 pm—WG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2)- 1st of 9

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2)- 2nd of 9

3 pm—SB—Taylor University 1-4 Huntington University

Game 2—SB—Taylor University 7-1 Huntington University

3 pm—MBB—Taylor University 24-8 Grace College

4:30 pm—BG—Alexandria-Monroe 201-210 Madison-Grant

5 pm—BBB—Tipton 16-5 Oak Hill

5:30 pm—SB—Marion 5-4 Liberty Christian

5:30 pm—GT—Marion 3-2 Fort Wayne Canterbury

 

Saturday, April 28

8:30 am—GT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 1st of 8 (34)

9 am—GT—Madison-Grant @ Peru Invitational

Madison-Grant 3-2 Peru

Madison-Grant 5-0 Anderson

Madison-Grant 1-4 Frankfort

9 am—BBB—Mississinewa 8-5 Madison-Grant (Grant Four Semifinal)

10 am—SB—Mississinewa 15-7 Eastbrook (Grant Four Semifinal)

11 am—BBB—Oak Hill 10-0 Eastbrook (Grant Four Semifinal)

11 am—BG—Madison-Grant @ Taylor Invitational- 9th of 11

11 am—BG—Mississinewa @ Taylor Invitational- 3rd of 11

11 am—BG—Oak Hill @ Taylor Invitational- 4th of 11

11 am—BG—Eastbrook @ Taylor Invitational- 7th of 11

11 am—BBB—Indianapolis Arsenal Tech 2-15 Marion (Game 1)

12 pm—SB—Oak Hill 4-10 Madison-Grant (Grant Four Semifinal)

1 pm—MBB—Spring Arbor University 1-12 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Spring Arbor University 3-10 Indiana Wesleyan University

1 pm—SB—Mount Vernon Nazarene University 1-9 Taylor University

Game 2—SB—Mount Vernon Nazarene University 4-5 Taylor University

1:30 pm—BBB—Indianapolis Arsenal Tech 0-26 Marion (Game 2)

2 pm—MBB—University of Saint Francis 0-6 Taylor University

Game 2—MBB—University of Saint Francis 4-14 Taylor University

2:45 pm—BBB—Oak Hill 11-2 Mississinewa (Grant Four Championship

3 pm—SB—Mississinewa 1-6 Madison-Grant (Grant Four Championship)

4 pm—SB—Spring Arbor University 3-5 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Spring Arbor University 0-3 Indiana Wesleyan University

 

Friday, April 27

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 14-1 Bethel College

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 13-8 Bethel College

4 pm—SB—Marian University 4-2 Taylor University

Game 2—SB—Marian University 2-8 Taylor University

4 pm—MBB—Spring Arbor University 0-14 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Marion 11-1 Southwood

5 pm—BBB—Oak Hill 11-0 Manchester

5 pm—GT—Blackford 1-4 Madison-Grant

6 pm—MBB—University of Saint Francis 2-8 Taylor University

 

Thursday, April 26

4:30 pm—SB—Elwood 6-4 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Madison-Grant 234-204 Southwood

4:30 pm—BG—Oak Hill 183-174 Mississinewa

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Madison-Grant

5 pm—SB—Oak Hill 8-12 Mississinewa

5 pm—SB—Alexandria-Monroe 5-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Alexandria-Monroe 14-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 3-0 Mississinewa

5 pm—BBB—Elwood 12-1 Madison-Grant

 

Wednesday, April 25

4 pm—SB—Bethel College 2-3 Taylor University

Game 2—SB— Bethel College 1-9 Taylor University

4:30 pm—BG—Marion 165-211 Madison-Grant

5 pm—BBB—Tipton 18-2 Madison-Grant

5 pm—MBB—Taylor University 7-2 Huntington University

Game 2—MBB—Taylor University 2-3 Huntington University

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Western

5:30 pm—GT—Marion 5-0 Anderson

5:30 pm—BBB—Anderson 7-4 Marion

7 pm—MBB—Grace College 2-7 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, April 24

9 am—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 1st of 9

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 2)- 2nd of 9

10 am—MBB—Taylor University 6-3 Spring Arbor University

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-0 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—SB— Indiana Wesleyan University 3-0 Mount Vernon Nazarene University

4:30 pm—SB—Oak Hill 1-5 Eastbrook

4:30 pm—BG—Blackford 163-180 Oak Hill

5 pm—BG—Eastbrook @ Wabash/Northfield

Eastbrook 187

Northfield 193

Wabash 203

5 pm—SB—Indianapolis Arsenal Tech 2-20 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 25-1 Blackford

5 pm—SB—Madison-Grant 4-2 Frankton

5 pm—BG—Marion 175-161 Peru

5 pm—BG—Mississinewa 167-245 Elwood

5 pm—BBB—Oak Hill 10-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-11 Frankton

5 pm—BBB—Mississinewa 8-5 Blackford

5:30 pm—BBB—Marion 3-7 Anderson

 

Monday, April 23

9 am—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1) - 1st of 9

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 1) - 4th of 9

11 am—MBB—Goshen College 1-8 Indiana Wesleyan University

1:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 12-0 Goshen College

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 6-2 Goshen College

2 pm—MG—Taylor University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2) - 1st of 9

2 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Crossroads League Championship (Day 1 Round 2) - 2nd of 9

3 pm—SB—Taylor University 10-3 Grace College

Game 2—SB—Taylor University 12-2 Grace College

4:30 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Eastern

 

Saturday, April 21

8 am—BG—Marion @ Eastbrook Invitational- 6th of 12 (360) 

8 am—BG—Mississinewa @ Eastbrook Invitational- 1st of 12 (325)

8 am—BG—Oak Hill @ Eastbrook Invitational- 3rd of 12 (342)

8 am—BG—Eastbrook @ Eastbrook Invitational- 5th of 12 (352)

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 2)- 2nd of 5

9 am—GT—Manchester 1-4 Mississinewa

10 am—GT—Marion @ NCC Tournament

Marion 5-0 Muncie Central

Marion 5-0 Arsenal Tech

10 am—BBB—Oak Hill 6-7 Southwood (Game 1)

10 am—SB—Mississinewa 13-7 Logansport (Game 1)

10 am—MT—Taylor University 0-5 Huntington University (Mark Richards Tournament)

10 am—MT—Grace College 0-6 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

10 am—WT—Grace College 2-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

10 am—WT—Taylor University 1-5 Aquinas College (Mark Richards Tournament)

11 am—SB—Muncie Central 2-17 Marion (Game 1)

11 am—SB—Eastbrook 9-6 Wabash (Game 1)

11 am—BBB—Eastbrook 5-9 Wabash (Game 1)

11 am—BBB—Marion 4-9 Muncie Central (Game 1)

11 am—BBB—Bluffton 4-14 Mississinewa (Game 1)

12 pm—SB—Taylor University 3-1 University of Saint Francis

Game 2—SB—Taylor University 10-1 University of Saint Francis

12 pm—BBB—Oak Hill 11-4 Southwood (Game 2)

12 pm—SB—Mississinewa 2-7 Logansport (Game 2)

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 10-5 Mount Vernon Nazarene University

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 1-6 Marian University

Game 2—SB— Indiana Wesleyan University 1-2 Marian University

1:30 pm—BBB—Bluffton 0-10 Mississinewa (Game 2)

1:30 pm—SB—Muncie Central 0-13 Marion (Game 2)

1:30 pm—BBB—Marion 14-4 Muncie Central (Game 2)

2 pm—SB—Eastbrook 15-1 Wabash (Game 2)

2 pm—BBB—Eastbrook 4-14 Wabash (Game 2)

2 pm—MBB—Goshen College 1-4 Taylor University

Game 2—MBB—Goshen College 2-8 Taylor University

3 pm—MT—Taylor University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

3 pm—WT—Taylor University 1-8 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

 

Friday, April 20

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 1)- 4th of 5

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-0 Huntington University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 6-1 Huntington University

4 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-9 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—SB—Taylor University 8-0 Goshen College

Game 2—SB—Taylor University 7-4 Goshen College

4 pm—MT—Taylor University 7-2 Grace College (Mark Richards Tournament)

4 pm—WT—Taylor University 3-5 Grace College (Mark Richards Tournament)

4 pm—MT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

4 pm—WT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Mark Richards Tournament)

4:30 pm—GT—Frankton 0-5 Madison-Grant

5 pm—SB—Madison-Grant 3-7 Northwestern

5 pm—SB—Bluffton 4-12 Eastbrook

5 pm—BG—Blackford 181-166 Mississinewa

5 pm—BBB—Wabash 17-8 Madison-Grant

5 pm—GT—Mississinewa 5-0 Wabash

5:30 pm—SB—Oak Hill 14-2 Marion

6 pm—MBB—Goshen College 4-3 Taylor University

 

Thursday, April 19

3 pm—SB—University of Saint Francis 0-10 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—University of Saint Francis 3-11 Indiana Wesleyan University

4 pm—SB—Grace College 3-7 Taylor University

Game 2—SB—Grace College 0-6 Taylor University

4:30 pm—BG—Oak Hill 163-217 Madison-Grant

5 pm—SB—Madison-Grant 11-2 Mississinewa

5 pm—SB—Oak Hill 16-2 Blackford

5 pm—SB—Eastbrook 5-15 Elwood

5 pm—BG—Mississinewa 180-240 Wabash

5 pm—BG—Northfield 169-215 Marion

5 pm—BBB—Eastbrook 9-12 Elwood

5 pm—BBB—Oak Hill 7-4 Blackford

5 pm—BBB—Madison-Grant 1-7 Mississinewa

5:30 pm—SB—Marion 2-9 Anderson

 

Wednesday, April 18

1 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ A.C. Eddy

3 pm—SB—Taylor University 3-9 Marian University

Game 2—SB—Taylor University 1-2 Marian University

4 pm—SB—Grace College 3-7 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Grace College 0-6 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GT—Mississinewa 5-0 Elwood

4:30 pm—BG—Frankton @ Mississinewa

5 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-10 IU Kokomo

5 pm—GT—Madison-Grant 0-5 Marion

5 pm—SB—Mississinewa 4-5 Taylor

5 pm—SB—Madison-Grant 1-12 Noblesville

5 pm—SB—Marion 4-5 Norwell

5 pm—BBB—Madison-Grant 0-10 Taylor

5 pm—BBB—Eastbrook 7-8 Wes-Del

5 pm—BBB—Marion 0-10 Oak Hill

6 pm—MBB—Taylor University 9-1 Huntington University

 

Tuesday, April 17

9 am—MG—Taylor University @ Ackerman-Allen Shootout- 7th of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Ackerman-Allen Shootout- 4th of 10

9 am—WG—Taylor University @ Ackerman-Allen Shootout- 3rd of 4

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Ackerman-Allen Shootout- 2nd of 4

3 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 5-16 Taylor University

Game 2—MBB—Mount Vernon Nazarene University 1-4 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University @ Cedarville University (NCCAA Midwest Regional Tournament)

4:30 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 5-4 Huntington University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-2 Huntington University

5 pm—BBB—Blackford 0-6 Marion

5 pm—Oak Hill 14-0 Taylor

 

Saturday, April 14

9 am—MG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 2) - 1st of 13

9 am—WG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 2) - 2nd of 12

2:30 pm--MT--Grand Valley State University 5-0 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—Tipton 5-0 Oak Hill

 

Friday, April 13

12 pm—MG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 1) - 1st of 13

12 pm—WG—Taylor University @ Pilot Invitational (Day 1) - 2nd of 12

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 11-3 Grace College

Game 2—Indiana Wesleyan University 7-5 Grace College

4 pm—MT—Davenport University 5-1 Indiana Wesleyan University (Wildcat Invitational)

4 pm—WT—Davenport University 0-7 Indiana Wesleyan University (Wildcat Invitational)

4 pm—MT—Taylor University 1-8 Earlham College

4 pm—BG—Blackford 180-201 Madison-Grant

4:30 pm—BG—Eastbrook 189-190 Eastern

5 pm—SB—Oak Hill 11-0 Eastern

5 pm—SB—Eastbrook 11-1 Northfield

5 pm—BBB—Mississinewa 24-0 Southwood

5 pm—BBB—Madison-Grant 0-10 Delphi

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Lapel (Madison County Tournament)

5:30 pm—SB—Wabash 4-13 Marion

5:30 pm—SB—Mississinewa 3-4 Bellmont

5:30 pm—BBB—Wabash 13-0 Marion

7 pm—SB—Madison-Grant 8-5 Frankton (Madison County Tournament)

 

Thursday, April 12

2 pm—MBB—Taylor University 11-5 Grace College

Game 2—MBB—Taylor University 13-1 Grace College

2 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 6-7 Goshen College

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 10-2 Goshen College

3 pm—SB—Spring Arbor University 1-12 Taylor University

Game 2—SB— Spring Arbor University 6-9 Taylor University

4:15 pm—BG—Marion @ Blackford/Bluffton

Marion - 177

Blackford - 183

Bluffton - 201

5 pm—GT—APA 0-5 Madison-Grant (Madison County Tournament)

5 pm—SB—Northfield 6-13 Mississinewa

5 pm—SB—Norwell 11-5 Eastbrook

5 pm—BG—Southern Wells 197-161 Mississinewa

5 pm—BBB—Northfield 17-6 Eastbrook

5 pm—BBB—Oak Hill 4-11 Northwestern

5 pm—BBB—Peru 18-2 Mississinewa

5:30—SB—Madison-Grant 6-14 Alexandria-Monroe (Madison County Tournament)

6 pm—SB—Oak Hill 4-3 Maconaquah

6 pm—MT—Northwestern Ohio University 5-1 Indiana Wesleyan University

6 pm—WT—Northwestern Ohio University 5-3 Indiana Wesleyan University

 

Wednesday, April 11

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—MT—Spring Arbor University 8-1 Taylor University

5 pm—GT—Madison-Grant 2-3 Pendleton Heights (Madison County Tournament)

5 pm—MBB—IU Kokomo 6-4 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Mississinewa 7-6 Wes-Del

5 pm—SB—Eastbrook 20-0 Southern Wells

5 pm—BBB—Eastbrook 10-5 Southern Wells

5 pm—BBB—Eastern 3-7 Oak Hill

5 pm—BG—Eastbrook 185-164 Marion

5:30 pm—GT—Richmond 0-5 Marion

5:30 pm—SB—Richmond 7-0 Marion

 

Tuesday, April 10

9 am—MG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 2) - 3rd of 6

9 am—WG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 2) - T-3rd of 7

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 10-1 Taylor University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University  1-3 Taylor University

4:30 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 1-0 Huntington University

4:30 pm—GT—Madison-Grant 5-0 Southwood

4:30 pm—BG—Elwood/Tipton @ Madison-Grant

Tipton - 158

Madison-Grant - 240

Elwood - 254

5 pm—MBB—Mount Vernon Nazarene University 0-10 Taylor University

5 pm—GT—Bluffton 0-5 Mississinewa

5 pm—SB—Wabash 0-6 Mississinewa

5 pm—SB—North Miami 9-8 Oak Hill

5 pm—BBB—Jay County 10-0 Eastbrook

5 pm—BBB—Mississinewa 1-8 Norwell

5:30—SB—Elwood 0-4 Madison-Grant (Madison County Tournament)

5:30 pm—BBB—Northfield 6-9 Marion

5:30 pm—BBB—Elwood 16-2 Madison-Grant (Nick Mueller Tournament)

 

Monday, April 9

9 am—MG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 1) - 2nd of 6

9 am—WG—Taylor University @ Redhawk Spring Invitational (Day 1) - 4th of 7

4:15 pm—BG—Maconaquah 179-160 Oak Hill

5 pm—SB—Marion 0-10 Columbia City

5 pm—SB—Wes-Del 1-3 Madison-Grant

5 pm—SB—Bluffton 4-14 Oak Hill

5 pm—SB—Cass 4-3 Mississinewa

5 pm—MBB—Taylor University 0-1 Indiana Wesleyan University

5:30 pm—GT—Marion 5-0 Pendleton Heights

5:30 pm—BBB—Norwell 7-2 Marion

6 pm—BBB—Oak Hill 1-6 Wabash

 

Saturday, April 7

10 am—GT—Marion @ Floyd Central (Floyd Central Invitational)

1 pm—GT—Marion @ Providence (Floyd Central Invitational)

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University @ SCAD Savannah

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University @ SCAD Savannah

 

Friday, April 6

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Campbellsville (Ky.)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-4 Campbellsville (Ky.)

3 pm—SB—Goshen College 0-9 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Goshen College 6-12 Indiana Wesleyan University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 0-5 William Carey

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 0-5 William Carey

5 pm—GT—Anderson 0-5 Mississinewa

 

Thursday, April 5

1 pm—MBB—Taylor University 13-1 Spring Arbor University

Game 2—MBB—Taylor University 10-4 Spring Arbor University

2 pm—MBB—Grace College 1-0 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Grace College 2-14 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GT—Mississinewa 2-3 Marion

4:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

4:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 IU Southeast

5 pm—SB—Madison-Grant 8-2 Marion

 

Monday, April 2

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 9-6 Spring Arbor University

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 16-1 Spring Arbor University

5 pm—BBB—Mississinewa 4-14 Adams Central

6 pm—MBB—Bethel College 0-4 Taylor University

7 pm—MBB—Marian University 4-0 Indiana Wesleyan University

 

Saturday, March 31

9 am—MG—Taylor University @ TPC Deere Run Invitational (Day 2) - 1st of 23

10 am—MBB—University of Saint Francis 5-11 Indiana Wesleyan University

10 am—BBB—Cowan 3-7 Mississinewa (Game 1)

11 am—BBB—Marion 8-3 Whitko

12 pm—BBB—Cowan 9-19 Mississinewa (Game 2)

1 pm—SB—Bethel College 1-16 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Bethel College 4-7 Indiana Wesleyan University

 

Friday, March 30

12 pm—MG—Taylor University @ TPC Deere Run Invitational (Day 1) - 1st of 23

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 3-1 University of Saint Francis

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-7 University of Saint Francis

2 pm—SB—Taylor University 18-0 Bethel College

Game 2—SB— Taylor University 7-1 Bethel College

 

Wednesday, March 28

3 pm—SB—Taylor University 12-6 Spring Arbor University

Game 2—SB—Taylor University 9-5 Spring Arbor University

4 pm—MBB—Taylor University 10-11 Indiana Wesleyan University

5 pm—SB—Huntington University 0-11 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB--Huntington University 0-2  Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, March 27

9 am—WG—Taylor University @ Phoenix Invitational (Day 2)- 3rd of 12

 

Monday, March 26

9 am—WG—Taylor University @ Phoenix Invitational (Day 1) - 3rd of 12

3 pm—MBB—Taylor University 2-5 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—Marian University 7-2 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB— Marian University 8-6 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB—University of Saint Francis 4-2 Taylor University

Game 2—SB—University of Saint Francis 4-3 Taylor University

 

 

Saturday, March 24

12:45 pm—BB—Forest Park 44-56 Oak Hill (Class 2A State Championship)

 

Friday, March 23

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 7th of 16

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 4th of 8

11 am—WG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 1st of 8

12 pm—MG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 2)- 2nd of 16

2 pm—MBB—Bethel College 0-6 Taylor University

Game 2—MBB—Bethel College 5-14 Taylor University

2 pm—MBB—Marian University 2-6 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Marian University 0-6 Indiana Wesleyan University

4 pm—SB—Goshen College 0-3 Taylor University

Game 2—SB—Goshen College 3-7 Taylor University

 

Thursday, March 22

11 am—MG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 2nd of 16

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 7th of 16

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 4th of 8

1 pm—WG—Taylor University @ Purgatory Intercollegiate (Day 1)- 1st of 8

2 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 7-5 Indiana Tech

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 3-4 Indiana Tech

3 pm—SB—Indiana Wesleyan University 2-3 University of Saint Francis

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 4-1 University of Saint Francis

 

Monday, March 19

2 pm—MBB—Taylor University 0-1 Marian University

Game 2—MBB—Taylor University 4-5 Marian University

3 pm—SB—Huntington University 1-0 Taylor University

Game 2—SB—Huntington University 2-5 Taylor University

4 pm—MT—Lawrence Tech 6-3 Indiana Wesleyan University

 

Saturday, March 17

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 6-0 Bethel College

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 2-1 Bethel College

6 pm—BB—Westview 64-70 Oak Hill (Semi-State)

 

Friday, March 16

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-5 Bethel College

3 pm—SB—Taylor University 3-4 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Taylor University 0-2 Indiana Wesleyan University

4 pm—MBB—Taylor University 3-1 Marian University

4 pm—MT—Bellarmine 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Bellarmine 8-1 Indiana Wesleyan University

 

Thursday, March 15

4 pm—MBB—Defiance College 1-11 Taylor University

 

Tuesday, March 13

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-71 University of Saint Francis (NAIA DII National Championship Game)

 

Monday, March 12

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 75-72 IU East (NAIA DII National Championship Semifinals)

 

Saturday, March 10

8:30 am—MT—Taylor University 1-8 DePauw University

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 1-5 Cardinal Stritch

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 3-5 Cardinal Stritch

10 am—BB—Marion 77-70 Northwood (Regional Semifinal)

11 am—SB—Asbury University 0-9 Taylor University

12 pm—MBB—Oakland City University 3-11 Taylor University

Game 2—MBB—Oakland City University 2-8 Taylor University

12 pm—BB—Lapel 45-72 Oak Hill (Regional Semifinal)

12:30 pm—MT—Taylor University 2-7 Hope

1 pm—MBB—Viterbo University 2-7 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB—Viterbo University 2-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—SB— University of Michigan-Dearborn 10-2 Taylor University

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 86-68 Morningside (Iowa) (NAIA DII National Championship Quarterfinals)

8 pm—BB—New Castle 77-70 Marion (Regional Final)

8 pm—BB—Tipton 45-60 Oak Hill (Regional Final)

 

Friday, March 9

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 8-0 Presentation College (Tucson Invitational Games)

11:15 am—WB—Taylor University 50-71 Concordia University (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

12 pm—MBB—Viterbo University 0-4 Taylor University

Game 2—MBB—Viterbo University 1-10 Taylor University

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 63-83 Southeastern (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

1:30 pm—MBB—Oakland City University 4-1 Indiana Wesleyan University

Game 2—MBB— Oakland City University 3-4 Indiana Wesleyan University

3:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 16-0 Fisher College (Tucson Invitational Games)

5 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-72 IU Southeast (NAIA DII National Championship Tournament Second Round)

5:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-7 Saint Francis University (Tucson Invitational Games)

 

Thursday, March 8

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 5-1 Mount Marty (Tucson Invitational Games)

11 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Southeastern

11 am—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 Southeastern

1 pm—MB—Indiana Wesleyan University 78-65 Antelope Valley (NAIA DII National Championship Round of 32)

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 8-3 Siena Heights (Tucson Invitational Games)

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-2 Warner

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 6-0 Warner

 

Wednesday, March 7

2 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-4 Saint Thomas University

2 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-0 Saint Thomas University

2:45 pm—WB—Taylor University 61-54 Northwest Christian University (NAIA DII National Championship Round of 32)

4:30 pm—WB—Indiana Wesleyan University 78-65 Olivet Nazarene University (NAIA DII National Championship Round of 32)

 

Tuesday, March 6

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 1-0 Northwestern (Tucson Invitational Games)

12 pm—SB—Indiana Wesleyan University 15-0 William Penn University (Tucson Invitational Games)

1 pm—MBB—IU Kokomo 7-8 Taylor University

Game 2—MBB—IU Kokomo 6-9 Taylor University

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 21-3 Brescia (Ky.)

4 pm—SB—Indiana Institute of Technology 3-8 Taylor University

Game 2—SB—Indiana Institute of Technology 2-5 Taylor University

4 pm—SB—Indiana Wesleyan University 18-0 Dakota Wesleyan University (Tucson Invitational Games)

4 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 20-4 Lindsey Wilson College

 

Monday, March 5

9 am—SB—Indiana Wesleyan University 3-5 Olivet Nazarene University (Tucson Invitational Games)

11 am—SB—Indiana Wesleyan University 9-6 Saint Xavier University (Tucson Invitational Games)

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 5-7 Hiwasee (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 5-1 Hiwasee (Tenn.)

 

Saturday, March 3

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-3 Coastal Georgia University (Middle Georgia State Invitational)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-1 Coastal Georgia University (Middle Georgia State Invitational)

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 0-3 Cumberland (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 4-6 Cumberland (Tenn.)

1 pm—SB—University of Rio Grande 8-9 Taylor University

Game 2—SB—University of Rio Grande 17-4 Taylor University

2 pm—MBB—Taylor University 1-2 Lindsey Wilson

3 pm—MT—Indiana Wesleyan University 0-5 Cumberland University (Middle Georgia State Invitational)

3 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-2 Cumberland University (Middle Georgia State Invitational)

5 pm—MBB—Taylor University 5-4 Indiana Institute of Technology

7:30 pm—BB—Marion 57-54 Mississinewa (Sectional Final)

7:30 pm—BB—Eastbrook 44-63 Tipton (Sectional Final)

7:30 pm—BB—Oak Hill 68-27 Cass (Sectional Final)

 

Friday, March 2

10 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 SCAD Atlanta (Middle Georgia State Invitational)

10 am—WT—Indiana Wesleyan University 5-3 SCAD Atlanta (Middle Georgia State Invitational)

3 pm—MT—Taylor University 0-7 Ball State University

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 3-5 Cumberland (Tenn.)

5:30 pm—MT—Taylor University 0-7 Ball State University

6 pm—BB—Wabash 59-44 Oak Hill (Sectional Semifinal)

6 pm—BB—Norwell 52-75 Marion (Sectional Semifinal)

6 pm—BB—Eastbrook 78-54 Taylor (Sectional Semifinal)

7 pm—MT—Indiana Wesleyan University 3-5 Middle Georgia State University (Middle Georgia State Invitational)

7 pm—WT—Indiana Wesleyan University 5-4 Middle Georgia State University (Middle Georgia State Invitational)

7:30 pm—BB—Fort Wayne Bishop Luers 34-52 Mississinewa

 

 

Tuesday, February 27

9 am—MG—Taylor University @ San Antonio Shootout (Day 2)- 4th of 14

1 pm—MBB—Cincinnati Christian University 1-9 Taylor University

Game 2—MBB—Cincinnati Christian University 4-6 Taylor University

3 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 IU Kokomo

4:30 pm—SB—Manchester University 10-11 Indiana Wesleyan University

Game 2—SB—Manchester University 6-9 Indiana Wesleyan University

6 pm—BB—Oak Hill 59-44 Manchester (Sectional)

6 pm—BB—Taylor 60-48 Madison-Grant (Sectional)

6 pm—BB—Bellmont 50-71 Marion (Sectional)

7 pm—MB—University of Saint Francis 83-95 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Final)

7:30 pm—BB—Mississinewa 33-32 Heritage (Sectional)

 

Monday, February 26

8 am—MG—Taylor University @ San Antonio Shootout (Day 1)- 4th of 14

2:30 pm—SB—Indiana Wesleyan University 8-1 IU Southeast

Game 2—SB—Indiana Wesleyan University 3-1 IU Southeast

3 pm—MBB—Indiana University-South Bend 2-3 Taylor University

Game 2—MBB—Indiana University-South Bend 5-8 Taylor University

7 pm—WB—Taylor University 55-62 Marian University (Crossroads League Tournament Final)

 

Saturday, February 24

2 pm—WT—Saint Francis University 1-8 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Huntington University 77-90 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

3 pm—MT—Cornerstone University 1-8 Indiana Wesleyan University

 

Friday, February 23

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 2-0 Bethel (Tenn.)

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 4-1 Bethel (Tenn.)

1 pm—SB—Taylor University 10-1 Union College

Game 2—SB—Taylor University 7-2 Union College

3 pm—MBB—Indiana University-South Bend 2-9 Taylor University

Game 2—MBB—Indiana University-South Bend 2-12 Taylor University

7 pm—WB—Taylor University 58-62 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

7:30 pm—BB—Monroe Central 61-64 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Northfield 33-72 Oak Hill

7:30 pm—BB—South Adams 41-58 Eastbrook

7:30 pm—BB—Fort Wayne Snider 58-73 Marion

 

Thursday, February 22

7:30 pm—BB—Taylor 50-71 Mississinewa

 

Wednesday, February 21

7 pm—MB—Taylor University 77-102 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Tuesday, February 20

12 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 4-2 Cincinnati Christian University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 12-6 Cincinnati Christian University

7 pm—WB—University of Saint Francis 58-59 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 56-78 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7:30 pm—BB—Mississinewa 52-88 New Castle

7:30 pm—BB—Northwestern 28-48 Oak Hill

7:45 pm—BB—Eastbrook 64-101 Southwood

 

Saturday, February 17

1 pm—WB—Taylor University 76-61 Grace College

1 pm—MB—Spring Arbor University 51-77 Indiana Wesleyan University

3 pm—WB—Spring Arbor University 45-71 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University 92-103 Grace College

1 pm—MBB—Saint Ambrose University 1-11 Taylor University

7:30 pm—BB—Mississinewa 62-42 Bluffton

7:30 pm—BB—Madison-Grant 48-67 Eastern

 

Friday, February 16

7:30 pm—BB—Eastbrook 52-68 Mississinewa

7:30 pm—BB—Oak Hill 71-54 Elwood

8 pm—BB—Lafayette Harrison 77-83 (OT) Marion

 

Wednesday, February 14

4 pm—MBB—Indiana University Southeast @ Taylor University

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Mount Vernon Nazarene University

7 pm—WB—Huntington University @ Taylor University

 

Tuesday, February 13

1 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 8-1 Shawnee State

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 3-5 Shawnee State

6 pm—BB—Fort Wayne Smith Academy 33-73 Madison-Grant

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-83 Mount Vernon Nazarene University

7 pm—MB—Huntington University 102-99 (OT) Taylor University

7:30 pm—BB—Tipton 42-59 Oak Hill

7:30 pm—BB—Eastbrook 70-73 Wabash

 

Saturday, February 10

10 am—GB—Marion 37-50 Hamilton Heights (Regional Semifinals)

10 am—GB—Oak Hill 53-38 Lafayette Central Catholic (Regional Semifinals)

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 61-52 University of Saint Francis

1 pm—WB—Goshen College 47-78 Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 86-82 University of Saint Francis

3 pm—MB—Goshen College 94-96 Taylor University

6 pm—BB—Marion 64-69 Greenwood

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 64-52 Madison-Grant

8 pm—BB—Northfield 58-70 Eastbrook

8 pm—GB—Oak Hill  58-68 Frankton (Regional Final)

 

Friday, February 9

12 pm—MBB—Indiana Wesleyan University 2-4 Saint Xavier University

Game 2—MBB—Indiana Wesleyan University 9-6 Saint Xavier University

12:30 pm—MBB—Taylor University 7-3 Campbellsville University

Game 2—MBB—Taylor University 2-6 Campbellsville University

7:30 pm—BB—Mississinewa 56-71 Frankton

7:30 pm—BB—McCutcheon 52-51 Marion

7:30 pm—BB—Wes-Del 54-87 Eastbrook

7:45 pm—BB—Blackford 33-94 Oak Hill

 

Thursday, February 8

7:30 pm—BB—Southwood 90-53 Madison-Grant

 

Wednesday, February 7

7 pm—WB—Taylor University 66-74 Indiana Wesleyan University

 

Tuesday, February 6

7 pm—MB—Taylor University 86-95 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—BB—Mississinewa 49-85 Marion

 

Saturday, February 3

10 am—SB—Indiana Wesleyan University 6-1 Judson (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

12:30 pm—BB—Delta 45-56 Mississinewa

1 pm—WB—Huntington University 64-67 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 53-90 Taylor University

2 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-2 Roosevelt (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

2:30 pm—BB—Madison-Grant 72-43 Taylor

3 pm—MB—Huntington University 73-100 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University 73-93 Taylor University

6 pm—SB—Indiana Wesleyan University 1-0 Aquinas (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

7:30 pm—GB—North Miami 34-50 Oak Hill (Sectional Final)

7:30 pm—GB—Fort Wayne Bishop Luers 53-56 Marion (Sectional Final)

 

Friday, February 2

1 pm—SB—Indiana Wesleyan University 5-3 Madonna (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

5 pm—SB—Indiana Wesleyan University 3-0 Cleary (Roosevelt University Tournament at the Chicago Bandits Dome)

7:30 pm—GB—Manchester 27-54 Oak Hill (Sectional Semifinal)

7:30 pm—GB—Marion 45-34 Bellmont (Sectional Semifinal)

7:30 pm—GB—Tipton 58-29 Eastbrook (Sectional Semifinal)

 

Thursday, February 1

7:30 pm—BB—Oak Hill 60-40 Eastern

7:30 pm—BB—Bluffton 62-70 Eastbrook

8 pm—BB—Marion 97-95 (OT) Muncie Central

 

Wednesday, January 31

6 pm—GB—Marion 60-23 Mississinewa (Sectional)

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 56-75 Marian University

7 pm—WB—Taylor University 66-61 University of Saint Francis

7:30 pm—GB—Carroll 37-38 Eastbrook (Sectional)

 

Tuesday, January 30

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 87-82 (2OT) Marian University

7 pm—MB—Taylor University 58-89 University of Saint Francis

7 pm—GB—Madison-Grant 33-35 Eastern (Sectional)

7:30 pm—GB—Rochester 24-53 Oak Hill (Sectional)

 

Saturday, January 27

12 pm—MBB—Taylor University 0-1 Ave Maria University

Game 2—MBB—Taylor University 5-0 Ave Maria University

12:30 pm—GB—Blackford 9-34 Eastbrook

1 pm—WB—Bethel College 49-93 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Marian University 72-54 Taylor University

3 pm—MB—Bethel College 82-84 Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Marian University 63-68 Taylor University

5:30 pm—BB—Marion 85-59 Fort Wayne Northrop

7:30 pm—BB—Bluffton 67-40 Madison-Grant

 

Friday, January 26

3 pm—MBB—Taylor University 8-7 Ave Maria University

6 pm—GB—Lawrence Central 40-48 Marion

7:30 pm—BB—Marion 84-67 Logansport

7:30 pm—BB—Mississinewa 78-55 Alexandria-Monroe

7:30 pm—BB—Eastbrook 74-83 Blackford

7:45 pm—BB—Oak Hill 67-52 Madison-Grant

 

Thursday, January 25

7:30 pm—GB—Alexandria-Monroe 70-55 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Blackford 21-79 Mississinewa

 

Wednesday, January 24

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-55 Goshen College

7 pm—WB—Taylor University 62-49 Spring Arbor University

 

Tuesday, January 23

3 pm—MBB—Taylor University 8-4 Keiser University

6 pm—GB—Marion 55-37 Bluffton

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-69 Goshen College

7 pm—MB—Taylor University 74-67 Spring Arbor University

7:30 pm—BB—Adams Central 70-67 Eastbrook

7:30 pm—BB—Blackford 54-60 Mississinewa

7:30 pm—BB—Frankton 91-52 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 32-69 Frankton

7:30 pm—GB—Eastern 23-63 Oak Hill

8 pm--BB--Ft. Wayne Bishop Luers 73-96 Marion

 

Saturday, January 20

12 pm—MBB—Taylor University 5-0 Florida Memorial College

Game 2—MBB—Taylor University 0-2 Florida Memorial College

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 77-65 Spring Arbor University

1 pm—WB—Grace College 59-83 Taylor University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-83Spring Arbor University

3 pm—MB—Grace College 80-78 Taylor University

7:30 pm—BB—Lawrence North 61-37 Oak Hill

7:30 pm—GB—Eastbrook 28-44 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 45-47 Elwood

7:30 pm—GB—Oak Hill 57-42 Alexandria-Monroe

 

Friday, January 19

6:30 pm—GB—Lafayette Jefferson 59-52 Marion

7:30 pm—BB—Elwood 47-52 Mississinewa

7:30 pm—BB—Madison-Grant 57-78 Eastbrook

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 65-75 Oak Hill

8 pm—BB—Lafayette Jefferson 76-74 (OT) Marion

 

Thursday, January 18

7:30 pm—GB—Eastbrook 30-36 Bluffton

7:30 pm—GB—Northfield 87-32 Madison-Grant

 

Wednesday, January 17

7 pm—WB—Grace College 65-80 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Bethel College 59-80 Taylor University

7:30 pm—GB—Mississinewa 65-62 (OT) Alexandria-Monroe

7:45 pm—GB—Marion 46-68 Fort Wayne Northrop

 

Tuesday, January 16

6 pm—GB—Madison-Grant 42-30 Daleville

7 pm—MB—Grace College 72-80 (OT) Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Bethel College 73-67 Taylor University

7:30 pm—BB—Anderson 82-100 Marion

7:30 pm—BB—Wabash 53-62 Mississinewa

7:30 pm—BB—Madison-Grant 29-56 Daleville

7:30 pm—GB—Adams Central 39-44 Eastbrook

7:30 pm—GB—North Miami 37-62 Oak Hill

 

Saturday, January 13

1 pm—WB—University of Saint Francis 82-68 Indiana Wesleyan University

1 pm—WB—Taylor University 84-40 Goshen College

1:30 pm—GB—Marion 65-50 Logansport

3 pm—MB—University of Saint Francis 89-82 (OT) Indiana Wesleyan University

3 pm—MB—Taylor University 76-72 Goshen College

7:30 pm—GB—Madison-Grant 57-84 Frankton

7:30 pm—BB—Marion 84-97 Indianapolis Arsenal Tech

7:45 pm—BB—Oak Hill 66-58 Eastbrook

 

Thursday, January 11

7:30 pm—GB—Mississinewa 48-74 Northfield

7:30 pm—GB—Eastbrook 27-58 Oak Hill

 

Wednesday, January 10

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 56-68 Taylor University

7:30 pm—BB—Bellmont 42-63 Mississinewa

7:30 pm—GB—Marion 52-28 Elwood

7:30 pm—GB—Northwestern 53-30 Oak Hill

 

Tuesday, January 9

6 pm—GB—Madison-Grant 53-50 Taylor

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 90-81 Taylor University

7:30 pm—GB—Wabash 36-26 Eastbrook

7:30 pm—GB—Marion 66-40 Mississinewa

7:30 pm—BB—Southwood 71-76 (OT) Oak Hill

 

Saturday, January 6

12:30 pm—GB—Oak Hill 72-8 Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 77-56 Bethel College

1 pm—WB—Taylor University 66-75 Marian University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 91-70 Bethel College

3 pm—MB—Taylor University 71-73 Marian University

6 pm—BB—Oak Hill 53-69 Covington Catholic

7:30 pm—BB—Northfield 55-58 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Eastbrook 73-35 Cowan

8 pm—BB—Marion 82-91 Fort Wayne South Side

 

Friday, January 5

7:30 pm—BB—Madison-Grant 65-85 Blackford

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-42 Wes-Del

7:30 pm—GB—Marion 52-36 Richmond

7:45 pm—BB—Oak Hill 75-59 Peru

 

Wednesday, January 3

6 pm—MB—Mount Vernon Nazarene University 84-79 Indiana Wesleyan University

6 pm—WB—Taylor University 65-61 Huntington University

7:30 pm—GB—Madison-Grant 71-57 Maconaquah

7:30 pm—GB—Southwood 33-57 Marion

7:30 pm—GB—Delta 46-34 Eastbrook

7:45 pm—BB—Mississinewa 55-74 Southwood

8 pm—WB—Mount Vernon Nazarene University 50-72 Indiana Wesleyan University

8 pm—MB—Taylor University 82-69 Huntington College

 

Tuesday, January 2

7:30 pm—BB—Eastbrook 60-48 Muncie Burris

 

Sunday, December 31

1 pm—NFL—Houston Texans 13-22 Indianapolis Colts

 

Saturday, December 30

11 am—BB—Oak Hill 60-80 New Castle (Hall of Fame Classic)

2 pm—WB—Taylor University 66-61 Dakota Wesleyan University (Arizona Christian Classic)

6 pm—BB—Oak Hill 56-62 (OT) Floyd Central (Hall of Fame Consolation Game)

 

Friday, December 29

10 am—GB—Mississinewa 44-41 Eastbrook (Grant Four Tournament Semifinal)

11:45 am—GB—Madison-Grant 21-43 Oak Hill (Grant Four Tournament Semifinal)

5 pm—WB—Indiana Wesleyan University 60-61 Holy Cross

6:30 pm—GB—Eastbrook 48-37 Madison-Grant (Grant Four Consolation Game)

6:30 pm—MB—Taylor University 75-68 Concordia University

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-88 Indiana Tech

7  pm—WB—Taylor University 65-84 Arizona Christian (Arizona Christian Classic)

8 pm—GB—Mississinewa 31-57 Oak Hill (Grant Four Championship Game)

 

Saturday, December 23

10 am—BB—Madison-Grant 39-78 Oak Hill (Grant Four Tournament Semifinals)

11:30 am—BB—Mississinewa 81-83 Eastbrook (Grant Four Tournament Semifinals)

4:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 16-23 Baltimore Ravens

6:30 pm—BB—Madison-Grant 48-67 Mississinewa (Grant Four Consolation)

8 pm—BB—Oak Hill 74-50 Eastbrook (Grant Four Championship)

 

Friday, December 22

6 pm—GB—Fort Wayne South Side 59-45 Oak Hill

8 pm—BB—Fort Wayne Wayne 83-85 Marion (Marion Basketball Classic)

 

 

Wednesday, December 20

3 pm—MB—Taylor University 86-96 (2OT) University of Northwestern Ohio

5 pm—WB—Indiana Wesleyan University @ Keiser (Fla.) (Keiser December Classic)

6:30 pm—GB—Eastbrook @ Elwood

7:30 pm—BB—Oak Hill @ Western

8 pm—BB—Eastbrook @ Elwood

 

Tuesday, December 19

11 am—MB—Indiana Wesleyan University 80-87 Our Lady of the Lake University

6 pm—WB—Trinity Christian College 70-95 Taylor University

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 73-64 Thomas (Ga.) (Keiser December Classic)

7:30 pm—BB—Mississinewa 37-33 Yorktown

7:30 pm—GB—Monroe Central 65-44 Madison-Grant

8 pm—BB—Indianapolis Emmerich Manual 69-71 Marion

 

Monday, December 18

6 pm—MB—Indiana Wesleyan University 88-71 Doane (Neb.)

 

Saturday, December 16

12:30 pm—GB—Madison-Grant 40-54 Mississinewa

2 pm—WB—Olivet Nazarene University 90-109 Taylor University

5 pm—MB—Taylor University 63-84 Lindsey Wilson (Lindsey Wilson Christmas Classic)

7:30 pm—BB—Madison-Grant  68-61 Tri-Central

7:30 pm—GB—Eastbrook 41-42 Taylor

7:30 pm—GB—Frankton 39-67 Oak Hill

8 pm—BB—Marion 64-54 Fort Wayne Bishop Dwenger

 

Friday, December 15

6:00 pm—GB—Alexandria-Monroe 56-52 Eastbrook

6:30 pm—GB—Kokomo 47-53 Marion

7 pm—MB—Taylor University 69-86 Campbellsville University (Lindsey Wilson Christmas Classic)

7:30 pm—BB—Mississinewa 65-53 Madison-Grant

7:30 pm—BB—Oak Hill 57-65 Frankton

7:30 pm—BB—Alexandria-Monroe 53-60 Eastbrook

8 pm—BB—Kokomo 62-67 Marion

 

Thursday, December 14

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 64-75 Indianapolis

8:25 pm—NFL—Denver Broncos 25-13 Indianapolis Colts

 

Wednesday, December 13

7:30 pm—GB—Mississinewa 35-79 Yorktown

 

Tuesday, December 12

7:30 pm—GB—Eastern 56-46 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Oak Hill 45-26 Wabash

7:45 pm—BB—Eastbrook 62-70 Norwell

8 pm—BB—Liberty Christian 41-73 Marion

 

Sunday, December 10

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 7-13 Buffalo Bills

 

Saturday, December 9

11 am—GB—Madison-Grant 56-81 Elwood (Hoosier Gym)

12:30 pm—GB—Oak Hill 78-32 Mississinewa

1:15 pm—BB—Madison-Grant 53-74 Elwood (Hoosier Gym)

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 94-91 Cincinnati Christian (Ohio)

3:30 pm—BB—Eastbrook 55-71 Frankton (Hoosier Gym)

7:30 pm—GB—Huntington North 50-56 Marion

7:45 pm—BB—Oak Hill 62-45 Maconaquah

 

Friday, December 8

6 pm—MB—Great Lakes Christian College 72-87 Taylor University (21st Annual Ivanhoes Silent Night)

6:30 pm—BB—Richmond 68-75 Marion

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 85-75 Ohio Christian

7:30 pm—GB—Frankton 47-32 Eastbrook

7:45—BB—Mississinewa 30-50 Oak Hill

 

Wednesday, December 6

7 pm—WB—Marian University 67-72 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—University of Saint Francis 50-69 Taylor University

7:30 pm—GB—Lapel 63-23 Madison-Grant

7:45 pm—GB—Mississinewa 49-41 Southwood

 

Tuesday, December 5

7 pm—MB—Marian University 71-89 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—University of Saint Francis 87-72 Taylor University

7:30 pm—BB—Eastbrook 67-47 Southern Wells

7:30 pm—GB—Marion 61-39 Guerin Catholic

7:30 pm—GB—Mississinewa 79-27 Muncie Burris

7:30 pm—GB—Maconaquah 12-71 Oak Hill

 

Sunday, December 3

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 10-30 Jacksonville Jaguars

 

Saturday, December 2

12:30 pm—GB—Eastbrook 59-26 Muncie Burris

12:30 pm—GB—Madison-Grant 63-27 Blackford

1 pm—WB—Indiana Wesleyan University 60-59 Huntington University

1 pm—WB—Taylor University 70-78 Mount Vernon Nazarene University

2:30 pm—GB—McCutcheon 52-63 Marion

3 pm—MB—Taylor University 69-90 Mount Vernon Nazarene University

3 pm—MB—Indiana Wesleyan University 84-87  Huntington University

4 pm—MS—Indiana Wesleyan University 0-2 Southwestern Christian University (NCCAA National Championship Finals)

6:45 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-4 Biola (Calif.) (NCCAA National Championship Finals)

7:30 pm—BB—Marion 65-64 (OT) Homestead

7:30 pm—BB—Mississinewa 43-45 Northwestern

7:30 pm—BB—Madison-Grant 45-70 Lapel

7:30 pm—BB—Oak Hill 83-42 Taylor

7:30 pm—BB—Eastbrook 35-58 Eastern

 

Friday, December 1

2 pm—MS—Indiana Wesleyan University 3-1 Bethesda University of California (NCCAA National Championship Semifinals)

4:30 pm—WS—Indiana Wesleyan University 4-0 Southwestern Assemblies of God (Texas) (NCCAA National Championship Semifinals)

6:30 pm—BB—Marion 66-90 Lawrence North

7:30 pm—BB—Wes-Del 50-58 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Mississinewa 56-38 Eastbrook

7:30 pm—GB—Elwood 26-61 Oak Hill

 

Thursday, November 30

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Missouri Valley (NAIA National Championship Pool Play)

 

Wednesday, November 29

1 pm—WS—Indiana Wesleyan University 5-0 Mid-America Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

5 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Corban (Ore.)

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University 0-1 Bethesda University of California (NCCAA National Championship Pool Play)

7 pm—WB—Goshen College 56-83 Indiana Wesleyan University

7 pm—WB—Spring Arbor University 49-76 Taylor University

7:30 pm—GB—Southwood 41-50 Eastbrook

 

Tuesday, November 28

2 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Park (Mo.) (NAIA National Championship Pool Play)

7 pm—MB—Goshen College 83-102 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Spring Arbor University 82-90 Taylor University

7:30 pm—GB—Marion 48-59 Anderson

7:30 pm—BB—Norwell 45-50 Mississinewa

7:30 pm—GB—Mississinewa 61-56 Southern Wells

 

Monday, November 27

1 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-0 Columbia International University (NCCAA National Championship Pool Play)

6 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 Mid-America Christian (NCCAA National Championship Pool Play)

7:45 pm—GB—Madison-Grant 47-44 Southwood

7:45 pm—GB—Mississinewa 52-77 Bellmont

 

Sunday, November 26

1 pm—NFL—Tennessee Titans 20-16 Indianapolis Colts

 

Saturday, November 25

2:30 pm—GB—Marion 67-25 Indianapolis Arsenal Tech

6 pm—GB—Oak Hill 44-31 Manchester

6:15 pm—GB—Madison-Grant 46-65 Wabash

7:30 pm—BB—Huntington North 36-30 Mississinewa

7:30 pm—BB—Oak Hill 59-45  Manchester

7:45 pm—BB—Madison-Grant 61-80 Wabash

 

Wednesday, November 22

7:30 pm—BB—Mississinewa 64-52 Manchester

7:45 pm—BB—Wabash 57-67 Oak Hill

8 pm—BB—Maconaquah 38-68 Marion

 

Tuesday, November 21

5 pm—WB—Taylor University 82-67 Bethel College

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-64 Grace College

7 pm—MB—Taylor University 90-94 Bethel College

7:30 pm—BB—Madison-Grant 45-79 Northwestern

7:30 pm—GB—Cowan 37-56 Eastbrook

7:30 pm—GB—Southwood 16-63 Oak Hill

8 pm—MB—Indiana Wesleyan University 87-68 Grace College

 

Saturday, November 18

12 pm—WB—Taylor University 78-70 Shawnee State University (Asbury Tournament)

1 pm—V—IU Kokomo 0-3 Indiana Wesleyan University (NAIA National Championship Opening Round)

4 pm—WB—Indiana Wesleyan University 74-71 Asbury (Ky.) (Asbury Tournament)

4 pm—WS—Concordia (Mich.) @ Indiana Wesleyan University (NCCAA Midwest Regional Finals)- CANCELLED DUE TO RAIN

7:30 pm—GB—Whitko 56-64 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Fort Wayne Luers 58-44 Mississinewa

 

Friday, November 17

2 pm—WB—Indiana Wesleyan University 68-67 Shawnee State (Ohio) (Asbury Tournament)

6 pm—WB—Taylor University 96-81 Asbury University (Asbury Tournament)

7 pm—MB—Indiana University East 78-80 (OT) Taylor University

7 pm—F—Woodlan 15-14 Eastbrook (Semi-State Championship)

7:30 pm—GB—Oak Hill 68-19 Madison-Grant

7:30 pm—GB—Columbia City 38-47 Marion

7:30 pm—GB—Manchester 55-64 Mississinewa

 

Thursday, November 16

7 pm—MS—Cincinnati Christian (Ohio) 2-7 Indiana Wesleyan University (NCCAA Midwest Regional Finals)

 

Wednesday, November 15

6 pm—MB—Moody Bible Institute 65-105 Taylor University

7:30 pm—GB—Northfield 51-31 Eastbrook

 

Tuesday, November 14

7 pm—MB—Indiana Wesleyan University 79-80 IU East

7 pm—WB—Brescia (Ky.) 53-78 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Mississinewa 63-66 Bluffton

7:30 pm—GB—Oak Hill 51-40 Jay County

7:30 pm—GB—Marion 56-43 Madison-Grant

 

Monday, November 13

6 pm—WB—Taylor University 58-63 University of Saint Francis

 

Sunday, November 12

1 pm—NFL—Pittsburgh Steelers 20-17 Indianapolis Colts

 

Saturday, November 11

1 pm—F—Missouri Baptist University 13-21 Taylor University

3 pm—WB—Taylor University 63-69 Saint Xavier University

3 pm—WB—Lawrence Tech 56-57 Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

7 pm—V—University of Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Championship)

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-30 Southern Wells

7:30 pm—GB—Madison-Grant 37-60 Tipton

7:30 pm—GB—Marion 58-30  Wabash

7:30 pm—GB—Maconaquah 26-93 Mississinewa

 

Friday, November 10

6 pm—WB—Madonna 70-80 Indiana Wesleyan University (Leah Whittaker Memorial Classic)

7 pm—MB—Governors State University 68-76 Taylor University

7 pm—F—Eastbrook 56-26 Lapel (Regional Championship)

7 pm—F—Mississinewa 27-34 Greenwood (Regional Championship)

7:30 pm—GB—Muncie Central 31-73 Marion

7:30 pm—GB—Oak Hill 48-40 Northfield

 

Thursday, November 9

7 pm—MB—Northwestern Ohio 77-92 Indiana Wesleyan University

7:30 pm—GB—Eastbrook 40-49 Eastern

 

Wednesday, November 8

7 pm—V—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

7:30 pm—GB—Madison-Grant 61-26 Wes-Del

7:30 pm—GB—Wabash 58-48 Mississinewa

 

Tuesday, November 7

7 pm—MB—Grace Bible (Mich.) 72-90 Indiana Wesleyan University

7 pm—MB—Indiana University Kokomo 79-95 Taylor University

7:30 pm—GB—Marion 37-51 Oak Hill

 

Monday, November 6

6 pm—WB—Concordia University 74-68 Taylor University

 

Sunday, November 5

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 20-14 Houston Texans

 

Saturday, November 4

10 am—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

12 pm—F—Taylor University 20-40 University of Saint Francis

1 pm—MB—Miami-Hamilton (Ohio) 70-116 Indiana Wesleyan University (Caleb Dimmich Memorial Classic)

2:30 pm—GB—Lafayette Harrison 49-70 Marion

2:30 pm—GB—Mississinewa 75-54 Taylor

3 pm—V—University of Saint Francis 3-1 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—WB—Indiana Wesleyan University 66-76 IU East (IU East Classic)

7 pm—WB—Governors State University 58-88 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 1-2 Marian University (Crossroads League Tournament Semifinals)

8:30 pm—MB—Taylor University  101-97 Trinity International University (Trinity International Classic)

 

Friday, November 3

5:30 pm—MB—Taylor University 87-76 Viterbo University (Trinity International Classic)

6 pm—MB—Rio Grande 62-79 Indiana Wesleyan University (Caleb Dimmich Memorial Classic)

7 pm—F—Western 39-41 Mississinewa (Sectional Final)

7 pm—WB—Indiana Wesleyan University 72-76 Lindsey Wilson (IU East Classic)

7 pm—F—Cass 7-28 Eastbrook (Sectional Final)

7:45 pm—GB—Oak Hill 61-28 Peru

 

Wednesday, November 1

5 pm—WS—Taylor University 2-0 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—MS—Goshen College 2-1 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

7 pm—WB—Indiana Institute of Technology 76-61 Taylor University

8 pm—MS—Taylor University 1-3 Spring Arbor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

 

Tuesday, October 31

6 pm—WB—Indiana Wesleyan University 74-70 Cornerstone

6 pm—MB—Wright State-Lake 72-100 Taylor University

7:30 pm—GB—Pendleton Heights 52-59 Marion

 

Sunday, October 29

1 pm—NFL—Indianapolis Colts 23-24 Cincinnati Bengals

 

Saturday, October 28

10:00 am—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Columbia (Boneyard Brawl)

12:30 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Campbellsville (Boneyard Brawl)

1 pm—F—Taylor University 14-31 Concordia University

1 pm—MB—Indiana Wesleyan University 81-65 Aquinas (CL/WHAC Challenge)

1 pm—WB—Taylor University 79-71 University of Northwestern Ohio

2 pm—MS—Taylor University 0-2 Huntington University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-1 University of Saint Francis

7 pm—WS—University of Saint Francis 0-5 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Huntington University 1-0 Taylor University

 

Friday, October 27

4:30 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Central State University (Boneyard Brawl)

6 pm—MB—Indiana Wesleyan University 90-89 (OT) Cornerstone (CL/WHAC Challenge)

7 pm—V—Goshen College 2-3 Taylor University

7 pm—F—Eastbrook 21-3 Rensselear Central (Sectional Semifinals)

7 pm—F—Marion 14-21 Mississinewa (Sectional Semifinals)

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Georgetown (Ky.) (Boneyard Brawl)

 

Wednesday, October 25

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 3)- 3rd of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 3)- 4th of 9

7 pm—V—Huntington University 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3 Bethel College

7 pm—MS—Goshen College 0-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-0 Goshen College

7 pm—MS—University of Saint Francis 0-5 Taylor University

 

Tuesday, October 24

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 2)- 4th of 20

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 2)- 2nd of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 2)- 2nd of 12 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 2)- 5th of 9 

7 pm—WS—Taylor University 4-1 University of Saint Francis

 

Monday, October 23

9 am—MG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 1)- 5th of 20

9 am—WG—Taylor University @ Whistling Straits Intercollegiate Championship (Day 1)- 3rd of 10

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 1)- 2nd of 12 

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA National Tournament (Day 1)- 4th of 9

5 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-0 Bethel College

 

Sunday, October 22

1 pm—NFL—Jacksonville Jaguars 27-0 Indianapolis Colts

 

Saturday, October 21

12 pm—V—Madison-Grant 1-3 Alexandria-Monroe (Regional Semifinals)

1 pm—F—Lindenwood University 10-63 Taylor University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Grace College

3 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3Taylor University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 1-0 Taylor University

7 pm—WS—Taylor University 1-1 (2OT) Indiana Wesleyan University

 

Friday, October 20

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Marian University

7 pm—F—Oak Hill 7-35 Delphi Community (Sectional)

7 pm—F—Eastbrook 56-7 Eastern (Sectional)

7 pm—F—Frankton 67-8 Madison-Grant (Sectional)

7 pm—F—Mississinewa 65-20 Frankfort (Sectional)

7 pm—F—Marion 35-21 Delta (Sectional)

 

Wednesday, October 18

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 0-2 Marian University

7 pm—V—University of Saint Francis 1-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 3-0 Huntington University

7 pm—MS—Taylor University 1-1 Goshen College

7 pm—WS—Goshen College 0-3 Taylor University

 

Tuesday, October 17

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NAIA Preview Tournament (Day 2)- 5th of 24 

9 am—MG—Taylor University @ Egypt Valley Intercollegiate (Day 2)- 1st of 12 

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-1 Marian University

 

Monday, October 16

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NAIA Preview Tournament (Day 1)- 4th of 24

12 pm—MG—Taylor University @ Egypt Valley Intercollegiate (Day 1)- 1st of 12

8:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 22-36 Tennessee Titans

 

Saturday, October 14

9 am—WG—Taylor University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 2)- 1st of 5

10 am—V—Taylor University 0-3 Siena Heights University (Cornerstone Tournament)

10 am—BS—Eastbrook 3-2 (OT)Bellmont (Regional Semifinals)

10 am—GS—Eastbrook 1-3 Fort Wayne Blackhawk Christian (Regional Semifinals)

10:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 2)- 2nd of 5

11 am—V—Eastern 1-3 Madison-Grant (Sectional Semifinals)

12 pm—BS—Marion 1-2 (PKs) Fort Wayne Concordia Lutheran (Regional Semifinals)

12:30 pm—V—Taylor 0-3 Oak Hill (Sectional Semifinals)

1 pm—V—Mississinewa 0-3 Heritage (Sectional Semifinals)

1 pm—F—Taylor University 56-14 Marian University

1 pm—V—Taylor University 3-1 University of Northwestern Ohio (Cornerstone Tournament)

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University @ Bethel College- SUSPENDED

2 pm—WS—Taylor University 1-3 Marian University

3 pm—V—Indiana Wesleyan University @ Goshen College

7 pm—MS—Bethel College 0-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Marian University 0-2 Taylor University

7 pm—BS—Eastbrook 0-1 (PKs) Fort Wayne Concordia Lutheran (Regional Final)

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Madison-Grant (Sectional Final)

 

Friday, October 13

12 pm—WG—Taylor University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 1)- 1st of 5 

12:30 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Swan Lake Intercollegiate (Day 1)- 3rd of 5

5 pm—V—Taylor University 1-3 Madonna University (Cornerstone Tournament)

7 pm—F—McCutcheon 29-19 Marion

7 pm—F—Oak Hill 2-19 Frankton

7 pm—F—Eastbrook 63-0 Blackford

7 pm—F—Mississinewa 63-20 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Elwood 44-20 Madison-Grant

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Bethel College

8 pm—V—Taylor University 0-3 Cornerstone University (Cornerstone Tournament)

 

Thursday, October 12

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Eastern (Sectional)

7:30 pm—V—Madison-Grant 3-1Tipton (Sectional)

8 pm—V—Bellmont 3-0 Marion (Sectional)

 

Wednesday, October 11

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Spring Arbor University

7 pm—V—Grace College 3-1 Taylor University

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-3 Grace College

7 pm—WS—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Taylor University 0-2 Bethel College

7 pm—WS—Bethel College 0-1 Taylor University

 

Monday, October 9

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Northfield

 

Sunday, October 8

1 pm—NFL—San Francisco 49ers 23-26 (OT) Indianapolis Colts

 

Saturday, October 7

11 am—MT—Marian University 0-6 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

11 am—WT—Huntington University 0-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Championship)

12 pm—V—Oak Hill @ Grant 4

12 pm—V—Eastbrook @ Grant 4

12 pm—V—Madison-Grant @ Grant 4

12 pm—V—Mississinewa @ Grant 4

Eastbrook 1-3 Oak Hill

Mississinewa 3-2 Madison-Grant

Eastbrook 0-3 Madison-Grant (Consolation)

Oak Hill 1-3 Mississinewa (Championship)

1 pm—F—Siena Heights University 48-26 Taylor University (Homecoming)

1:30 pm—WS—Huntington University 1-2 (OT) Indiana Wesleyan University

2 pm—BS—Western 0-3 Marion (Sectional Championship)

2 pm—BS—Eastbrook 3-0 Muncie Burris (Sectional Championship)

4 pm—V—Spring Arbor University 0-3 Taylor University

6 pm—WS—Spring Arbor University 2-0 Taylor University

7 pm—GS—Wabash 0-3 Eastbrook (Sectional Championship)

7 pm—GS—Mississinewa 1-3 Western (Sectional Championship)

7 pm—MS—Taylor University 2-3 Grace College

7 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-0 Mount Vernon Nazarene University

TBA—V—Marion @ NCC Tournament

Marion 1-2 Lafayette Jefferson

Marion 2-0 Arsenal Tech

 

Friday, October 6

7 pm—F—Marion 21-6 Indianapolis Arsenal Tech

7 pm—F—Madison-Grant 0-43 Oak Hill

7 pm—F—Alexandria-Monroe 7-55 Eastbrook

7 pm—F—Frankton 0-69 Mississinewa

7 pm—V—University of Saint Francis 0-3 Taylor University

 

Thursday, October 5

4 pm—MT—Goshen College 0-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

4 pm—MT—Taylor University 1-5 Marian University (Crossroads League Tournament Semifinals)

4 pm—WT—Taylor University 1-5 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Semifinals)

5 pm—GS—Maconaquah 0-5 Mississinewa (Sectional Sectional)

6 pm—V—Marion 3-2 Eastbrook

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Frankton

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Elwood

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Blackford

7 pm—GS—Oak Hill 1-5 Eastbrook (Sectional Semifinal)

7 pm—GS—Western 2-1 (PKs) Marion (Sectional Semifinal)

 

Wednesday, October 4

4 pm—WS—Taylor University 1-2 Mount Vernon Nazarene University

4:30 pm—BT—Marion 2-3 Delta (Regional Final)

5 pm—BS—Eastbrook 2-1 New Castle (Sectional)

7 pm—BS—Mississinewa 0-10 Marion (Sectional Semifinals)

7 pm—V—Taylor University 0-3 Marian University

7 pm—MS—Spring Arbor University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 1-4 Spring Arbor University

7 pm—MS—Mount Vernon Nazarene University 3-2 (OT) Taylor University

 

Tuesday, October 3

3 pm—WT—Spring Arbor University 2-7 Taylor University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

3:15—MT—Taylor University 5-4 Huntington University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—MT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4 pm—WT—Bethel College 0-9 Indiana Wesleyan University (Crossroads League Tournament Quarterfinals)

4:30 pm—BT—Union City 0-5 Marion (Regional)

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Marion

6 pm—V—Blackford 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Pendleton Heights 3-1 Mississinewa

6 pm—GS—Peru 0-9 Marion (Sectional)

7 pm—V—Mount Vernon Nazarene University 0-3 Indiana Wesleyan University

 

Monday, October 2

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Manchester

7 pm—BS—Oak Hill 2-3 Western (Sectional)

 

Sunday, October 1

8:30 pm—NFL—Indianapolis Colts 18-46 Seattle Seahawks

 

Saturday, September 30

8:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 2)- 6th of 12

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 2)- 2nd of 7

9 am—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational (Day 2)- 2nd of 11

9 am—V—Marion @ Southwood Invitational

Marion 0-2 Muncie Central

Marion 1-2 Southwood

Marion 1-2 Kokomo

Marion 2-0 Fort Wayne Northrup

9 am—MT—Georgetown (Ky.) 1-8 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Georgetown (Ky.) 1-8 Indiana Wesleyan University

10 am—V—Lakeland Christian/Traders Point @ Oak Hill (times TBD)

Lakeland Christian 0-3 Oak Hill

Traders Point Christian 0-3 Oak Hill

10 am—V—Mississinewa 3-2 Eastern

10 am—MT—Taylor University 2-7 Indiana Institute of Technology

10 am—BS—Oak Hill 0-1 Jay County

11 am—GS—Mississinewa 1-0 Taylor

12 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Columbia College (Olivet Nazarene Tournament)

1 pm—F—Taylor University 20-24 Saint Xavier University

2 pm—MT—Grace College 2-7 Indiana Wesleyan University

2 pm—WT—Grace College 0-9 Indiana Wesleyan University

2 pm—MS—Indiana Wesleyan University 2-2 (2OT) Huntington University

3 pm—V—Taylor University 0-3 Columbia College (Olivet Nazarene Tournament)

4 pm—MS—Taylor University 0-2 Spring Arbor University

4 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Saint Thomas University (Olivet Nazarene Tournament)

5 pm—V—Taylor University 1-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Madison-Grant

7 pm—WS—Grace College  0-3 Taylor University

 

Friday, September 29

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 1)- 4th of 7

12 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ USF Invitational (Day 1)- 4th of 12

12 pm—WG—Taylor University @ Saint Francis Invitational (Day 1)- 2nd of 11

3 pm—V—Taylor University 3-2 University of Saint Francis (Olivet Nazarene Tournament)

6 pm—V—Indiana Wesleyan University 0-3 Campbellsville (Ky.) (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—F—Muncie Central 7-36 Marion

7 pm—F—Mississinewa 0-60 Oak Hill

7 pm—F—Eastbrook 56-12 Frankton

7 pm—F—Blackford 31-8 Madison-Grant

7 pm—V—Taylor University 3-1 Saint Thomas University (Olivet Nazarene Tournament)

7 pm—WS—Mount Vernon Nazarene University 0-0 (2OT) Indiana Wesleyan University

8 pm—V—Indiana Wesleyan University 2-3 Olivet Nazarene University (Olivet Nazarene Tournament)

 

Thursday, September 28

3 pm—MT—Taylor University 4-5 Cedarville University

4 pm—WT—Cedarville University 0-9 Taylor University

5 pm—GS—Eastbrook @ South Adams

5 pm--BT--Madison-Grant 0-5 Marion (Sectional Final)

5:30 pm—BS—Fort Wayne South Side @ Marion

6 pm—V—Marion 3-2 Blackford

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Wabash

6 pm—GS—Marion 11-1 Broad Ripple

6 pm—BS—South Adams 0-5  Eastbrook

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Frankton

 

Wednesday, September 27

4 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Blackford (Sectional)

4 pm—BT—Mississinewa 2-3 Marion (Sectional)

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Eastbrook

6 pm—BS—Oak Hill 7-0 Mississinewa

7 pm—V—Oak Hill 0-3 North Miami

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Taylor University

 

Tuesday, September 26

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 2)- 1st of 5

4 pm—MT—Taylor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Taylor University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—BT—Mississinewa 1-4 Cathedral

6 pm—V—Wes-Del 3-1 Eastbrook

6 pm—V—Blackford 3-0 Mississinewa

6 pm—V—Frankton 0-3 Madison-Grant

6:30 pm—BS—Eastbrook 0-6 Canterbury

7:15 pm—BS—Yorktown 0-2 Marion

 

Monday, September 25

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 1)- 1st of 5

5 pm—BT—Madison-Grant 1-6 Lapel

5 pm—BT—Muncie Burris 0-5 Mississinewa

5:30 pm—GS—Oak Hill 1-4 Hamilton Heights

6 pm—GS—Eastbrook 7-1 Mississinewa

7 pm—V—Tippecanoe Valley 3-1 Oak Hill

7 pm—BS—Eastbrook 8-0 Mississinewa

7:30 pm—BS—Pendleton Heights 1-0 Oak Hill

 

Sunday, September 24

1 pm—NFL—Cleveland Browns 28-31 Indianapolis Colts

 

Saturday, September 23

8:30 am—GG—Madison-Grant @ East Noble Regional- 15th place (388)

9 am—MT—Indiana Wesleyan University 5-1 Indiana Tech

9 am—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Indiana Tech

9 am--BT--Marion @ Kokomo Invitational

Marion 4-1 Peru

Marion 4-1 Kokomo

10 am—GS—Oak Hill 8-2 Peru

11 am—MT—Taylor University 4-5 Goshen College

11 am—WT—Taylor University 9-0 Goshen College

11:30 am—V—Marion 1-3 Liberty Christian

1 pm—WS—Taylor University 2-0 Georgetown College

2:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Spring Arbor University

2:30 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Spring Arbor University

3 pm—V—Grace College 0-3 Indiana Wesleyan University

3 pm—V—Taylor University 0-3 Mount Vernon Nazarene University

6:30 pm—GS—Eastbrook 0-2 Blackhawk Christian

7 pm—F—Trinity International University 19-33 Taylor University

TBA—BS—Marion @ NCC Championship

Marion 0-4 McCutcheon

Marion 3-2 Arsenal Tech

TBA—GS—Marion @ NCC Championship

Marion 0-4 McCutcheon

Marion 3-4 Richmond

 

Friday, September 22

2 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-3 Cumberland University

4 pm—WT—IU Kokomo 0-3 Taylor University

7 pm—F—Marion 31-37 Lafayette Jefferson

7 pm—F—Oak Hill 0-64 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 0-69 Mississinewa

7 pm—V—Marian University 2-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 1-3 Goshen College

 

Thursday, September 21

4:30 pm—BT—Madison-Grant 5-0 Frankton

4:30 pm--BT--Marion 5-0 Mt. Vernon

5:30 pm—BS—Mississinewa 10-0 North Miami

6 pm—V—Homestead 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 3-2 Bluffton

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Tri-Central

6 pm—BS—Blackford 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Southern Wells 1-3 Oak Hill

 

Wednesday, September 20

1 pm—MT—Taylor University 6-3 Grace College

1 pm—WT—Taylor University 7-2 Grace College

4:30 pm—BT—Elwood 0-5 Madison-Grant

4:30 pm—BT—Frankton 0-5 Mississinewa

5:30 pm—GS—Eastbrook  6-0 Whitko

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Elwood

6 pm—GS—Lawrence North 2-0 Marion

6 pm—GS—Taylor 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Oak Hill

7 pm—V—IU East 0-3 Taylor University

 

Tuesday, September 19

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 7-2 Huntington University

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 8-1 Huntington University

4 pm—WS—Taylor University 0-1 Cornerstone University

5 pm—GS—South Adams 3-3 Mississinewa

7 pm—MS—Northwestern Ohio University 3-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Wesleyan University 3-0 Indiana Tech

7:30 pm—BS—Northwestern 2-2 Oak Hill

 

Monday, September 18

8 am—MG—Taylor University @ Spring Arbor Fall Classic- 1st of 14

4 pm—MT—Taylor University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

4 pm—WT—Taylor University 9-0 Mount Vernon Nazarene University

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Kokomo

5 pm—BT—Northwestern 0-5 Marion

5 pm—GS—Eastbrook 6-1 Heritage

5 pm—BS—Oak Hill 3-2 Western

5 pm—GS—Oak Hill 3-0 North Miami

5:30 pm—GS—Mississinewa 2-1 Lakewood Park

6 pm—BS—Indianapolis Arsenal Tech 2-0 Marion

7 pm—V—Oak Hill 3-0 Taylor

 

Sunday, September 17

1 pm—NFL—Arizona Cardinals 16-13 (OT) Indianapolis Colts

 

Saturday, September 16

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 2)- 4th of 12

8 am—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 2)- 1st of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 2)- 4th of 14

9 am—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 2)- 2nd of 14

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—GG—Madison-Grant @ Sectional- 373 (3rd place, advances to regional

9 am—GG—Marion @ Sectional- 430 (8th place)

9 am—GG—Oak Hill @ Sectional- 427 (7th place)

9 am—GG—Eastbrook @ Sectional- 406 (5th place)

9 am—GG—Mississisinewa @ Sectional- 430 (9th place)

9 am—V—Eastbrook @ Eastbrook Invitational

9 am—V—Madison-Grant @ Frankfort Invitational

Madison-Grant 2-0 Benton Central

Madison-Grant 2-1 Frankfort

Madison-Grant 2-1 Carroll

9 am—BT—Mississinewa @ Homestead Invitational- 6th of 8

9 am—BT—Marion @ NCC Tournament

Harrison 1-4 Marion

Richmond 2-3 Marion

9 am—BS—Eastbrook 8-0 Taylor

10 am—V—Richmond/Anderson/Arsenal Tech @ Marion (NCC Day)

Anderson 3-1 Marion

Richmond 3-0 Marion

Arsensal Tech 0-3 Marion

10 am—V—Mississinewa 0-3 Delta

10 am—BS—Mississinewa 3-1 Blackford

11 am—BS—Marion 3-0 Kokomo

11 am—GS—Eastbrook 3-0 Taylor

11 am—GS—Oak Hill 3-3 Frankfort

12 pm—GS—Mississinewa 3-2 Blackford

1 pm—WS—Aquinas College 0-1 Taylor University

3 pm—V—Taylor University 3-1 Spring Arbor University

3 pm—V—Goshen College 0-3 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GS—Hamilton Heights 1-2 Marion

5 pm—WS—Michigan-Dearborn 0-8 Indiana Wesleyan University

6:30 pm—F—Taylor University 21-27 Butler University

 

Friday, September 15

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

11 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 1)- 2nd of 12

11 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Pilot Invitational (Day 1)- 4th of 12 

12 pm—MG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 1)- 1st of 12

12 pm—WG—Taylor University @ Battle at Blackthorn (Day 1)- 2nd of 14

7 pm—F—Marion  41-0 Richmond

7 pm—F—Elwood 0-21 Oak Hill

7 pm—F—Mississinewa 21-42 Eastbrook

7 pm—F—Madison-Grant 8-50 Alexandria-Monroe

7 pm—V—Bethel College 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Calumet College of St. Joseph 0-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Concordia University 0-1 Taylor University

 

Thursday, September 14

8 am—MT—Taylor University @ ITA Tournament

8 am—WT—Taylor University @ ITA Tournament

9 am—MT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

9 am—WT—Indiana Wesleyan University @ ITA Tournament

4:30 pm—GG—Elwood 219-202 Mississinewa

5 pm—BT—Mississinewa 5-0 Elwood

5 pm—BS—Oak Hill 11-0 Tri-Central

5:30 pm—BS—Marion 5-1 Anderson

6 pm—V—Mississinewa 3-0 Marion

6 pm—V—Eastbrook 2-3 Wabash

6 pm—V—Madison-Grant 3-0 Blackford

6 pm—BS—Eastbrook 1-2 Huntington North

6 pm—GS—Huntington North 4-2 Eastbrook

7 pm—V—Taylor University 3-1 University of Saint Francis

7:15 pm—GS—Yorktown 0-2 Marion

 

Wednesday, September 13

2 pm—WS—Taylor University 3-0 Purdue University Northwest

5 pm—BT—Alexandria-Monroe 3-2 Madison-Grant

5 pm—GG—Eastbrook/Elwood @ Delta

Tipton- 197

Madison-Grant- 200

Eastbrook- 222

5 pm—GS—Mississinewa 0-3 Muncie Burris

6 pm—V—Madison-Grant 0-3 Wapahani

6 pm—MS—Lourdes University 0-3 Indiana Wesleyan University

6 pm—GS—Oak Hill 6-0 Maconaquah

7 pm—V—Elwood 1-3 Oak Hill

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-0 Huntington University

7 pm—V—Bethel College 0-3 Taylor University

 

Tuesday, September 12

8 am—MG—Taylor University @ Wolfpack Invitational (Day 2)- 2nd of 9

3 pm—MT—Huntington University 6-3 Taylor University

3 pm—WT—Huntington University 2-7 Taylor University

4 pm—MT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—Mount Vernon Nazarene University 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—GG—Mississinewa 223-211 Wes-Del

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Marion

5 pm—GG—Eastbrook/Tipton @ Madison-Grant

Tipton- 197

Madison-Grant- 200

Eastbrook- 222

5 pm—BS—Mississinewa 2-2 Wapahani

6 pm—V—Marion 2-3 Wabash

6 pm—V—Frankton 2-3 Eastbrook

6 pm—V—Alexandria-Monroe 3-0 Mississinewa

6 pm—GS—Wapahani 0-6 Mississinewa

6 pm—BS—Eastbrook 5-0 Wabash

6 pm—GS—Eastbrook 0-0 Norwell

6 pm—GS--Eastern 0-3 Oak Hill

7 pm—V—Oak Hill 0-3 Madison-Grant

Monday, September 11

8 am—MG—Taylor University @ Wolfpack Invitational (Day 1)- 2nd of 9

9 am—GG—Marion @ NCC Championships- 9th of 9

4:30 pm—BT—Mississinewa 3-2 Alexandria-Monroe

4:30 pm—GG—Oak Hill 204-222 Mississinewa

5 pm—BS—Oak Hill 1-1 Manchester

5:30 pm—GS—Tipton 10-0 Mississinewa

5:30 pm—BT—Marion 4-1 Anderson

6 pm—V—Eastbrook 3-1 Norwell

 

Sunday, September 10

4:05 pm—Indianapolis Colts 9-46 Los Angeles Rams

 

Saturday, September 9

8 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 2)- 1st of 8

9 am—V—Oak Hill @ Oak Hill Invitational

Tri-Central 2-0 Oak Hill

Delphi 0-2 Oak Hill

Northwestern 2-1 Oak Hill

9 am—V—Mississinewa @ Rossville Invitational

Missississinewa 2-0 Rossville

Mississinewa 2-0 Faith Christian

Mississinewa 2-0 Maconaquah

Mississinewa 1-2 North Miami

9 am—BT—Madison-Grant @ Argyll Invitational

10 am—V—Marion @ Marion Invitational

Norwell 1-2 Marion

Indianapolis Northwest 0-2 Marion

Bowman Academny 0-2 Marion

10 am—BT—Northeastern 0-5 Mississinewa

10 am—BT—Marion @ Anderson Invitational

Marion 4-1 Richmond
Marion 5-0 Muncie Central

10:15 am—V—Madison-Grant @ Madison-County Tournament

Madison-Grant 2-0 Anderson

Madison-Grant 0-2 Alexandria-Monroe

11 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 2)- 3rd of 12

11 am—MT—Indiana Wesleyan University 8-1 Bethel College

11 am—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Bethel College

11 am—MT—Taylor University 2-7 Spring Arbor University

11 am—WT—Taylor University 7-2 Spring Arbor University

11 am—GS—Richmond 2-5 Marion

12 pm—WS—Indiana Wesleyan University 2-0 Judson (Ill.)

12:30 pm—BS—Eastbrook 0-2 Bellmont

2 pm—GG—Oak Hill @ Grant 4- 2nd place

2 pm—GG—Eastbrook @ Grant 4- 3rd place 

2 pm—GG—Madison-Grant @ Grant 4- 1st place

2 pm—GG—Mississinewa @ Grant 4- 4th place

2:30 pm—BS—Marion 4-0 Richmond

3 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 Mount Vernon Nazarene University

3 pm—V—Marian University 3-1 Taylor University

4:30 pm—MT—Indiana Wesleyan University 5-0 Judson University

7 pm—MS—Rio Grande University 2-1 Indiana Wesleyan University

7 pm—MS—Judson University 1-4 Taylor University

 

Friday, September 8

10:30 am—WG—Indiana Wesleyan University @ NCCAA Regional (Day 1)

12 pm—MG—Indiana Wesleyan University @ Huntington Invitational (Day 1)- 1st of 8

7 pm—F—Anderson 0-36 Marion

7 pm—F—Blackford 34-14 Oak Hill

7 pm—F—Madison-Grant 0-56 Eastbrook

7 pm—F—Elwood 0-60 Mississinewa

7 pm—V—Taylor University 3-0 Indiana Wesleyan University

7 pm—WS—Indiana Institute of Technology 0-1 Taylor University

 

Thursday, September 7

3 pm—MT—University of Saint Francis 2-7 Taylor University

3 pm—WT—University of Saint Francis 1-8 Taylor University

4:30 pm—BT—Madison-Grant 4-1 Tipton

5 pm—GS—Manchester 0-0 Eastbrook

5 pm—GG—Marion @ Northwestern/Western

Northwestern- 161

Western- 161

Marion- 201

5 pm—BS—Eastern 3-1 Oak Hill

5:30 pm—V—Elwood/Lapel @ Madison-Grant (times TBD)

Elwood 0-2 Madison-Grant

Lapel 0-2 Madison-Grant

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Oak Hill

6:30 pm—GS—Jay County 2-3 Oak Hill

7 pm—BS—Manchester 0-1 Eastbrook

 

Wednesday, September 6

4 pm—WS—Columbia College 1-0 Taylor University

4:30 pm—GG—Oak Hill @ Alexandria-Monroe

Oak Hill- 182

Alexandriao-Monroe- score not reported

4:30 pm—GG—Mississinewa 216-196 South Adams

5 pm—BT—Mississinewa 3-2 Maconaquah

5 pm—GS—Mississinewa 1-1 Muncie Central

6 pm—V—Muncie Central 3-0 Marion

6 pm—V—Madison-Grant 1-3 Mississinewa

6 pm—BS—Muncie Central 5-0 Mississinewa

7 pm—V—Eastern 2-3 Oak Hill

7 pm—V—Indiana Wesleyan University 3-1 University of Saint Francis

7 pm—V—Huntington University 1-3 Taylor University

 

Tuesday, September 5

3 pm—MT—Marian University 8-1 Taylor University

3 pm—WT—Marian University 8-1 Taylor University

4 pm—MT—Indiana Wesleyan University 9-0 Goshen College

4 pm—WT—Indiana Wesleyan University 9-0 Goshen College

4:30 pm—GG—Oak Hill/Eastbrook @ Eastern

Eastern- 196

Oak Hill- 207

Eastbrook- 218

5 pm—BT—Blackford 0-5 Madison-Grant

5 pm—GG—Marion 232-208  Anderson

5 pm—GG—Madison-Grant/Southern Wells @ North Miami

Madison-Grant- first place (score not reported)

Southern Wells- 240

North Miami- 276

5 pm—GG—Mississinewa 211-220 Alexandria-Monroe

5 pm—BS—Wapahani 1-6Eastbrook

5 pm—BT—Indianapolis Arsenal Tech @ Marion

5:30 pm—GS—Anderson 0-7 Marion

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Elwood

7 pm—GS—Wapahani 0-3 Eastbrook

7 pm—GS—Tipton 0-3 Oak Hill

 

Saturday, September 2

9 am—WG—Taylor University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 2)- 1st of 12

9 am—WG—Indiana Wesleyan University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 2)- 3rd of 12

9 am—MT—Marian University 3-6 Indiana Wesleyan University

9 am—WT—Marian University 1-8 Indiana Wesleyan University

9 am—BT—Mississinewa @ Fort Wayne Carroll Invitational

Mississinewa 0-5 Homestead

Mississinewa 1-4 Delta

Mississinewa 1-4 Concord

9 am—BT—Marion @ Richmond Invitational

10 am—V—Taylor University 0-3 Lourdes University (IWU Invitational)

10 am—V—Marion @ Wes-Del Invitational

Marion 0-2 Western

Marion 2-0 Southern Wells

Marion 0-2 Hagerstown

Marion 0-2 Wes-Del

10 am—V—Mississinewa @ Wes-Del Invitational

Mississinewa 2-0 Wes-Del

Mississinewa 2-0 Tipton

Mississinewa 2-0 Blackford

Mississinewa 0-2 Hagerstown

10 am—GS—Whitko 1-3 Mississinewa

12 pm—V—Indiana Tech 1-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

12 pm—BS—Manchester 9-1 Mississinewa

1 pm—WS—Campbellsville University @ Taylor University

2 pm—WS—Roosevelt University 0-6 Indiana Wesleyan University

2 pm—V—Taylor University 3-1 Indiana University East (IWU Invitational)

4 pm—V—Lourdes 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

4 pm—MS—Taylor University 1-2 Indiana Institute of Technology

6 pm—F—Malone University 21-28 Taylor University

7 pm—MS—Aquinas College 1-0 Indiana Wesleyan University

 

Friday, September 1

12 pm—WG—Taylor University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 1)- 1st of 12

1 pm—WG—Indiana Wesleyan University @ Indiana Wesleyan Invitational (Day 1)- 3rd of 12

2 pm—V—Saint Francis 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

2 pm—V—Taylor University 3-1 IU Southeast (IWU Invitational)

4 pm—WS—Campbellsville University 0-5 Indiana Wesleyan University

4 pm—WS—Roosevelt University 1-7 Taylor University

6 pm—V—IU Kokomo 0-3 Indiana Wesleyan University (IWU Invitational)

6 pm—V—Taylor University 3-0 Indiana Tech (IWU Invitational)

7 pm—F—Kokomo 17-14 Marion

7 pm—F—Oak Hill 14-21 Alexandria-Monroe

7 pm—F—Eastbrook 65-0 Elwood

7 pm—F—Mississinewa 47-3 Blackford

7 pm—F—Frankton 59-8 Madison-Grant

 

Thursday, August 31

4:30 pm—GG—Marion/Eastbrook @ Elwood

Eastbrook- 209

Marion- 222

Elwood- 230

4:30—GG—Manchester 177-196 Oak Hill

5 pm—BT—Blackford 0-5 Mississinewa

5 pm—BT—Marion 5-0 Jay County

6 pm—BS—Fishers 3-2 Marion

6 pm—V—Marion 0-3 Kokomo

6 pm—V—Mississinewa 3-1 Eastbrook

6 pm—V—Anderson 0-3 Madison-Grant

6 pm—BS—Heritage 9-0 Mississinewa

7 pm—MS—Marygrove College 1-2 Indiana Wesleyan University

7 pm—NFL—Cincinnati Bengals 6-7 Indianapolis Colts

 

Wednesday, August 30

3 pm—MT—Bethel College 2-7 Taylor University

3 pm—WT—Bethel College 2-7 Taylor University

4:30 pm—GG—Eastbrook/Wabash @ Mississinewa

Eastbrook- 201

Mississinewa- 217

Wabash- 213

5:30 pm—BS—Marion 1-0 Oak Hill

5 pm—BT—Madison-Grant 1-4 Mississinewa

6 pm—V—Madison-Grant 3-1 Northfield

6 pm—GS—Marion 6-1 Oak Hill

6 pm—GS—Maconaquah 0-3 Eastbrook

7 pm—V—Spring Arbor 0-3 Indiana Wesleyan University

7 pm—V—Taylor University 2-3  Grace College

 

Tuesday, August 29

4 pm—MT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University

4 pm—WT—University of Saint Francis 0-9 Indiana Wesleyan University

4:30 pm—BT—Taylor @ Madison-Grant

4:30 pm—GG—Wabash/Frankton @ Oak Hill

Oak Hill- 203

Frankton- score not reported

Wabash- score not reported

4:30 pm—GG—Huntington North 179-214 Mississinewa

5 pm—GG—Muncie Central/Yorktown @ Marion

Muncie Central- 183

Yorktown- 208

Marion- 208

5 pm—BT—Marion 4-1 Mississinewa

5:30 pm—GS—Eastern 0-10 Marion

5:30 pm—BS—Blackford 0-3 Eastbrook

6 pm—V—Eastbrook 1-3 Madison-Grant

6 pm—GS—Mississinewa 0-3Oak Hill

7:30 pm—GS—Blackford 0-5 Eastbrook

 

Monday, August 28

9 am—MG—Indiana Wesleyan University @ Wildcat Tip-Off Invitational- 2nd place

1 pm—MS—Taylor University 0-0 (2OT) West Virginia Tech

6 pm—BS—Maconaquah 0-8 Oak Hill

7 pm—V—Mississinewa 0-3 Oak Hill

 

Saturday, August 26

8 am—MG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 2)

8 am—WG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 2)

9 am—WT—Taylor University @ Marian Doubles Tournament

9 am—BT—Marion @ Penn/Crown Point/Northridge

10 am—V—Taylor University @ Talladega College (Montreat Tournament)

10 am—MT—Taylor University @ Marian Doubles Tournament

10 am—BS—Mississinewa @ Delta

10 am—GS—Wabash @ Mississinewa

10 am—GS—Eastbrook @ Woodlan

10 am—GS—Oak Hill @ Northwestern

11 am—GS—Marion @ Muncie Central

12 pm—BS—Eastbrook @ Woodlan

2 pm—GG—Oak Hill @ CIC Meet

2 pm—GG—Eastbrook @ CIC Meet

2 pm—GG—Madison-Grant @ CIC Meet

2 pm—GG—Mississinewa @ CIC Meet

2 pm—BS—Muncie Central @ Marion

6 pm—V—Taylor University @ University of Jamestown (Montreat Tournament)

6 pm—WS—Taylor University @ Lourdes University

7:30 pm—NFL—Indianapolis Colts @ Pittsburgh Steelers

TBA—MS—Indiana Wesleyan University @ Bellevue (Neb.)

TBA—WS—Indiana Wesleyan University @ IU East

TBA—MS—Taylor University @ Trinity Christian College

 

Friday, August 25

10 am—V—Taylor University @ Shawnee State University (Montreat Tournament)

1 pm—MT—Lawrence Technological University @ Taylor University

2 pm—V—Taylor University @ University of Rio Grande (Montreat Tournament)

3 pm—MG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 1)

3 pm—WG—Taylor University @ Grant County Cup (Day 1)

4:30 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

7 pm—F—Mt. Vernon @ Marion

7 pm—F—Southwood @ Oak Hill

7 pm—F—New Haven @ Mississinewa

7 pm—F—Eastern @ Madison-Grant

7:30 pm—F—Huntington North @ Eastbrook

TBA—WT—Taylor University @ Indiana Institute of Technology

TBA—WS—Indiana Wesleyan University @ Rio Grande

 

Thursday, August 24

1 pm—WT—Lawrence Technological University @ Taylor University

4:30 pm—GG—Eastbrook @ South Adams

4:30 pm—GG—Madison-Grant @ Elwood

5 pm—BT—Madison-Grant @ Madison County Tournament

5 pm—BT—Mississinewa @ Northwestern

5 pm—GG—Taylor @ Marion

5 pm—GS—Oak Hill @ Manchester

5:30 pm—BS—Mississinewa @ Fort Wayne Fusion

6 pm—V—Taylor @ Eastbrook

6 pm—V—Southern Wells @ Marion

6 pm—V—Tipton @ Madison-Grant

6 pm—BS—Eastern @ Eastbrook

7 pm—V—Oak Hill @ Cass

7 pm—BS—Marion @ Pendleton Heights

7:30 pm—BS—Oak Hill @ Taylor

TBA—MS—Indiana Wesleyan University @ Midland (Neb.)